Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Postautor: tnt1200 » 25 lis 2019, 17:28

Cześć,

czy ktoś z osób obecnych na forum ma wiedzę na temat tego jak uzyskać informacje dotyczące wniosków o wydanie WZ dla budynków wielorodzinnych - w skrócie - inwestycji przygotowywanych przez Dewelopera?

Z tego co udało mi się dowiedzieć - takie decyzje wydaje wydział architektury UM. Czy jest jakiś rejestr w którym można odnaleźć taki wniosek?

Z informacji uzyskanych przez inne osoby które nabyły mieszkania w kończonej inwestycji wynika, że Deweloper chce wybudować wysokie budynki tuż przed obecnie kończonymi - przeznaczonymi do oddania w lutym 2020 r. Złożenie przez Dewelopera wniosku w tym momencie, przy braku przeniesienia własności lokali miałoby uniemożliwić protesty itp. - ze strony nabywców kończonych mieszkań, którzy mają graniczyć z nowymi budynkami.

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak to załatwić?
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Postautor: pisul » 25 lis 2019, 18:34

Strasznie samolubne działanie. Samemu się wprowadzasz i jeszcze nie wniosłeś mebli a już chcesz protestować żeby broń Boże nikt inny na kolejnej działce się nie wprowadził tak jak Ty? To w tym chcesz pomocy na tym forum? Nie po to to forum powstało.

Janusz, bardzo to polskie. Ja już mam to nie pozwolę drugiemu. Może zamiast wybierać życie w mieście trzeba było wybrać chatkę z dala od ludzi gdzieś w Bieszczadach?

Balkon masz?
Jest nawet modlitwa:

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Postautor: Tomek1991 » 25 lis 2019, 19:12

Najlepsza formą protestu jest protest portfelem - nie kupować mieszkania w ryzykownej lokalizacji - czyt. w większości rzeszowskich inwestycji ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Postautor: tnt1200 » 26 lis 2019, 11:24

Pisul, wiele osób opisywało tutaj Twoje zamiłowanie do wychwalania każdej inwestycji, betonowania byle jak i byle gdzie, więc ja sobie daruje.

Zadałem pytanie, przedstawię Ci może sytuację bardziej klarownie - tak abyś zrozumiał, że nie chodzi mi o protestowanie jak to określiłeś "byle nic nie powstało".

Sprawa wygląda tak: deweloper buduje nowe osiedle, na chwilę obecną obok mojego mieszkania nie ma żadnych innych - oczywiście zdawałem sobie sprawę że kolejne będą powstawać obok i to miał być też jeden z plusów - podobna do istniejącej zabudowa. Deweloper ma opóźnienie około 1 roku, do oddania jest około 5-6 budynków, wszystkie zostaną oddane do końca grudnia - oprócz mojego. Wszystkie są na takim samym etapie - praktycznie gotowe do odbioru. Z niewyjaśnionego powodu - odbiór mojego bloku został przesunięty na luty/marzec. Mój blok jako jedyny graniczy wyłącznie z drogą i kolejnymi działkami należącymi prawdopodobnie do dewelopera.

Pojawiły się informacje, że związane jest to z planowaną budową budynku sąsiadującego bezpośrednio z moim mieszkaniem i uniemożliwieniem przeniesienia własności przed załatwieniem formalności związanych z pozwoleniami na nowe budynki.

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że w odróżnieniu do obecnej niskiej zabudowy (max 2-3 piętra) zarówno dewelopera jak i całej okolicy (praktycznie koniec miasta) w planach jest budynek minimum 8 piętrowy.
Nie będę nawet wspominał, że w planach i obietnicach dewelopera wszystko to miało wyglądać inaczej - "nic nie będziemy budować" - w te bajki nikt nie wierzył.
Nie mam zamiaru tez protestować (bo i tak nie będzie prawnej możliwości) przeciwko temu - po prostu chciałem dowiedzieć się czy jest możliwość sprawdzenia informacji z 1 posta?
Jeśli tak faktycznie ma być, to podziękuje deweloperowi, wypowiem umowę i będę dochodził zwrotu pieniędzy plus odsetek za potężną zwłokę.

Na przyszłość proponuje podejść do tematu na spokojnie - są ludzie, którzy nie chcą mieszkać parę metrów od tak wysokiego klocka. Niestety żadne plany nie chronią przed przepychaniem takich rzeczy w tym mieście, więc ryzykowana jest praktycznie każda inwestycja, która nie jest otoczona z 4 stron zabudową.
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26

Re: Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Postautor: peter » 26 lis 2019, 13:19

Gdybyś chciał zrezygnować z mieszkania oczywiście w cenie sprzed 2-3 lat czyli pewnie wtedy kiedy sprzedaż bloku się zaczęła to proszę o kontakt bo chętnie odkupię być może dorzucę coś extra bo mi nie zależy co będzie obok byle to było nowe budownictwo ;)
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Informacja o planowanych inwestycjach - uzyskanie WZ

Postautor: tnt1200 » 28 lis 2019, 13:07

Z miłą chęcią - zaczynam mieć dosyć tej całej sytuacji związanej z tą szopką.

Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się zweryfikować czy jest jakiś sposób na wcześniejsze sprawdzenie informacji o planowanych do wybudowania budynkach.
tnt1200
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 21 paź 2015, 10:26


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości