Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: JanzRzeszowa » 08 lut 2019, 14:32

Ot i cały nasz GUS, do teraz wprowadza w błąd. Każdy wie, że krzywa zarobków nie rozkłada się w sposób normalny, jest prawo skośna , ale GUS uparcie się nadal kompromituje i posługuje średnią. Mediana z kwantylami lub miara decylowa czy percentylowa pozwala lepiej porównywać.
Co nie oznacza, że dysproporcji nie ma. Ale są nieco mniejsze.

Co do ziem zachodnich i przesiedleńców zza Buga, to to jest pewien stereotyp. Nie było ich wcale tak wielu, a już na pewno nie stanowili większości.
Polecam , np monografię Daviesa Mikrokosmos.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: littlemonster00 » 08 lut 2019, 16:49

W ogóle jestem zdania, że w Rzeszowie brakuje ładnych witryn. Inne miasta już daleko do przodu. Duże, zadbane z ciekawymi szyldami np. neonami, a u nas nadal moda na najprostsze, najbardziej kiczowate i kolorwe.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: darek_lezajsk » 08 lut 2019, 21:33

JanzRzeszowa pisze:Co do ziem zachodnich i przesiedleńców zza Buga, to to jest pewien stereotyp. Nie było ich wcale tak wielu, a już na pewno nie stanowili większości.

https://www.polityka.pl/pomocnikhistoryczny/1674782,1,jak-odbywalo-sie-przesiedlenie-ludnosci-polskiej.read#PhotoSwipe1549654190702
grafika "migracyjny tygiel"
darek_lezajsk
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 55
Na forum od: 17 gru 2018, 13:54

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: Tomek1991 » 09 lut 2019, 18:30

https://gospodarczy.lublin.eu/centrum-i ... adzielnica

Powstanie nowe centrum biznesowe Lublina
Lubelska dzielnica Za Cukrownią, funkcjonująca dotychczas w dużej mierze jako obszar industrialny, zyska nowe życie. Wszystko to dzięki uchwalonemu pod koniec 2018 roku miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego tego terenu.

Tytuł zastępczy
Zakończyły się prace nad projektem nowej wizji dzielnicy Za Cukrownią. Po konsultacjach z ekspertami i mieszkańcami udało się wypracować optymalne rozwiązanie, dzięki któremu zostanie stworzona przestrzeń nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna. Znajdzie się miejsce na zabudowę mieszkaniową i usługową, a sercem dzielnicy będzie tętniący życiem Zintegrowany Intermodalny Dworzec Metropolitalny. Będzie on łączył dworzec autobusowy z kolejowym, a przy tym stwarzał dogodne warunki do przesiadki w ruchu pasażerskim i przeładunku towarów. Dotychczas zrealizowanymi inwestycjami na tym obszarze są obiekty takie jak Aqua Lublin, Stadion Arena Lublin, Miejski Stadion Lekkoatletyczny i Targi Lublin.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Za Cukrownią obejmuje teren w rejonie ulic Dworcowej, Krochmalnej, 1-go Maja, al. Zygmuntowskich i Piłsudskiego. To obecnie przestrzeń zróżnicowana pod względem stylu zabudowy i przeznaczenia terenu. Nowy plan ma to zmienić. Krajobraz przemysłowy ma ustąpić nowoczesnej panoramie biznesowej, w której w specjalnych strefach lokalizacji dominant znajdą się wysokie obiekty biurowe, a obok nich wyrosną niższe budynki usługowe i mieszkaniowe. Atrakcyjna lokalizacja nowo powstałych powierzchni biurowych przyciągnie do miasta inwestorów, a co za tym idzie, powstaną nowe miejsca pracy.



Innowacyjność terenu będzie polegała na połączeniu zieleni z nowoczesną zabudową miejską na wzór największych światowych metropolii, które z powodzeniem wykorzystują takie połączenie. Według planu wzdłuż estetycznych ulic znajdą się szpalery drzew, a dużą część dzielnicy stanowić będą tereny zielone ze ścieżkami rowerowymi, alejami spacerowymi i lokalami gastronomicznymi. To dobra wiadomość dla wszystkich Lublinian, ale w szczególności dla mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią oraz pobliskich Czubów, którzy zyskają miejsce na uprawianie sportów, odpoczynek i rekreację.

Istotą planu zagospodarowania przestrzennego jest zachowanie zabytkowej architektury, którą podziwiać można między innymi przy ul. 1-go Maja. Układ i wygląd nowych budynków ma nawiązywać do tego stylu, o czym świadczy chociażby nakaz zabudowy pierzejowej w wyznaczonych miejscach od strony otaczających ulic. Przestrzeń ma być wolna od nośników reklamowych i szyldów pulsacyjnych, co znacznie wpłynie na jej estetykę i atrakcyjność.



Nagromadzenie budynków mieszkaniowych, usługowych i handlowych, a także obecność dworca może rodzić obawy o kondycję dzielnicy pod wpływem wzmożonego ruchu ulicznego. Tu jednak warto wspomnieć, że na granicach obszaru objętego planem już obecnie realizowane są przebudowy kluczowych skrzyżowań, które zostaną połączone nowym odcinkiem ul. Lubelskiego Lipca 80. Tam skupi się ruch samochodów. W samej dzielnicy natomiast ma pojawić się taka liczba miejsc parkingowych i postojowych, która pozwoli funkcjonować zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom czy klientom strefy usługowej.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: JanzRzeszowa » 11 lut 2019, 13:16

darek_lezajsk pisze:
JanzRzeszowa pisze:Co do ziem zachodnich i przesiedleńców zza Buga, to to jest pewien stereotyp. Nie było ich wcale tak wielu, a już na pewno nie stanowili większości.

https://www.polityka.pl/pomocnikhistoryczny/1674782,1,jak-odbywalo-sie-przesiedlenie-ludnosci-polskiej.read#PhotoSwipe1549654190702
grafika "migracyjny tygiel"


Ale to tylko potwierdza to co napisałem. Te liczby są niskie w stosunku do fatycznych migracji na ziemie odzyskane. Ale większość to z terenów Polski, a nie z Kresów.
A już sławetny Wrocław i gadanie, że Wrocław to miasto przesiedleńców ze Lwowa jest stereotypem.
(...)Choć mit o kresowym pochodzeniu wrocławian ma się dobrze, to większość przyjechała z terenów dzisiejszej Polski. Według danych z 1947 r. wysiedleni z dawnych województw wschodniej Polski stanowili 20,5 proc., z czego reprezentacja województwa lwowskiego była najsilniejsza - 9,8 proc., podczas gdy np. wileńskiego to 2,8 proc., stanisławowskiego, tarnopolskiego i wołyńskiego - 6,4 proc., a poleskiego i nowogródzkiego - 1,5 proc. Zabużanie byli jednak w mieście szczególnie widoczni. Pielęgnowali swoją regionalną odmienność, choć władza uważała to za polityczną prowokację. Nadawanie knajpkom nazw "Lwowianka" czy "Ta-joj" uznano za naganne, a same lokale - za miejsca antypaństwowej agitacji.(za Beata Maciejewska) (...)
I dodam jeszcze, że mieszkałem w tym mieście 6 lat, miałem liczną rodzinę (mój dziadek wyemigrował tam w latach 50-tych za pracą), znam to miasto nieźle, chodziłem tam do szkoły i nie spotkałem żadnego kresowca. Co nie oznacza, że ich tam nie było, ale byli mniejszością i to małą. Natomiast mieszkałem w drzwi ze starą Niemką, która pozostała po wejściu ruskich. Niemców zostało ok 25-30 tys we Wrocławiu. Reszta to byli Polacy z Wielkopolski lub centralnej Polski, albo - jak mój dziadek - z galicji.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: bogdanoo » 13 lut 2019, 17:02

propertydesign.pl/architektura/104/podniebna_abstrakcja_lukasza_stokowskiego_the_warsaw_hub_z_jedyna_taka_galeria_sztuki_w_europie,22430.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szanuję bardzo za pomysł i jestem pod wrażeniem tego że inwestor wyraził na coś takiego zgodę. Godnę naśladowania. Może u nas coś takiego by zrobić?
Halo deweloperzy?

EDIT:
nie mogę coś znowu poprawić linka i jedynie akceptuje mi bez www :(
Ale link bez tego działa
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, 23:33 przez bogdanoo, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: Adamerio » 13 lut 2019, 22:59

link nie działa^^ :x
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: bogdanoo » 13 lut 2019, 23:31

Tutaj link poprawiony:
http://www.propertydesign.pl/architektu ... 22430.html


i wrzucam też nowe co mi się marzy jako architektura w Rz: (np. po terenach Zelmera).
http://www.propertydesign.pl/architektu ... 86570.html
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: yogi123 » 08 mar 2019, 11:08

Takie porównanie jak u nas budują a jakie planuja w Kielcach 55m budynki.
Budowa pierwszego z dwóch 16-piętrowych wieżowców przy ul. Zagnańskiej rozpocznie się w kwietniu. Zamieszka w nich po 128 rodzin.
– Nasze budynki będą miały po 55 metrów i będą minimalnie wyższe od biurowca przy ul. Targowej, jeżeli nie uwzględnimy ustawionej anteny. Ale kondygnacji będą miały więcej – mówi Andrzej Grzyb, współwłaściciel spółki Plaza Tower, która realizuje inwestycję.

Obrazek
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,4726 ... widok.html
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: yogi123 » 08 mar 2019, 11:41

To może jeszcze jedno. Z cyklu mniejsze miasta pokazują jak to się robi...
Hala sportowa warta ponad 136 mln powstanie w Mielcu

Jedna z największych inwestycji w historii Mielca wkrótce stanie się faktem. Wiosną rozpocznie się budowa nowej hali sportowej. Wykonawca zakończył właśnie prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

- W najbliższych dniach dokumentacja będzie przedmiotem badania w starostwie powiatowym celem wydania pozwolenia na budowę. Taka procedura trwa około miesiąca. Myślę, że w miesiącach wiosennych rozpoczną się prace - powiedział nam Paweł Pazdan, wiceprezydent Mielca.

Nowa hala powstanie przy ulicy Solskiego w pobliżu stadionu piłkarskiego. Wykonawca, czyli polsko - hiszpańskie konsorcjum musi uporać z pracami w ciągu 28 miesięcy.

Inwestycja będzie kosztować 136,5 miliona złotych. 35 milionów wyłoży Ministerstwo Sportu. Władze Mielca liczą, że część środków uda się odzyskać jako zwrot podatku VAT.

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci ... e-w-mielcu
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości