Kupno pierwszego mieszkania

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: panjaca » 13 sie 2019, 0:14

Cześć!

Od razu może przejdę do rzeczy - nie korzystałem wcześniej z tego forum i nie wiem, czy akurat ten dział jest odpowiedni do tego typu pytań. Niemniej jednak: potrzebują doradztwa. Jak w tytule wpisu - chcę po raz pierwszy kupić coś na własność zamiast wynajmować w nieskończoność / dojeżdżać do Rzeszowa spory kawałek drogi.

Czego szukam?

Około 40-50 mkw. Najlepiej mieszkanie dwupokojowe. Budżet to około 250 tys. złotych na zakup. Co najmniej przyzwoity dojazd do okolic Millenium Hall. Jestem singlem więc dużo większych wymagań nie mam.

Tutaj pojawia się pytanie: którą spółdzielnię, czy dewelopera wybrać? Kto jest godny zaufania i ma dobrą ofertę z przyzwoitym stosunkiem ceny do jakości oferowanych mieszkań? Kogo omijać szerokim łukiem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
panjaca
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 13 sie 2019, 0:08

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: cybermysz » 08 lip 2021, 10:09

panjaca pisze:Najlepiej mieszkanie dwupokojowe. Budżet to około 250 tys. złotych na zakup.

Za 250 000 zł nie kupisz mieszkania 40-50 mkw. Z takim budżetem szukaj czegoś na obrzeżach.

panjaca pisze:Co najmniej przyzwoity dojazd do okolic Millenium Hall.

Wąskie gardła to wiadukt Tarnobrzeski, rondo Pobitno i ścisłe centrum. W godzinach szczytu większość ulic się korkuje.

panjaca pisze:Tutaj pojawia się pytanie: którą spółdzielnię, czy dewelopera wybrać?

Przerabiałem ten temat i nie jest łatwo znaleźć opinie, bo ludzie niechętnie opisują problemy w Internecie. Takie informacje zdobywa się przy kawie ze znajomymi, ewentualnie na grupach na Facebooku i tam bym szukał wiedzy. Deweloper chce zarobić i buduje po kosztach.

Polecam też lekturę forum, ale rozumiem, że przeczytanie wszystkiego zajmie miesiąc.

Jakie masz jeszcze potrzeby? Chcesz mieć wszystko na miejscu (np. sklepy, przychodnie), czy to jest kwestia drugorzędna?

Po pierwsze - wybierz lokalizacje, które Ciebie interesują i wtedy coś doradzimy.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: peter » 08 lip 2021, 11:08

za 250 tyś to dziś jedynie kawalerkę 30m można mieć wykończoną i to nie w centrum tylko troszkę dalej, ;)
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: Arrival » 08 lip 2021, 11:53

Nie kupisz niczego w granicach administracyjnych miasta w tym metrażu i w tej cenie. Nawet na obrzeżach.

https://bit.ly/3AFyz5a

Masz jakieś używki z Baranówki i Apklana na Wieniawskiego, który teoretycznie mieści się w widełkach, ale wymagają zakupu miejsca postojowego. Ten Apklan to dla Ciebie jedyna opcja +/- w tym budżecie.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: cybermysz » 09 lip 2021, 9:58

A tak w ogóle to gdzie obecnie są tanie mieszkania, a dobrej jakości? Czy wszędzie już drogo?

Edit: Jak obecnie wygląda sytuacja z cenami na os. Projektant?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2021, 10:41 przez cybermysz, łącznie zmieniany 1 raz
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: Arrival » 09 lip 2021, 10:14

Zależy co rozumiemy jako tanio ;). Do tej pory polecałbym MakDom, ale też coraz bardziej z cenami odpłynęli.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: A.Czarna666 » 14 gru 2021, 13:52

cybermysz pisze:Czy wszędzie już drogo?

Wszędzie już drogo :D Z tego, co wiem, spółdzielnie w tym roku uwolniły ceny, i o ile spółdzielcze mieszkania zawsze były tańsze, to teraz już nie są. Ceny ponad 6, a nawet ponad 7 tys./m2.
A.Czarna666
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 29 paź 2019, 9:31

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: Doniek » 15 gru 2021, 10:33

Szczerze mówiąc gdzieś jest sufit, w nieskończoność nie będą podwyższać bo nowy wał ciśnie klase średnią na potęgę a z minimalna kto dostanie kredyt?
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: Łukasz Ziemiański » 25 lut 2022, 13:27

250 tys. to na chwilę obecną nierealny pułap jeśli chodzi o mieszkania w Rzeszowie, możesz w zasadzie wybrać dwie opcje.

1. Szukasz czegoś poza granicami miasta np. w Łańcucie
2. Kupujesz najmniejsze mieszkania w przedsprzedaży i czekasz 2-3 lata na wybudowanie bloku.

Na chwilę obecną w Apklanie nie kupisz już nic do 250 tys. Pamiętaj, że do cen tam dochodzą koszta garażu i komórki lokatorskiej.
Pomogę znaleźć Ci najlepsze oferty z całego rynku pierwotnego i to za darmo. Napisz lub zadzwoń :)
Awatar użytkownika
Łukasz Ziemiański
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 26 lis 2018, 12:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupno pierwszego mieszkania

Postautor: Willek543 » 16 sie 2023, 9:31

Nie kupuj od apklan hehe
Willek543
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 04 kwie 2023, 19:06


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości