Mazowieckie: w Ostrołęce darmowy internet w autobusach miejs

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Mazowieckie: w Ostrołęce darmowy internet w autobusach miejs

Postautor: Ole » 30 kwie 2015, 9:01

W Ostrołęce rusza projekt bezpłatnego dostępu do internetu w autobusach komunikacji miejskiej. Darmowe łącze Wi-fi znajduje się na razie w dwóch pojazdach. Wkrótce zostanie uruchomione w dwóch kolejnych, tym razem w nowo zakupionych o napędzie elektrycznym.

- Projekt bezpłatnego internetu zakłada, że będzie rozwijany głównie we wszystkich nowych autobusach. Na razie są to cztery pojazdy, w tym dwa ostatnio zakupione o napędzie elektrycznym, które wkrótce wyjadą na trasy - powiedział Wac. Przyznał jednocześnie, iż nie jest wykluczone, że docelowo system darmowego Wi-fi zostanie zamontowany we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej, w tym także starszych.

- Darmowe łącze internetowe działa w ten sposób, że na pokładzie autobusu zamontowany jest router Wi-fi. Pasażerowie mają możliwość korzystania z internetu w trakcie przejazdu bez konieczności wpisywania specjalnego kodu. Każdy, kto wsiądzie do autobusu, może podłączyć się bezpośrednio do internetu – wyjaśnił Wac. Dodał, że pojazdy z bezpłatnym łączem Wi-fi są specjalnie oznaczone, co ułatwia ich identyfikacje przez pasażerów.

Ogłoszono jednocześnie konkurs dla mieszkańców Ostrołęki na opracowanie projektu graficznego usługi bezpłatnego internetu w autobusach. - Chcemy, by było to oryginalne, własne logo, opracowane przez mieszkańców miasta – oświadczył Wac.

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce posiada obecnie tabor 34 autobusów, z czego dwa ostatnio zakupione dotarły właśnie do spółki. - To dwa nowe, w pełni elektryczne autobusy, które właśnie do nas przyjechały. W przeciągu tygodnia powinny wyjechać na trasy. Planujemy, że przez pierwszy miesiąc przejazd nimi będzie darmowy, w tym oczywiście z darmowym internetem – zaznaczył Wac.


źródło; http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/mazo ... ich/k4xn9h

A w Rzeszowie mieliśmy kiedyś tylko jak chyba ING bank się reklamował i 4 autobusy chwilowo założył WiFi.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1332
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość