Wydarzenia Motoryzacyjne

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 28 lip 2015, 22:18

Duża impreza w stolicy Podkarpacia. Będzie Festiwal Motoryzacyjny

Dodano: 28.07.2015


Inwestycja zyskała na tyle dużą liczbę głosów w RBO, że projekt został zakwalifikowany do przyszłorocznych zadań finansowanych z budżetu miejskiego. Festiwal ujęto w III kategorii projektów – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Podobne przedsięwzięcie było już organizowane w naszym mieście rok temu. Zyskało duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Festiwal miał miejsce dokładnie 19 października, na placu parkingowym hipermarketu Tesco. Jak piszą w opisie zadania pomysłodawcy imprezy „okazał się strzałem w 10”.

Dzięki tego rodzaju wydarzeniu możliwa jest integracja całego społeczeństwa motoryzacyjnego z różnych środowisk. W trakcie imprezy na zgromadzonych czeka sporo atrakcji, w tym m.in. pokaz i zawody dryftu, rajdówek, stuntu, wyścigówek. Ponadto będą także prezentacje samochodów luksusowych oldschoolowych i zabytkowych. Dodatkowo konkursy dla uczestników i publiczności a także ekspozycja samochodów terenowych.

W przyszłym roku impreza motoryzacyjna potrwa dwa dni. Pierwszy dzień to zawody rozmaitych dyscyplin, z kolei drugi pozostałby w poprzedniej konwencji zlotowej, jako skumulowanie całej społeczności zainteresowanej motoryzacją.

Celem inwestycji jest dotarcie do każdego pasjonata motoryzacji.

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzeszow/duza-impreza-w-stolicy-podkarpacia-bedzie-festiwal-motoryzacyjny.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 28 lip 2015, 22:28

RZESZÓW. Czeka Was 200% czystej adrenaliny. 31 lipca na stadionie KS Przybyszówka odbędą się efektowne i mrożące krew w żyłach pokazy kaskaderskie z udziałem małych i dużych pojazdów – Street Owners.

Samochody, motocykle, quady - akrobatyka, parkour, ogień i pirotechnika. W oprawie klimatycznej muzyki, efektów świetlnych i ogniowych można odkryć na żywo najbardziej skrywane tajemnice współczesnego kina akcji. Program stanowi dynamiczną, zwartą logicznie i choreograficznie całość. Dziewięćdziesiąt minut akcji to przemyślane konwencje kaskaderskie przeplecione scenami z najbardziej znanych, światowych produkcji sensacyjnych.

Impreza rozpocznie o godzinie 19:00 i potrwa 90 minut.

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podkarpacie/szykuje-sie-wielka-samochodowa-demolka-w-rzeszowie.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 29 lip 2015, 13:38

90-minutowe kaskaderskie show będzie można zobaczyć w najbliższy piątek (31 lipca) w Rzeszowie. Mamy dla Was zaproszenia na tę wyjątkową imprezę.

Kaskaderskie show wykona grupa czeskich kaskaderów zrzeszonych wokół projektu Streets Owners. Impreza odbędzie się na stadionie Klubu Sportowego Przybyszówka przy ul. Krakowskiej. Początek o godz. 19:00. Wstęp 20 zł.
– Wystąpi 10 kaskaderów. Publiczność będzie mogła zobaczyć pokazy BMW, motocykli. W „globusie śmierci” o średnicy 5 m będzie jeździło trzech motocyklistów. Dokonują rzeczy niemożliwych – mówi Krzysztof Madaliński, redaktor naczelny kwartalnika motocyklowego Chopper Magazin.
Czescy kaskaderzy mają za sobą lata pracy na planach filmowych. Ich bogaty dorobek kinematograficzny, wybitne osiągnięcia sportowe, rekordy odnotowane w Księdze Guinessa są fundamentem projektu Streets Owners.
Show nawiązuje do tradycji kultowego pierwowzoru – amerykańskiego autorodeo. W oprawie
klimatycznej muzyki, efektów świetlnych i ogniowych będzie można odkryć na żywo najbardziej skrywane tajemnice współczesnego kina akcji.
90 minut akcji to przemyślane konwencje kaskaderskie przeplecione scenami z najbardziej znanych, światowych produkcji sensacyjnych. – Bez udawania, bez kompromisów, bez litości dla sprzętu… Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa w Europie – zapowiadają imprezę organizatorzy.
KONKURS
Mamy dla Was 8 pojedynczych zaproszeń na imprezę. Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: kto jest twórcą Streets Owners?
Należy także polubić i udostępnić nasz facebookowy post.
Zasady konkursu
Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. W tytule maila należy podać: Feniks
Zgłoszeń należy dokonać imiennie (należy podać imię i nazwisko).
Udział w konkursie i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Dane osobowe wykorzystane będą do weryfikacji tożsamości uczestników i odbioru nagród.
Konkurs trwa do czwartku (30 lipca) do godziny 20:00. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni mailem tego samego dnia.

http://rzeszow-news.pl/ognista-impreza-w-rzeszowie-w-piatek-wystapia-kaskaderzy-konkurs/
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 04 sie 2015, 23:57

Nakładem Automobilklubu Rzeszowskiego ukazał się 33 numer magazynu Superoes, zawierający informator zbliżającego się 24. Rajdu Rzeszowskiego. Na 36 stronach znalazły się w pierwszym rzędzie szczegółowe wiadomości o zawodach – harmonogram, przewodnik po próbach sportowych i lista zgłoszeń.


Oprócz tego są artykuły o tym, jak sprawdzają się tegoroczne nowości w regulaminach RSMP oraz o przebiegu dotychczasowych trzech rund Mistrzostw Polski. Superoes przypomina również sylwetkę niedawno zmarłego słynnego szwedzkiego kierowcy Erika Carlssona i zapowiada wielki przyszłoroczny rajd pojazdów zabytkowych z Pekina do Paryża, którego trasa będzie prowadzić 7 i 8 lipca przez Ziemię Rzeszowską, a w Lubeni i Niebylcu zostaną rozegrane próby sportowe. Entuzjastom historii polskiej motoryzacji polecamy artykuł o Zdzisławie Beksińskim – wybitnym artyście, który zanim zyskał sławę jako malarz, grafik i fotografik, projektowa nadwozia autobusów w Autosanie.

„Rajdy to nasza pasja, szkolenie to nasza misja” – ten slogan dobrze oddaje priorytety w działalności Automobilklubu Rzeszowskiego. W obszernym tekście na łamach Superoesu przeczytamy o znaczącym dorobku w dziedzinie szkolenia kierowców, które jest realizowane przez Automobilklub Rzeszowski od 55 lat. Godne polecenia są także fotoreportaże z 72. Rajdu Polski oraz z rozegranego w ostatni weekend lipca 16. Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Magazyn Superoes nr 33 będzie bezpłatnie kolportowany w biurze 24. Rajdu Rzeszowskiego i w kluczowych punktach trasy rajdu.

Sponsorami 24. Rajdu Rzeszowskiego są: LOTOS, Galeria Nowy Świat, BorgWarner i Handlopex.

http://www.rajd.rzeszow.pl/33-superoes-informator-24-rajdu-rzeszowskiego/
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 06 sie 2015, 19:00

71 załóg, 11 odcinków specjalnych liczących 126 km; tak w skrócie można opisać 24. Rajd Rzeszowski. Ta największa w regionie impreza motoryzacyjna odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę (7-8 sierpnia). O szczegółach tego wydarzenia sportowego mówili jego organizatorzy podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie zorganizowanej jak co roku odbyło się w galerii Nowy Świat, która jest jednym ze sponsorów rajdu.

Rajd Rzeszowski jest 4. rundą Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 5. rundą mistrzostw FIA strefy Europy Centralnej.

W piątek rywalizacja toczyć się będzie na dwukrotnie pokonywanych odcinkach w Konieczkowej, Wysokiej i Gliniku; wszystkie są położone w powiecie strzyżowskim. Z kolei w sobotę rywalizujące załogi będzie można obserwować w powiecie rzeszowskim; także dwa razy przejadą odcinki specjalne w Lubeni i Sołonce.

Rajd zakończy OS Nowy Świat, biegnący tradycyjnie już ulicami Rzeszowa, wokół galerii handlowej Nowy Świat.

Podczas tegorocznej edycji imprezy będzie kilka nowości.
Biuro rajdu, park serwisowy i ceremonia startu będą na rynku w Boguchwale (okolice odnowionego spichlerza) – podkreślił Damian Dobrowolski, dyrektor 24 Radu Rzeszowskiego.
Inne zmiany wynikają ze zmiany przepisów - regulaminu RSMP (Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski).
- Tegoroczny rajd jest krótszy – liczy mniej kilometrów oesowych i trwa dwa dni – mówił Jarosław Noworól, prezes Automobil Klubu Rzeszowskiego. – Dla zawodników oznacza to radykalną obniżkę szans na odrobienie ewentualnych błędów.
Kolejne novum - ostatni odcinek medialny (w przypadku rzeszowskiej imprezy tradycyjnie wokół galerii Nowy Świat) traktowany jest jako power stage i można zdobyć za niego dodatkowe punkty w klasyfikacji generalnej.
Rajd Rzeszowski jest 4. rundą Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 5. rundą mistrzostw FIA strefy Europy Centralnej.
Impreza ta ma szansę na wyższą ligę
- Rajd Rzeszowski jest brany pod uwagę w przyszłym roku jako eliminacja mistrzostw Europy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy – zdradził Zdzisław Grzyb, prezes Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie. – Stanie się tak, jeśli uda nam się zgromadzić fundusze na organizację imprezy – ta o charakterze europejskim jest czterokrotnie droższa - wyjaśnił.
Dwudniowa rywalizacja będzie się toczyć w powiecie strzyżowskim i rzeszowskim. W piątek załogi dwukrotnie pokonają odcinki w Konieczkowej, Wysokiej i Gliniku (powiat strzyżowski), a w sobotę - dwa razy przejadą odcinki w Lubeni i Sołonce.
Wśród zawodników tegorocznej edycji rajdu znajdą się Grzegorz Grzyb (dwukrotny zwycięzca tych zawodów) oraz Francuz Bryan Bouffier (trzykrotny zwycięzca). Zabraknie innych jej triumfatorów, jak Maciej Rzeźnik i Kajetan Kajetanowicz.
Ceremonia mety i wręczenia pucharów odbędzie się w sobotę o godz. 16 na Rynku w Rzeszowie.
Dorota Zańko

Odcinek Testowy – Piątek, 7 sierpnia 2015
OT NIECHOBRZ (3,15 km) – 08:00-12:00 [mapa]

ETAP 1 – Piątek, 7 sierpnia 2015 [MAPA]
OS 1/4 KONIECZKOWA (10,15 km) – 15:15 / 17:35 [mapa] [film]
OS 2/5 WYSOKA (10,00 km) – 16:15 / 18:35 [mapa] [film]
OS 3/6 GLINIK (5,45 km) – 16:45 / 19:05 [mapa] [film]

ETAP 2 – Sobota, 8 sierpnia 2015 [MAPA]
OS 7/9 LUBENIA (23,10 km) – 09:30 / 12:20 [mapa] [film]
OS 8/10 SOŁONKA (12,40 km) – 10:10 / 13:00 [mapa] [film]
OS 11 NOWY ŚWIAT /Power Stage/ (4,00 km) – 15:05 [mapa] [film]

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/11833/w-piatek-i-sobote-24-rajd-rzeszowski


W piątek i sobotę (7 i 8 sierpnia 2015) odbywał będzie się Rajd Rzeszowski. W sobotę w Rzeszowie, wokół Galerii Nowy Świat odbędzie się odcinek medialny, dlatego część ulic będzie zamknięta.

Z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie autobusów MPK.

W godz. 12.30 - 18.30 wyłączone z ruchu będą:
- ul. Krakowska - od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do ronda koło szpitala MSW - al. Witosa
- ul. Kotuli - od skrzyżowania z ul. Ustrzycką do wiaduktu przy Galerii "Nowy Świat"
- ul. Ofiar Katynia - od wiaduktu przy Galerii "Nowy Świat" do skrzyżowania z ul. Mikołajczyka
W tym czasie autobusy MPK linii nr 1, 2, 3, 22, 27, 33, 36 kursować będą objazdami.

Odcinek Testowy – Piątek, 7 sierpnia 2015
OT NIECHOBRZ (3,15 km) – 08:00-12:00 [mapa]

ETAP 1 – Piątek, 7 sierpnia 2015 [MAPA]
OS 1/4 KONIECZKOWA (10,15 km) – 15:15 / 17:35 [mapa] [film]
OS 2/5 WYSOKA (10,00 km) – 16:15 / 18:35 [mapa] [film]
OS 3/6 GLINIK (5,45 km) – 16:45 / 19:05 [mapa] [film]

ETAP 2 – Sobota, 8 sierpnia 2015 [MAPA]
OS 7/9 LUBENIA (23,10 km) – 09:30 / 12:20 [mapa] [film]
OS 8/10 SOŁONKA (12,40 km) – 10:10 / 13:00 [mapa] [film]
OS 11 NOWY ŚWIAT /Power Stage/ (4,00 km) – 15:05 [mapa] [film]


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/11840/rajd-rzeszowski-2015-utrudnienia-w-ruchu
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 26 sie 2015, 23:50

Automobilklub Rzeszowski i Okręgowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PZM w Rzeszowie zapraszają na XXXV Okręgowy Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych PZM. Zlot stanowi jednocześnie XVI Mistrzostwa Podkarpacia. Impreza odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2015 r. (niedziela) na trasie: Rzeszów – Bratkowice – Głogów Małopolski – Rzeszów.

http://www.automobilrzesz.pl/aktualnosci/xxxiv-okregowy-zlot-szkoleniowy-ratownikow-drogowych-pzm/
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: kolos » 03 wrz 2015, 22:41

Czy jest coś w planach na końcówkę roku? :)
Awatar użytkownika
kolos
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 03 wrz 2015, 22:40

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 26 wrz 2015, 16:59

Obrazek

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich na naszą 1 klubową imprezę. Wystawa odbędzie się w dniu 27.09.2015 na parkingu PNT w Woli Dalszej w godzinach 11-17. Część pojazdów będzie można zobaczyć już dzień wcześniej na Rynku w Łańcucie od godziny 14 do 15. Do obejrzenia będą pojazdy wyścigowe, rajdowe, militarne, zabytowe oraz motocykle i wózki kartingowe.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia oraz dołączenia w nasze szeregi Emotikon smile


https://www.facebook.com/motoscenarzeszow
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: KZYH » 26 wrz 2015, 17:26

kolos pisze:Czy jest coś w planach na końcówkę roku? :)

Mozliwe, ze zimowa edycja "Wrak Race" Podkarpackiej Ligi Wrakowej. Dotychczas wyscigi organizowane byly obok wezla "Rzeszow-Polnoc"(A4). Od jakiegos czasu jest przerwa, ale cos ma sie znowu zaczac dziac niedlugo. Nie wiem tylko czy w tym samym miejscu, czy w innym.

Informacje na ten temat mozna sledzic na FB:
https://www.facebook.com/pages/Podkarpacka-Liga-Wrakowa/350125111818146
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Wydarzenia Motoryzacyjne

Postautor: riko » 04 maja 2016, 15:48

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... paciu.htmlRZESZÓW. W dniach 21-22 maja 2016 roku Automobilklub Rzeszowski organizuje drugą edycję Rajdu Rzeszowiak. Impreza stanowi eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia i Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS, a od tego roku także rundę Historycznego Rajdowego Pucharu Polski.

Dzięki dołączeniu do cyklu rajdów historycznych na trasie zawodów można spodziewać się wielu ciekawych historycznych rajdówek, które dodadzą imprezie dodatkowego kolorytu.

Organizatorzy, podobnie jak w ubiegłym roku, skorzystali z technicznych i wąskich dróg znanych kibicom z poprzednich edycji Rajdu Rzeszowskiego. Załogi rywalizować będą na dwóch, trzykrotnie przejeżdżanych, odcinkach specjalnych zlokalizowanych w gminie Boguchwała i Sędziszów Małopolski. Pierwszy w pętli OS Niechobrz mierzy 6,97 km, zaś OS Szkodna 6,90 km. Do pokonania będzie łącznie ponad 41 kilometrów oesowych.

- Na tych samych, ale skróconych do około 3 kilometrów, odcinkach, walczyć będą także amatorzy - uczestnicy Super KJS – informuje Michał Żyradzki, dyrektor rajdu. - Aby wziąć udział w imprezie nie trzeba posiadać żadnej licencji, ale warunkiem dopuszczenia do startu jest spełnienie określonych wymogów bezpieczeństwa, dotyczących wyposażenia samochodu, m.in. w klatkę bezpieczeństwa i fotele kubełkowe oraz wyposażenia załogi, posiadania kasków i kombinezonów stosowanych w sporcie samochodowym – dodaje.

Biuro rajdu i park serwisowy, skąd w niedzielny poranek, 22 maja, załogi ruszą na trasę, zlokalizowane będą na Rynku Miejskim w Boguchwale. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na Rynku w Rzeszowie.

Do 14 maja potrwają zgłoszenia do rajdu. Trzy dni później poznamy listy zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu rajdu, trasy i zawodników można znaleźć na stronie internetowej rajdu www.rajdrzeszowiak.pl oraz oficjalnym profilu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Harmonogram Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia.

Niedziela, 22 maja 2016

Start Rajdu (Boguchwała, Rynek Miejski) – 09:00
OS-1 Niechobrz 1 – 09:20 (6,97 km)
OS-2 Szkodna 1 – 10:15 (6,90 km)
Serwis A (Boguchwała - Rynek) – 11:00
OS-3 Niechobrz 2 – 12:10 (6,97 km)
OS-4 Szkodna 2 – 13:05 (6,90 km)
Serwis B (Boguchwała - Rynek) – 13:30
OS-5 Niechobrz 3 – 15:00 (6,97 km)
OS-6 Szkodna 3 – 15:55 (6,90 km)
Meta Rajdu (Boguchwała - Rynek) – 16:45
Ceremonia wręczenia nagród (Rzeszów, Rynek Miejski) – 19:00

Harmonogram Historycznego Rajdowego Pucharu Polski.

Niedziela, 22 maja 2016

Start Rajdu (Boguchwała, Rynek Miejski) – 09:40
OS-1 Niechobrz 1 – 10:00 (6,97 km)
OS-2 Szkodna 1 – 10:55 (6,90 km)
Serwis A (Boguchwała - Rynek) – 11:00
OS-3 Niechobrz 2 – 12:50 (6,97 km)
OS-4 Szkodna 2 – 13:45 (6,90 km)
Serwis B (Boguchwała - Rynek) – 13:30
OS-5 Niechobrz 3 – 15:40 (6,97 km)
OS-6 Szkodna 3 – 16:35 (6,90 km)
Meta Rajdu (Boguchwała - Rynek) – 17:25
Ceremonia wręczenia nagród (Rzeszów, Rynek Miejski) – 18:30

Harmonogram Super KJS.

Niedziela, 22 maja 2016

Start Super KJS (Boguchwała, Rynek Miejski) – 10:40
SZ-1 Niechobrz 1 – 11:00 (3,00 km)
SZ-2 Szkodna 1 – 11:55 (3,40 km)
Serwis A (Boguchwała - Rynek) – 11:00
SZ-3 Niechobrz 2 – 13:50 (3,00 km)
SZ-4 Szkodna 2 – 14:45 (3,40 km)
Serwis B (Boguchwała - Rynek) – 13:30
SZ-5 Niechobrz 3 – 16:40 (3,00 km)
SZ-6 Szkodna 3 – 17:35 (3,40 km)
Meta Super KJS (Boguchwała - Rynek) – 18:25
Ceremonia wręczenia nagród (Rzeszów, Rynek Miejski) – 20:00Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5198
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Następna

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość