Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: Arrival » 16 lip 2019, 9:26

W lokalnych mediach było sporo o tym parkingu, peirwszy lepszy link z google:
https://rzeszow-news.pl/full-market-rze ... arkowanie/

Generalnie to, że parkomaty wyglądają podobnie to żadne usprawiedliwienie. Wszystkie parkomaty są z założenia podobne, nikt nie będzie wymyślał koła na nowo, żeby się na siłę wyróżniać. Nie ma tam strefy, informacji o mobiparkingu itp.

A że fullmarket gra z tym parkingiem nieetycznie to inna sprawa ;). Zostaje Ci zapłacić i w przyszłości uważać bardziej na takie sytuacje.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: Ole » 27 lip 2019, 12:03

Co ma Skycash do tego? To co opisałeś jest prywatnym parkingiem a kwestia jego oznakowania to inna rzecz. Trzeba być czujnym bo w Rzeszowie nie ma wielu prywatnych parkingów (płatnych) i można się zdziwić. Za bardzo jesteśmy przyzwyczajeni że jak jest jakiś market to parking jest za darmo.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: Arrival » 27 lip 2019, 21:32

Widzę autor tematu skasował post i ja wychodzę jako jego twórca. Mój post był odpowiedzią na jego żale, ja nie mam problemu z miejscami parkingowymi :D
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: domiiiniika » 31 lip 2019, 12:07

firma, która obsługuje ten parking ma złe praktyki, czytałam opinie o nich i są bardzo negatywne.

parking jako teren prywatny jest źle oznaczony! miałam też taką sytuację, gdzie płaciłam skycashem i był mandat... skoro ktoś chce zapłacić i to robi przez aplikacje, bo nie widzi oznaczenie teren prywatny plus postawiony jest ten sam parkometr co miejski to wygląda jak wprowadzanie ludzi w błąd celowo! bo jakiż ktoś może mieć cel opłacając parking skycashem? chce zapłacić , parkometr identyczny, więc płaci przez aplikację, bo szybciej i wygodniej ...jakby był widoczniejszy znak teren prywatny albo ze nie akceptują aplikacji i pomimo tego ktoś bezsensownie wydaje pieniądze przez skycash to wtedy ewidetna wina osoby która zaparkowała na tym parkingu, ale raczej wątpię (sama też tak nie mam), że ktoś wydaje pieniądze przez skycash na bilecik, który wie że będzie nie ważny tylko po to...no właśnie po co? żeby zapłacić mandat póżniej??

parkometr wprowadza w błąd, bo jest jak miejski, a w tamtym działa skycash
na prywatnych parkingach są często inne parkometry jak to np pod lidlem ...

lepsze oznaczenia i można u niknąć takich sytuacji...
domiiiniika
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 25 cze 2019, 12:04

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: Arrival » 31 lip 2019, 12:13

Przecież płacąc skycashem musisz wybrać lokalizację (strefa I/II). Wybiera się ją świadomie. Na tym parkingu nigdzie nie masz oznaczeń, że jest to strefa, na parkometrze też nie. Więc samo to powinno dać już do myślenia.

Powiem tak. Parkujący nie myślą, ale właściciel parkingu to też janusz biznesu. Bo dla kilku złotych robi sobie czarny pr. W jego interesie jest, żeby parking dobrze oznaczyć, żeby ludzie przyjeżdżali do obiektu z przyjemnością i na luzie, a nie musieli czytać nadruków na parkometrach i zastanawiać się jak tu zapłacić za parkowanie.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: domiiiniika » 31 lip 2019, 12:32

bilet w skycash nie jest tańszy,( chodzi o wygodę, że nie trzeba podchodzić do parkometru i mogę podczas zakupów decydować na ile jeszcze przedłużam postój) więc jaką można mieć celowość płacąc skycashem a nie wykupując bilet z parkometru? skoro płaci się tyle samo??
nie dość że zapłaciłam w skycashu postój 2h to jeszcze 100 zł mandatu...
domiiiniika
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 25 cze 2019, 12:04

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: Arrival » 31 lip 2019, 13:12

Ale co ma skycash do tego?
Przecież to nie jest parking miejski. To jakbyś tu kupiła bilet w parkomacie, przeparkowała się na rynek i płakała, że mandat. Skycash nie współpracuje magficznie z każdym parkingiem w Polsce. Płacąc za parkowanie w aplikacji wybierasz miasto i lokalizację gdzie stoisz (strefę). Jeśli znasz dobrze rejon to wybierasz z głowy, a jesli nie znasz to szukasz parkometru i spisujesz z niego tę strefę. Na urządzeniu przy tym parkingu nie ma żadnej informacji o strefie więc na jakiej podstawie ją wskazałaś?
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: Ole » 02 sie 2019, 14:57

Jeśli nie wrzucisz pod szybę identyfikatora MobiParking to kontrolerzy nie są "wróżką" że akurat płacisz aplikację a nie biletem papierowym.
W punkcie obsługi dostaniesz naklejkę na szybę za darmo albo sobie sama wydrukuj.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: domiiiniika » 06 sie 2019, 12:53

mam naklejke na szybie najklejoną:)


parking jest źle oznaczony o czym już wcześniej pisałam i wprowadza ludzi w błąd, a strefę masz racje wybrałam z głowy.
i jednak na prywatnym parkingu lidla mają inne parkometry, , a te pod fullmarketem są takie same co jak już pisałam wprowadza w błąd
domiiiniika
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 25 cze 2019, 12:04

Re: Parkometr, wezwanie do zapłaty ,skycash

Postautor: domiiiniika » 13 sie 2019, 10:05

Ole pisze:Jeśli nie wrzucisz pod szybę identyfikatora MobiParking to kontrolerzy nie są "wróżką" że akurat płacisz aplikację a nie biletem papierowym.
W punkcie obsługi dostaniesz naklejkę na szybę za darmo albo sobie sama wydrukuj.



mam naklejkę przyklejoną :)
domiiiniika
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 25 cze 2019, 12:04


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości