Rzeszowski Teatr Muzyczny

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Rzeszowski Teatr Muzyczny

Postautor: bogdanoo » 22 cze 2018, 15:34

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... impia.html
Tym razem wzięli się do niego muzycy i artyści, a nie urzędnicy i politycy. I wreszcie jest - Rzeszowski Teatr Muzyczny "Olimpia" zaprasza na swoją pierwszą premierę. W niedzielę - "Papa się żeni". Ten spektakl ma szansę przejść do historii miasta.
– Prezydent Ferenc nam uległ – żartuje Andrzej Szypuła, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego, pod którego skrzydłami narodził się teatr muzyczny. To dzięki miejskiej dotacji na ten rok w wysokości 150 tys. zł Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” mógł rozpocząć swój artystyczny żywot.

Nasi muzycy, soliści i tancerze
Po co teatr muzyczny w Rzeszowie? Powodów są ze trzy tysiące – bo tyle biletów sprzedaje się co roku na inaugurację Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, podczas której prezentowane jest widowisko operowe. Na pniu sprzedają się też wszystkie spektakle operowe i operetkowe, które filharmonia ma regularnie w swoim repertuarze od ubiegłego roku, kiedy to otrzymała specjalne, półtoramilionowe roczne wsparcie od resortu kultury właśnie na to, by poszerzyć repertuar o spektakle muzyczne. Są to na razie głównie przedstawienia zapraszane z innych teatrów. I tym właśnie różni się propozycja Rzeszowskiego Teatru Muzycznego. – Nie chcemy konkurować ani z filharmonią, ani z przyjeżdżającymi tu gościnnie zespołami. Nasz zespół jest nieduży – od kilku do kilkunastu osób na scenie, ale to są ludzie stąd, z Podkarpacia. Nasi muzycy, soliści i tancerze. I to mnie bardzo cieszy – bo młodych talentów, świetnych śpiewaków jest tutaj mnóstwo, ale zaraz po skończeniu szkoły uciekają z Podkarpacia. Trzeba ich zatrzymać! I my chcemy zatrzymać najlepszych – mówi Andrzej Szypuła, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego, pod którego skrzydłami narodził się teatr muzyczny.


Jak dla mnie super news :P
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1273
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości