Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Wszystko co dotyczy Jasionki, lotniska i strefy

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Nikoś » 18 sty 2020, 19:34

Doniek pisze:IMO uważam, że czartery to szansa dla tego lotniska, skoro stałe kursy są obcinane do absolutnego minimum. Rozszerzyć o jakieś nowe egzotyczne kierunki to i pasażerów przybędzie :)
Największe oferowanie czarterów mają Katowice i to jest mój pierwszy wybór co chodzi o wakacje. Sama oferta to nie wszystko trzeba jeszcze potencjalnego "Janusza z Grażyną" przekonać do wakacji w innym miejscu niż Ciechocinek :D
Ile to już było kierunków wakacyjnych które nie wypaliły z Rzeszowa bo brak chętnych. Wpierw to niech jakiś czarter będzie cało roczny a nie sezonowy
pisul pisze:a mimo to padł rekord kolejny rok.
tak o całe pare osób więcej co dało PROMIL w skali rok - rok więc faktycznie sukces,
pisul pisze:Po ukończeniu Via Carpati będzie w Jasionce spokojnie od miliona wzwyż.
:lol: :lol: ciekawe jak ? nowych połączeń brak, przewoźników tym bardziej. Trzeba brać siły na zamiary, a te Jasionka ma nad wyraz duże w stosunku do tego co można mieć
Lotnisko nie robi nic aby przyciągnąć/ zdobyć nowe kierunki więc za rok nie będzie już sukcesu tylko spadek
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1410
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: Doniek » 19 sty 2020, 9:31

Największe oferowanie czarterów mają Katowice i to jest mój pierwszy wybór co chodzi o wakacje. Sama oferta to nie wszystko trzeba jeszcze potencjalnego "Janusza z Grażyną" przekonać do wakacji w innym miejscu niż Ciechocinek :D
Ile to już było kierunków wakacyjnych które nie wypaliły z Rzeszowa bo brak chętnych. Wpierw to niech jakiś czarter będzie cało roczny a nie sezonowy


Bo co Janusz z Grażyną mają robić w Tiranie, powinni otworzyć Hurghade czy Teneryfe :lol:
poza tym Polska obecnie to najtańszych destynacji nie należy. Noclegi w Bieszczadach są droższe od tych na Sardynii czy Sycylii...
Doniek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 568
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: maks » 28 sty 2020, 17:44

Jedynym pocieszeniem jest zwiększenie liczby rejsów do Warszawy.


https://www.pasazer.com/news/43110/pods ... skach.html
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 2010
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: riko » 18 lut 2020, 19:37

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -tle-kraju
W minionym roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych lotnisk regionalnych skorzystało w sumie 30,2 mln podróżnych, to o ponad 2,14 mln więcej (+7,6%) w porównaniu z 2018 rokiem. Jest to najlepszy wynik w historii krajowych lotnisk regionalnych. Jednocześnie po raz pierwszy przekroczyły one granicę 30 mln pasażerów obsłużonych w skali roku kalendarzowego.

W 2019 r. we wszystkich czternastu polski portach lotniczych obsłużono ponad 49 mln podróżnych, to jest o 3,2 mln więcej (+7%). Lotniska regionalne utrzymały wysoki udział w całości ruchu, który wyniósł 62%. Reszta podróżnych, to jest 38% (18,8 mln), skorzystała z siatki połączeń Lotniska Chopina w Warszawie.

Podsumowując 2019 rok Związek Regionalnych Portów Lotniczych podzielił lotniska na dwie grupy. W grupie 1 znalazły się porty, które rocznie obsługują powyżej jednego miliona pasażerów, a w grupie 2 obsługujące poniżej jednego miliona.

W grupie 1 niekwestionowanym liderem zostało lotnisko w Krakowie, z którego siatki połączeń skorzystało rekordowe 8,41 mln podróżnych. Na drugim miejscu z liczbą 5,37 mln pasażerów znalazł się Gdańsk, trzecie były Katowice – 4,84 mln, następnie – 3,54 mln, Modlin – 3,1 mln i Poznań – 2,37 mln. Kolejność lotnisk w grupie 1 w porównaniu z rokiem 2018 nie zmieniła się. Liderem grupy 2 zostało lotnisko w Rzeszowie gdzie obsłużono 771 tys. pasażerów. Podobnie jak przed rokiem z liczbą około 590 tys. pasażerów drugie miejsce przypadło Szczecinowi. Z wynikiem 425 tys. pasażerów trzecie miejsce zajęło lotnisko w Bydgoszczy, tym samym wyprzedzając Lublin, który zajął miejsce czwarte obsługując 357 tys. osób. Kolejne lokaty przypadły Łodzi – 241 tys. pasażerów, Olsztynowi – 154 tys. i Zielonej Górze – 33 tys.

Liderem wzrostu liczby pasażerów w grupie 1 zostało lotnisko w Krakowie, gdzie obsłużono aż o 1,64 mln osób więcej niż w 2018 roku. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk z przyrostem 394 tys. podróżnych, trzeci był Wrocław z wynikiem 220 tys. Z kolei w grupie 2 najwięcej pasażerów przybyło w Olsztynie – ponad 33 tys., następnie w Łodzi – 24 tys., a na trzecim miejscu znalazła się Bydgoszcz i Zielona Góra – w każdym z tych lotnisk obsłużono o 12 tys. podróżnych więcej niż przed rokiem.

Największą dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego w grupie 1 odnotowano na lotnisku w Krakowie (+24,2%). Kolejne miejsca zajęły: Gdańsk (+7,9%) i Wrocław (+6%). W grupie 2 liderem dynamiki wzrostu został Port Lotniczy Zielona Góra (+54%), drugie miejsce przypadło Olsztynowi (+27,5%), za nim uplasowała się Łódź (+11,3%).

W minionym roku ustanowiono także kilka rekordów statystycznych. Kraków Airport, jako pierwsze lotnisko regionalne w Polsce, obsłużył w trakcie roku kalendarzowego siedmio i ośmiomilionowego pasażera. Do krakowskiego lotniska należy także nowy miesięczny rekord liczby obsłużonych pasażerów. Został ustanowiony w sierpniu 2019 roku i wynosi 823 402 podróżnych. Ponadto według danych ACI Europe, krakowskie lotnisko zostało europejskim liderem procentowego wzrostu ruchu w grupie lotnisk obsługujących rocznie od 5 do 10 mln pasażerów. Wyprzedziło Sewillę (+18%), Nantes (+16,7%), Bordeaux (+13,3%) i Bolonię (+10,6%). Z kolei nowy rekord lotnisk regionalnych w segmencie przewozów czarterowych należy do Katowice Airport. W ruchu czarterowym Pyrzowice są od kilku lat krajowym liderem. W 2019 roku port potwierdził swoją dominującą pozycję w tym segmencie, obsługując pierwszy raz w historii ponad 2 mln klientów biur podróży. W minionym roku, na trzynaście funkcjonujących lotnisk regionalnych, aż dziesięć odnotowało wzrost, są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź, Modlin, Olsztyn, Rzeszów, Wrocław i Zielona Góra.

- Rok 2019 polskie lotniska regionalne mogą zaliczyć do udanych. Średnia dynamika wzrostu ruchu wyniosła 7,6% - mówi Artur Tomasik, prezes ZRPL. Jest to wynik ponad dwukrotnie lepszy od średniej dynamiki europejskich lotnisk, która według danych ACI Europe wyniosła 3,3%. Wzrost ruchu w regionach został osiągnięty pomimo niekorzystnych dla rozwoju lotnictwa wydarzeń. Zdecydowanie najważniejszym z nich było uziemienie Boeingów 737 Max, co ograniczyło możliwości dynamicznego rozwoju części znaczących na polskich rynku przewoźników. - Ponad 60% udział lotnisk regionalnych w całości obsłużonego ruchu pasażerskiego w Polsce, świadczy o ważnej roli jaką pełnią lotniska regionalne dla zrównoważonego rozwoju kraju. Prognozy wskazują, że w 2020 roku jeszcze chętniej będziemy latali z regionów, więc kolejne poprawienie rekordu jest realne.


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Statystyki lotniska Rzeszów-Jasionka

Postautor: maks » 21 lip 2020, 9:47

Rzeszów - Jasionka: Podsumowanie maja i czerwca

https://www.pasazer.com/news/44213/rzes ... erwca.html
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 2010
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Poprzednia

Wróć do Jasionka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość