Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Wszystko co dotyczy Jasionki, lotniska i strefy

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Arrival » 20 lis 2019, 16:23

No ja mówię czysto hipotetycznie bo tych lokalnych lotnisk nikt nie ubije. Ale jestem zdania, że Polska jest na tyle małym krajem, że realnie potrzebujemy 1, może 2 lotniska, które powinny być uzupełnione siecią szybkiej i przystępnej cenowo kolei. Wrzucanie portu lotniczego w każde województwo to średni pomysł. Co innego takie USA, Chiny, Australia itp.

Małe lotnisko zawsze będzie odpowiadało na potrzeby kilku % ludzi. A na duże lotnisko w 90% regionach kraju nie mamy szans bo nie lata tyle osób. Dodatkowo - lotnisko służy tylko tym, którzy chcą latać np. z Rzeszowa do Londynu. A kolej Rzeszów-Kraków-Balice służy nie tylko tym, którzy chcą lecieć do Londynu, ale też całej masie innych osób.
Tylko, żeby to miało sens to kolej musiałaby działać na poziomie tej z krajów Azjatyckich, a na to się zanosi ;).

Do Warszawy mamy 300km, przecież to się powinno w godzinę szybką koleją pokonywać z taktowaniem min. co godzinę. A nie jak dziś samolotem - w praktyce w około 3 godziny.

Mówię oczywiście o wożeniu ludzi, cargo to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: maks » 21 lis 2019, 1:01

Lotnisko w Rzeszowie obsłużyło w październiku br. blisko 64 tys. pasażerów. Wynik ten jest gorszy od tego rok wcześniej o 4 proc.


https://www.pasazer.com/news/42682/w,rz ... nusie.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Nikoś » 21 lis 2019, 1:16

Już autobusy są na lotnisko w Krakowie więc jaki problem ? o Warszawie nie wspominając
Zawsze zostaje nieszczesny dojazd koleją z przesiądka w krakowie jak coś
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Arrival » 21 lis 2019, 10:26

Taki problem, że autobus nie jest wygodnym środkiem transportu i jest powolny. Jak mam jechać autobusem to pojadę samochodem i będę szybciej i wygodniej.
Kolej z założenia powinna być szybsza niż samochód bo jeśli nie jest to po co ją budować? Mamy autobusy.

Mi chodzi o realną alternatywę do lotniska w Jasionce. Czyli wsiadam na dworcu w Rzeszowie do pociągu i za 40 min jestem w terminalu w Balicach (bezpośrednio i wygodnie) lub za godzinę na Chopina czy tam innym CPK ;).

To, że dziś się da tak zrobić to wiem bo dokładnie tak robię. Boli mnie to bo chętnie bym Jasionkę wspierał, ale tu nie ma żadnej sensowej oferty lotów, a ta która jest jest albo za droga w porównaniu z innymi albo ma zły rozkład. Np. dla mnie loty do Wawy są tak poukładane, że chcąc tam coś załatwić, nadal bardziej opłaca mi się jechać samochodem. I czasowo i finansowo. Naturalnie wiem, że są tacy, którym rozkład ten odpowiada bo samoloty puste nie latają, to moja subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: maks » 16 sty 2020, 21:55

W dwóch segmentach ruchu pasażerskiego udało się odnotować dosyć pokaźne wzrosty. Dotyczyło to zwłaszcza rejsów Lufthansy do Monachium, które obsługiwane są dwa razy dziennie i dzięki temu liczba podróżnych wzrosła o 60 proc. do 73 tys. Świetnie wypadły także czartery - z tego typu połączeń skorzystało 55 tys. klientów, czyli o 25 proc. więcej niż w 2018 r.


https://www.pasazer.com/news/43098/rzes ... zerow.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Nikoś » 16 sty 2020, 22:02

Jaki sukces ? stagnacja i nic więcej
Zero nowych połączeń czy nawet info o takowych, a tylko kolejne cięcia i zawieszenia
Dobrze że w Krakowie co raz lepsza ofera z dnia na dzień i dobry dojazd :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Duszek » 16 sty 2020, 22:27

powinniśmy się skupić na :
- cargo
- bazie remontowej
- lotach szkoleniowych

W ruchu pasażerskim ciężko będzie konkurować z KRK.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: maks » 17 sty 2020, 19:54

do posłuchania

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka chce jeszcze bardziej rozwinąć ofertę lotów czarterowych. To w tym segmencie w ubiegłym roku odnotowano największy wzrost pasażerów. Było ich 65 tys. O jedną czwartą więcej niż w 2018.


https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiado ... arterowych
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Doniek » 18 sty 2020, 9:25

IMO uważam, że czartery to szansa dla tego lotniska, skoro stałe kursy są obcinane do absolutnego minimum. Rozszerzyć o jakieś nowe egzotyczne kierunki to i pasażerów przybędzie :)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: pisul » 18 sty 2020, 13:25

Nikoś pisze:Jaki sukces ? stagnacja i nic więcej
Zero nowych połączeń czy nawet info o takowych, a tylko kolejne cięcia i zawieszenia
Dobrze że w Krakowie co raz lepsza ofera z dnia na dzień i dobry dojazd :D


Rzeszów jest dużo mniejszym miastem jak Kraków. Nie jest też miastem turystycznym który nakręca statystyki a i Podkarpacie podobnie mniej liczniejsze niż Małopolska a mimo to padł rekord kolejny rok.
Można być pesymistą i widzieć szklankę do połowy pustą ale ważne że wszyscy widzą do połowy pełną ;)


"Lotnisko w Jasionce z kolejnym rekordem" - https://www.se.pl/rzeszow/lotnisko-w-ja ... -N2Nc.html
"Rekord pasażerów na lotnisku w Jasionce" - https://dziejesienapodkarpaciu.pl/rekor ... -jasionce/
"Znowu rekord w Jasionce" - https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=29745



Na tle sąsiadów RZ radzi sobie dobrze przy tych wielkościach:


- Kraków 775 tys, Małopolska 3,45 mln, 6,7 mln pasażerów

- Lublin 339 tyś, Lubelskie 2,5mln, 357 tyś pasażerów (spadek o prawie 21,5 proc.)

- Rzeszów 195 tyś, Podkarpacie 2,1 mln, 772 tyś pasażerów



Po ukończeniu Via Carpati będzie w Jasionce spokojnie od miliona wzwyż.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jasionka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości