PKO RZESZÓW BIEGA

Wiadomości na temat promocji miasta, wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Re: PKO RZESZÓW BIEGA

Postautor: riko » 06 lis 2019, 18:47

https://rzeszow-news.pl/w-poniedzialek- ... a-w-ruchu/

Około 2000 zgłosiło się do 7. PKO Biegu Niepodległości, który w poniedziałek, 11 listopada, odbędzie się w Rzeszowie. Część ulic w mieście w tym czasie będzie zamknięta.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11:11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów przewidziano na 13:00.

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie odbędzie się w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega. Należą do niego również PKO Maraton Rzeszowski i PKO Półmaraton Rzeszowski. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

– 11 listopada odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego. Na Placu Wolności będzie defilada wojskowa, a główna ulica będzie wyłączona z ruchu. Chcąc utrzymać starą trasę, musielibyśmy zorganizować bieg po południu, a my chcemy startować o symbolicznej godzinie 11:11, 11 listopada. Postanowiliśmy więc zmienić trasę. Ta nowa także jest równie ciekawa – zapewnia Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia „Rzeszów Biega”.

Uczestnicy biegu wystartują z alei Rejtana na wysokości Centrum Handlowego „Plaza”. Dalej trasa przebiegać będzie ulicami: Rejtana (prawą jezdnią), Kopisto (prawą jezdnią), Mostem Zamkowym, (prawą jezdnią), Kilara (w kierunku Słowackiego), Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena w kierunku Placu Śreniawitów i do ul. Hetmańskiej, a następnie w ul. Żeglarską częściowo zamkniętą dla ruchu.

Dalej zawodnicy pobiegną bulwarami nad Wisłokiem, pasem wydzielonym taśmą ostrzegawczą, skręcą w lewo w ul. Podpromie, ul. Kilara i na Most Zamkowy prawym pasem ruchu „pod prąd”, al. Kopisto prawym pasem ruchu „pod prąd” i al. Rejtana prawym pasem ruchu „pod prąd”, do mety przy Centrum Handlowym „Plaza”.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5:00, kiedy zamknięty zostanie odcinek al. Rejtana od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Odcinek ten zamknięty będzie do 15:00.

Od 5:00 rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Od 10:0 do 13:00 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.


https://www.resinet.pl/aktualnosci/rzes ... ruchu.html


RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie odbędzie się 7. PKO Bieg Niepodległości – „Rzeszowska Dycha”. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. W związku z tym niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:00.

Start biegu usytuowany został na ul. Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego „Plaza”. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Rejtana (prawą jezdnią), ul. Kopisto (prawą jezdnią), Mostem Zamkowym, (prawą jezdnią), ul. Kilara (w kierunku Słowackiego) ul. Słowackiego, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena w kierunku Placu Śreniawitów i do ul. Hetmańskiej, a następnie w ul. Żeglarską częściowo zamkniętą dla ruchu.

Dalej zawodnicy pobiegną Bulwarami nad Wisłokiem, pasem wydzielonym taśmą ostrzegawczą, skręcą w lewo w ul. Podpromie, ul. Kilara i na Most Zamkowy prawym pasem ruchu „pod prąd”, ul. Kopisto prawym pasem ruchu „pod prąd” i ul. Rejtana prawym pasem ruchu „pod prąd”, do mety przy Centrum Handlowym „Plaza”.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5, kiedy zamknięty zostanie odcinek Al. Rejtana od skrzyżowania z Al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Odcinek ten zamknięty będzie do godz. 15.00 Od godz. 5 rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Od godz. 10 do godz. 13 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: PKO RZESZÓW BIEGA

Postautor: Nikoś » 06 lis 2019, 19:28

Czy nie można by tras tych biegów wytyczać np. nad Wisłokiem czy innych terenach rekreacyjnych a nie zamykać pół miasta, mimo że to dzień wolny od pracy. Ale jednak ludzie też chcą się przemieszczać
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: PKO RZESZÓW BIEGA

Postautor: porteño » 07 lis 2019, 0:44

Tym bardziej, że poszerzali przecież ostatnio ścieżkę w stronę Zwięczycy... Idealna trasa stamtąd do centrum wzdłuż Wisłoka. Trasy rowerowe można zamknąć na parę godzin zamiast ulic.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 724
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Poprzednia

Wróć do Wydarzenia, kultura, promocja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość