Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: Ole » 13 gru 2019, 11:08

A już myślałem że mam dejavu :lol:
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1482
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: mr84 » 30 gru 2019, 17:50

ciekawi mnie jak będzie wyglądał projekt. Szkoda ze nie udostępniono szczegółów.
Awatar użytkownika
mr84
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 05 gru 2018, 18:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 18 lut 2020, 19:23

https://nowiny24.pl/przebudowa-ulicy-wa ... 1-14794210
W tym roku ma się rozpocząć przebudowa kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Miejski Zarząd Dróg lada chwila poszuka wykonawcy poszerzenia drogi w kierunku granicy z gminą Głogów Małopolski.

Droga wyjazdowa z Rzeszowa w kierunku Warszawy niemal na całej długości ma dwie jezdnie, na każdej po dwa pasy ruchu. Na wysokości osiedla Miłocin, które miasto przyłączyło w 2019 roku zwęża się do jednej jezdni. To właśnie tu rozpocznie się rozbudowa.

Planujemy poszerzyć ulicę do dwóch jezdni aż do granicy miasta. Projekt inwestycji już zamówiliśmy, ma być gotowy w czerwcu. Kiedy dokumentacja będzie kompletna, od razu ogłosimy przetarg na wykonanie robót

– mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ulica Warszawska zostanie rozbudowana na odcinku około 900 metrów. Zyska nie tylko drugą jezdnię, ale także chodnik i oświetlenie.

- Chodnik planujemy wybudować od strony torów kolejowych. Rozbudowa obejmie także wjazdy na ulice Warszawską z bocznych dróg. Na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską chcemy postawić sygnalizację świetlną – mówi Maciej Chłodnicki.

Niewykluczone, że wykonawca prac dostanie także drugie zadanie, które nie było ujęte w planach miasta. To przebudowa fragmentu ulicy Warszawskiej na wysokości ulicy Borowej.

Na wniosek kolei miasto musi wybudować tutaj prawoskręt prowadzący od strony Miłocina do przejazdu kolejowego. Od strony centrum Rzeszowa powstanie natomiast lewoskręt, który także ma służyć samochodom jadącym prze tory, w ulicę Borową. Dopiero po ich wykonaniu PKP PLK S.A. będą mogły ustawić tutaj szlabany przed torami.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 10 mar 2020, 19:38

http://supernowosci24.pl/przebudowa-dro ... oznieniem/
POW. RZESZOWSKI. Czekająca na modernizację trasa łączy się w kierunku południowym z ul. Warszawską w Rzeszowie, której blisko kilometrowy odcinek również będzie remontowany.

Odcinek dawnej drogi krajowej nr 9 od Zaczernia do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej zyska nowe życie. Trasa zostanie poszerzona do 4 pasów ruchu, powstaną m.in. nowe zawrotki dla samochodów, chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt inwestycji jest już gotowy, lecz prace budowlane nie rozpoczną się tak jak dotychczas zakładano na wakacjach, a dopiero jesienią.

Remont odcinka drogi od Zaczernia do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej (koniec na wysokości Szpitala Św. Rodziny) to świetna informacja dla kierowców. Dzięki inwestycji polegającej głównie na poszerzeniu jezdni z dwóch do czterech pasów ruchu, poprawi się przepustowość trasy oraz zmniejszą się tworzące się w godzinach szczytu korki. Dziś łącznik z A4 jest przepełniony samochodami, które jadą m.in. w kierunku strefy ekonomicznej, autostrady A4 czy lotniska w Jasionce. Finalnie przebudowany zostanie odcinek o długości 2,7 km, który przebiega przez trzy miejscowości: Zaczernie, Pogwizdów Nowy i Rudną Małą.

W grudniu ub.r. Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie poinformował, że opracowano projekt renowacji drogi i kolejnym etapem będzie uzyskanie pozytywnej opinia od PKP w sprawie przeprowadzenia inwestycji. Zgoda PKP to początek starania się o pozwolenie na budowę odcinka (ZRID). Jak jednak słyszymy, wciąż nie ma potrzebnej decyzji ze strony PKP. – W sprawie uzgodnienia inwestycji, PKP Rzeszów skierowało wniosek do PKP Warszawa i wciąż czekamy na opinię centrali. Bez tego nie można rozpocząć procedur ubiegania się o pozwolenie na realizację inwestycji – mówi Arkadiusz Olko z Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie.

Opóźnienie dokumentacyjne oznacza także przełożenie terminu potencjalnej przebudowy drogi. – Procedura uzyskiwania ZRID-u trwa do trzech miesięcy, więc pierwsze prace fizyczne mogą rozpocząć się dopiero w IV kwartale 2020 r. – podkreśla Olko. Pierwotnym terminem realizacji inwestycji miał być okres wakacji (lipiec-sierpień).

W ramach przebudowy odcinka drogi dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu, a ponadto: zawrotki dla samochodów, chodniki, ścieżki rowerowe czy oświetlenie. Wykonawca zrealizuje także prace podziemne związane z wymianą niektórych instalacji. Trasa będzie wpadać w kierunku południowym do ul. Warszawskiej w Rzeszowie, której blisko kilometrowy odcinek również czeka gruntowny remont.

Kamil Lech


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: mr84 » 22 mar 2021, 22:14

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=1534 ... &pagebl1=0

czyli kolejny rok bez zmian w temacie. Jakos nie chce mi sie wierzyc ze PKP to taki wróg tej inwestycji
Awatar użytkownika
mr84
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 05 gru 2018, 18:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: Ole » 24 mar 2021, 9:27

PKP ma gdzieś że miasto czy gmina chce coś przebudować. To ich tereny a raczej kawałeczki które skutecznie blokują rozpoczęcie inwestycji. Uzgodnienie czegoś w PKP jest jak powrót do komuny - niestety.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1482
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości