Rzeszów a inne miasta ...

Ciekawe budowle i rozwiązania które chętnie byśmy widzieli w Rzeszowe

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: gustawtrzmiel » 15 kwie 2023, 12:11

Na Wyspiańskiego powstanie stadion z zachowaniem starej trybuny, bez dachu na całości i będzie dziura z jednej strony zupełnie bez trybun ale z dachem :lol: Tak się buduje w Rzeszowie, co tam Sosnowiec :lol: Lodowisko mamy zawsze w zimie na placu MH, wystarczy. Robię zakład, że projekt robiony przez tę samą osobę co ten blok przy moście zamkowym.
gustawtrzmiel
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 276
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów a inne miasta ...

Postautor: Jastrząb » 15 kwie 2023, 13:03

W kwestii uszczegółowienia, stara trybuna na Wyspiańskiego będzie wyburzona, a sam stadion ma mieć okrągłą bryłę z zadaszeniem każdej trybuny - tutaj warto popatrzeć na koncepcje od miasta oraz dokumentację, która wiele wyjaśnia. Oczywiście mówimy o dokumentacji przetargowej, a nie tym, czym byliśmy raczeni przez lata w gazetach. Dziura zaproponowana przez miasto rzeczywiście niepotrzebna, aczkolwiek jej z zewnątrz nie byłoby widać. Zobaczymy, jaki będzie finalny projekt Wykonawcy, bo to on będzie odpowiedzialny za ostateczny projekt, lecz wytycznych, jak wyburzenie startej trybuny, okrągła bryła, zadaszenie dookoła itp musi się trzymać. Jest szansa, że będzie to jakoś wyglądało, no ale zobaczymy, co zostanie zaaprobowane od Wykonawcy - taki tryb przetargu, że nie mamy wcześniej projektu i osobnego przetargu tylko na roboty budowlane, a dwa w jednym. Jeden z powodów dla których tyle to już trwa...

O takim kompleksie sportowym, jak w Sosnowcu, to nie ma co nawet marzyć. A szkoda, bo oprócz meczów piłkarskich można byłoby liczyć na inne wydarzenia halowe, w tym reprezentacyjne. No ale u nas takich rzeczy się nie buduje. Ten stadion, jak powstanie, to i tak będzie cud i inwestycja "życia" dla niektórych.
Jastrząb
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 262
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Poprzednia

Wróć do Zazdrościmy / Podziwiamy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość