Podkarpacki Informator Kulturalny - portal pełen kultury

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Podkarpacki Informator Kulturalny - portal pełen kultury

Postautor: coyot » 12 lut 2020, 19:45

Powstał nowy portal o imprezach kulturalnych i nie tylko

www.kulturapodkarpacka.pl

Podkarpacki Informator Kulturalny (PIK) to magazyn z długą i bogatą tradycją, który pod tym tytułem w wersji drukowanej ukazywał się ponad 20 lat. Od stycznia 2020 r. jego zadanie realizuje powyższy portal internetowy.

Pierwszy numer PIK-u trafił w ręce odbiorców w 1999 roku. Jednak sam magazyn i jego idea docierania z informacjami do odbiorców spragnionych kultury sięga swoimi początkami okresu znacznie wcześniejszego. Poprzednikiem PIK-u był Rzeszowski Informator Kulturalny (RIK), którego pierwszy numer ukazał się w grudniu 1992 roku.

Podstawowym i niezmiennym zadaniem tych wydawnictw było i jest upowszechnianie informacji o życiu kulturalnym w województwie podkarpackim – prezentowanie wyjątkowych wydarzeń, aktualnych zapowiedzi wystaw, koncertów, wszystkich godnych uwagi przedsięwzięć, które kształtują życie kulturalne mieszkańców Podkarpacia.

Z taką myślą został powołany do życia. Początkowo Wydawcą Informatora było Województwo Podkarpackie, a przez ostatnich kilka lat jest nim Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Od stycznia 2020 roku magazyn PIK został zastąpiony portalem internetowym. Zmiana sposobu przekazywania treści to łatwiejszy i szybszy dostęp do pełnej oferty podkarpackich instytucji kultury. To także możliwość prezentowania znacznie większej ilości informacji niż dotychczas, ponieważ praktycznie nie jesteśmy już ograniczeni ilością „stron” Informatora oraz możliwość bardziej dynamicznego i wzbogaconego o zdobycze techniki przekazywania w atrakcyjny sposób materiałów (galerie zdjęć, filmy, wszelkie prezentacje). Chcemy czerpać pełnymi garściami z możliwości technicznych, jakie daje nam współczesna technika.
Portal realizowany jest ze środków Województwa Podkarpackiego, wydawcą jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Zachęcamy i zapraszamy do współpracy!
Awatar użytkownika
coyot
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 28 lis 2016, 11:49

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość