Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Doniek » 27 lut 2024, 8:03

Pisowcem nie jestem ale czytać takie rzeczy o naszym obecnym von gubernatorze "nie zniese". Narazie z tych postulatów 100 dni to nie widzę za wiele, a to na czym by i mi zależało okrakiem się wycofują. Zakaz handlu w niedziele dla mnie jest obojętny, to że mi on pasuje nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Powinno być dobrowolne, a nie nakazowe.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Ole » 27 lut 2024, 8:07

Temat Rolników to osobna rzecz i TU nie jest na to miejsce. Wracamy do tematu.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: PanKrzychu » 27 lut 2024, 19:30

KO zapowiada zmiany w zakazie handlu. Każdy pracownik będzie miał zapewnione dwa wolne weekendy w miesiącu oraz podwójne wynagrodzenie za pracę w dni wolne. Możliwe jest również zupełne zniesienie tego zakazu.

https://www.pit.pl/aktualnosci/dwa-wolne-weekendy-i-podwojna-pensja-za-prace-w-dni-wolne-w-tle-likwidacja-zakaz-handlu-w-niedziele-1009375

Moim zdaniem to bardzo dobry kompromis. W ogóle ten zakaz od początku był nie przemyślany - gdyby PiS podszedł właśnie od strony zwiększenia benefitów dla pracowników, a nie zakazywania działalności handlu, to nie byłoby takiego narzenia.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 185
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Nikoś » 28 lut 2024, 14:44

Dobre rozwiązanie ze zniesieniem zakazu handlu, bo to było nie potrzebne. Zamknięto tylko handel a cała reszta nie
Powinno się tylko określić godziny prac w niedziele do decyzji pracodawcy
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości