Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: Kano » 19 lut 2021, 9:21

Jeśli miał by się pojawić napis, to może jednak "Kocham Rzeszów" będzie bardziej odpowiedni, lub po prostu symbol serca i napis Rzeszów.
Kano
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 31 mar 2015, 14:17

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: gustawtrzmiel » 14 mar 2021, 11:22

Ten napis to takie skarpetki do sandałów, zwolennicy nigdy nie zrozumieją. Szczęście, że Rzeszów nie założył tych skarpetek, w Kielcach widać też nie chcą.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: rafik » 14 mar 2021, 14:48

Kurcze nasz VIP to już ogólnokrajowy influencer jak to się mówi. Nazwa MALEŃSTWA była już w ogólnopolskim wydaniu Wiadomości teraz Kielce podpatrzyły pomysł z napisem na dachu wspomnianego Maleństwa :lol: :lol: :lol:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: pisul » 14 mar 2021, 14:54

Napisz coś więcej o jakie maleństwa chodziło? I kiedy Wiadomości tak powiedziały to sobie luknę na https://wiadomosci.tvp.pl/7405772/wideo

W którym to dniu było bo mnie zaciekawiłeś Rafiku.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: foreigner » 14 mar 2021, 19:33

Powinieneś był ten pomysł Pisul zgłosić po prostu do budżetu obywatelskiego i byłoby wszystko jasne.
może jednak "Kocham Rzeszów" lub po prostu symbol serca i napis Rzeszów.

Dokładnie. Takich napisów "I love (miasto)" jest wiele i na pewno Rzeszów by się tym specjalnie nie wybił.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zreszta, nie wiem czy akurat taki fart, ale jak wklepałem "I love sign" to większość rezultatów to są właśnie Beiruty, Aruby i inne miejsca z, powiedzmy, niekoniecznie pierwszego świata.
Wyborcza też kiedyś podpięła się pod ten trend w swej kampanii reklamowej, zastępując serduszko swym czerwonym prostokątem:
Obrazek
Takie plakaty "I [prostokąt] Kraków" widziałem też w grodzie Kraka, pewnie były w innych miastach.
Do tego dochodzą T-shirty z takimi sybolami które można w wielu miastach kupić za grosze.

Ale jeśli już mielibyśmy poprzestać na takich prostych instalacjach na ziemi to:
logo5.jpg
logo5.jpg (150.21 KiB) Przeglądany 5440 razy

logo6.jpg
logo6.jpg (187.81 KiB) Przeglądany 5440 razy

logo7.jpg
logo7.jpg (428.61 KiB) Przeglądany 5440 razy


Jeśli już budynek, to prędzej okolice kładki, np:
logo0.jpg
logo0.jpg (144.99 KiB) Przeglądany 5440 razy

Aczkolwiek wygląda to badziewnie na tym obklejonym bloku z antenami. Dlatego znacznie lepiej byłoby wykorzystać samą kładkę i napis umieścić na jej zewnętrznej krawędzi:
logo1.jpg
logo1.jpg (145.29 KiB) Przeglądany 5440 razy

Albo można umieścić napis na wysokim stelażu, tak żeby szedł przez środek kładki. Litery byłyby umieszone na łuku, przez co napis byłby widoczny nawet dla samochodów już niemal wjeżdżających pod nią:
logo3.jpg
logo3.jpg (145.49 KiB) Przeglądany 5440 razy

Kolejny pomysł opiera się na innym popularnym motywie umieszczania parasolek nad ulicami:
Obrazek
Otóż parasolki powiesilibyśmy wewnątrz kładki. Mogłyby być płasko, na poziomie jej spodu. Ale jeszcze lepiej, jakby wznosiły się do góry bliżej środka, tworząc tak jakby górkę. W ten sposób ludzie chodzący po kładce widzieliby ich górne powierzchnie. I teraz na tych górnych powierzchniach można dawać wszystko: litery układające się w słowo RZESZÓW, symbole i znane budynki, daty, podobizny ważnych ludzi w historii miasta, itd. Nie wiem czy to wykonalne na takim materiale, ale dolna (a może i górna) powierzchnia parasolek mogłaby pochłaniać dwutlenek węgla, co ma spore znaczenie, biorąc pod uwagę ruchliwe skrzyżowanie poniżej. Taka instalacja ograniczałaby też hałas. Oczywiście wszystko można ładnie podświetlić, nawet jakieś neony wchodzą w grę. Nie mogłoby to jednak być zbyt migotliwe i oczojebne by nie rozpraszać kierowców na dole.
logo4.jpg
logo4.jpg (144.96 KiB) Przeglądany 5440 razy


Ostatni pomysł to wariacja na temat czerwonego serduszka oraz nowoczesnego logo Rzeszowa. W tym logo jest strzałka. Strzała występuje też w motywie serca przeszytego strzałą amora. A więc zamiast oklepanego czerwonego serduszka można stworzyć logo bazujące na wyświetlaczu LCD. I teraz strzałka pozostaje ta sama, ale zmienia kolor, Natomiast pozostała część herbu Rzeszowa przechodzi płynnie w serce. I te dwa symbole są wyświetlane naprzemiennie, przechodząc płynnie jedno w drugie. Taki wyświetlacz mógłby być samodzielną instalacją, albo mógłby być częścią jednego z zaprezentowanych wyżej napisów:
logo9.png
logo9.png (223.6 KiB) Przeglądany 5440 razy
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: porteño » 17 mar 2021, 0:59

A co niby według Ciebie jest "pierwszym światem"?
Aruba to skrawek Holandii na Karaibach, Bejrut to jedno z najważniejszych miast Bliskiego Wschodu (swoją drogą dokładnie rok temu co do dnia stałem pod tym napisem z Twego zdjęcia rozmyślając, czy mi lotu powrotnego nie skasują przy rozpędzającej się pandemii), a Baku to kaspijska wersja Dubaju.
Rzeszowowi daleko do wszystkich wymienionych.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: foreigner » 17 mar 2021, 13:56

Napisałem, że miasta te są "powiedzmy, niekoniecznie pierwszym światem". Nie porównywałem też tych miast z Rzeszowem.

Pierwszym światem nazwałbym miasta które oferują dobrą służbę zdrowia, edukację, dobry transport, czyste środowisko, niską przestępczość itp.
Odzwierciedla to na przykład ranking Cities With the Highest Quality of Life z zeszłego roku:
https://www.workandmoney.com/s/quality- ... e6b0384a73
I nie widzę tam wspomnianych 3 miast.

Beirut i Baku znalazłem w podobnym rankingu, z 2021. Tyle, że zajmują miejsca 211 i 229. To słabo, bo lepiej wypada wiele mniejszych miast nie będących stolicami krajów.
https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings.jsp

Ale rankingi, rankingami. Nie miałem wiedzy, że byłeś równo rok temu w Beirucie. Przyznaję, to podnosi rangę miasta.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: wogx » 20 mar 2021, 18:29

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:04 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: wogx » 21 kwie 2021, 13:16

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:04 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: buńczuczny dzidek » 02 maja 2021, 1:17

Przeglądając zdjęcia, przywracając wspomnienia, pomieszkując, ŻYJĄC. Porównuję i kropka. Chcąc mieszkać wygodnie muszę stąd uciekać. Jak to jest.Kto mi to wytłumaczy???
buńczuczny dzidek
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 18 wrz 2017, 15:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości