Degradacja Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: icetruck » 09 lut 2019, 0:44

swiety pisze:To, że w Rzeszowie jest ładnie, czysto, zielono to dobrze ale dla coraz większej liczby osób (szczególnie młodych) to nie jest nic nadzwyczajnego. Starsze pokolenie jest pod wrażeniem bo żyli w innych czasach.


Bardzo dobrze powiedziane.

Do Rzeszowa przybyłem jakieś 8-9 lat temu na fali hurra optymizmu jak to się to miasto teraz (wtedy) nie rozwija. Niestety z biegiem czasu rzeczywistość przegrała z dobrym PR.

Dla mnie symboliczne są 2 rzeczy.
1. Obsrany pomnik - symbol nieudolności miasta, tyle lat i po prostu nie da się tego wyczyścić, wizytówka miasta...
2. Zadaszenie skate parku - to jest właśnie ta wspaniała innowacja po rzeszowsku czyli świetny pomysł, wydane pieniądze i... koniec, gdzie to się podziało?

Do tego miliony niespełnionych obietnic (np. lodowisko).
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: dante » 09 lut 2019, 11:56

bartek86 pisze:
JanzRzeszowa pisze:
Wniosek: Rzeszów wcale nie jest innowacyjnym dynamicznym, rozwijającym się na tle innych miast ze wszech miar inaczej mieściną. Jest typowy i ma już oznaki sporego przesilenia (jw). Każdy kto zna kilkadzesiąt miast różnej wielkości w tym kraju i obserwuje ich perypetie, wie że zostajemy w tyle. Co najmniej od 10 lat. I okrągła kladka z podswietlanymi krzakami tu nic nie zmianiają. Degradujemy sie, bo nie załatwiamy podstawowych, ważnych spraw. Właściwie to UM dławi nas tą demagogią. Wystarczy pomyśleć kto w tym mieście zostanie jak nadejdzie kryzys a strefy sie pozamykają.
No, ale wówczas będziemy co prawda głodni i dumni, ale za to przy ozdobach światecznych sie ogrzejemy.


Niestety 100 procent prawda. Przyjechałem tu ponad 5 lat temu i byłem zafascynowany Rzeszowem. Ucieklem po 7 latach z Lublina. Ludzie gadali że Rzeszów już wyprzedza Lublin. Pierwsze 3 lata ok, od 3 lat to miasto odstrasza, możecie zaklinac rzeczywistość ale to fakty. W tym mieście nikt nie myśli o ludziach. Tylko deweloperka i nic więcej. Przyklasnął bym nawet na to gdyby to wszystko było planowane, a jest niestety chaotyczne. Przekroczymy te głupie 200k i co dalej? Co się zmieni? Będzie więcej ludzi i więcej kłopotów bo Rzeszów ma mieszkańców w d****. Podstawowe potrzeby: sport, rozrywka, edukacja - DEGRADACJA. Za 5 lat jak nic się nie zmieni, będę myślał nad wyjazdem do innego ośrodka. Tutaj w Rzeszowie nie ma nawet gdzie odpocząć po pracy, tylko obiecanki cacanki. Na 100 obietnic - 99 anulowanie, 1 sukces do odtrabienia w mediach.


Nie ma sensu porównywać Rzeszowa do miast 2 czy 3 krotnie większych... bo to nie jest liga tego miasta... Rzeszów można porównać do Kielc, Radomia, Torunia, Olsztyna czy Gliwic...a tutaj już tak słabo nie jest... oczywiście są słabe punkty miasta,a jest ich sporo... ale te średniej wielkości miasta mają podobnie...więc nie ma co dramatyzować, że jest bardzo źle
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 09 lut 2019, 14:40

Dla mnie problemem, oczywiście dyskusyjnym, jest osoba prezydenta. Nie odmawiam mu dokonań, jest zawzięty.
Lecz niestety ma to swoje minusowe strony.
Te kilka kadencji jego charakter spowodowały totalne zabetonowanie środowiska. Nikt nie ma na tyle wyrobionej pozycji i twardego kręgosłupa być śmiałym na zanegowanie którejś z decyzji prezydenta. wszyscy czekają i próbują tylko wyczuć czy do danej rzeczy prezydent jest pozytywnie czy negatywnie nastawiony.
Dla mnie to wypisz wymaluj obraz dworu gdzie pan i władca decyduje niczym dyktator, a ktokolwiek się wychyli zostaje skrócony o głowę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 11 lut 2019, 12:23

dante pisze:Nie ma sensu porównywać Rzeszowa do miast 2 czy 3 krotnie większych... bo to nie jest liga tego miasta... Rzeszów można porównać do Kielc, Radomia, Torunia, Olsztyna czy Gliwic...a tutaj już tak słabo nie jest... oczywiście są słabe punkty miasta,a jest ich sporo... ale te średniej wielkości miasta mają podobnie...więc nie ma co dramatyzować, że jest bardzo źle


Akurat od Gliwic (a nie jest to miasto wojewódzkie) to my się sporo możemy uczyć o przyciąganiu kapitału, rewitalizacji czy walce z bezrobociem, a i wskaźniki gliwickie w tej sferze (i nie tylko) jedne z najlepszych w Polsce.
A jak słyszę że jak porównania to tylko z Radomiem czy Kielcami..., to myślę że to nieporozumienie. To rzeczywiście wygodne plasować się na tle miast, w których nie za dużo się podziało po 89r. (chociaż to sie także odmieniło), bo zawsze wypadniemy lepiej.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, 12:33 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 11 lut 2019, 12:26

Frodo907 pisze:Dla mnie problemem, oczywiście dyskusyjnym, jest osoba prezydenta. Nie odmawiam mu dokonań, jest zawzięty.
Lecz niestety ma to swoje minusowe strony.
Te kilka kadencji jego charakter spowodowały totalne zabetonowanie środowiska. Nikt nie ma na tyle wyrobionej pozycji i twardego kręgosłupa być śmiałym na zanegowanie którejś z decyzji prezydenta. wszyscy czekają i próbują tylko wyczuć czy do danej rzeczy prezydent jest pozytywnie czy negatywnie nastawiony.
Dla mnie to wypisz wymaluj obraz dworu gdzie pan i władca decyduje niczym dyktator, a ktokolwiek się wychyli zostaje skrócony o głowę.


Mam identyczne zdanie.
Można by sparafrazować klasyka: Słoneczko Ferenc.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: PzD91 » 11 lut 2019, 15:14

Ogólnie wiele w tym prawdy jest. Dla mnie, osoby, która już tylko od czasu do czasu odwiedza Rzeszów to miasto od 2-3 lat stoi w miejscu, a wiele negatywnych czynników zaczyna być coraz bardziej widoczne:
1) Porażka całego systemu transportowego. Wydano mnóstwo kasy na tablice, które pokazują tak "istotne" wiadomości jak aktualna godzine, czy ile czasu zajmie nam dojechanie do "centrum", jeszcze jakby było określone co to jest centrum. Nie zmieniono tras przyjazdy autobusów od wielu lat. Automaty z biletami są często zepsute lub wadliwie działają, "inteligentny system" zarządzania światłami w ogóle się nie sprawdza, dużo lepsza byłaby "zielona fala". Liczniki z odmierzeniem czasu na skrzyżowaniach poznikały. Wciąż nie rozumiem dlaczego "śluza" tramwajowa jest na Piłsudskiego co wydłuża tylko korki.
2) Inwestycje drogowe. Tu tak samo, poszło mnóstwo kasy na poszerzenie dróg dojazdowych (lubelska, sikorskiego, podkarpacka itd.) w celu chyba wepchniecia jeszcze więcej aut do centrum miasta. A z drugiej strony ciągle oddalane w czasie jest budowana tzw. wisłokostrady, czy przebudowa ul. gen Maczka, co powinno być zrobione w następnej kolejności po przebudowie Wyzwolenia.

Już mi się nie chce rozpisywać dalej, ale wymienie tylko punktowo:
3) Brak MPZP, co powoduje chaos urbanistyczny, czego przykładem jest Drabinianka.
4) Degradacyja obszarów zielonych. Stare parki straszą coraz bardziej z roku na rok.
5) Całkowity brak inwestycji w sport i rekreacje.
6) Porażka ze strefą Dworzysko.
7) Dworce w Rzeszowie wyglądają jak w miasteczkach podlaskich pod granicą białoruską. Tutaj trzeba przyznać, że przebudowano dworzec podmiejski, choć jak ostatnio na nim byłem to świecił pustkami.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Adamerio » 11 lut 2019, 16:55

śluza autobusowa na Piłsudskiego jest przeznaczona do rozbiórki^^
Liczniki zniknęły po wprowadzeniu inteligentnego sterowania ruchem - nie miały chyba możliwości wyświetlania zmiennego czasu.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: dante » 12 lut 2019, 13:29

JanzRzeszowa pisze:
dante pisze:Nie ma sensu porównywać Rzeszowa do miast 2 czy 3 krotnie większych... bo to nie jest liga tego miasta... Rzeszów można porównać do Kielc, Radomia, Torunia, Olsztyna czy Gliwic...a tutaj już tak słabo nie jest... oczywiście są słabe punkty miasta,a jest ich sporo... ale te średniej wielkości miasta mają podobnie...więc nie ma co dramatyzować, że jest bardzo źle


Akurat od Gliwic (a nie jest to miasto wojewódzkie) to my się sporo możemy uczyć o przyciąganiu kapitału, rewitalizacji czy walce z bezrobociem, a i wskaźniki gliwickie w tej sferze (i nie tylko) jedne z najlepszych w Polsce.
A jak słyszę że jak porównania to tylko z Radomiem czy Kielcami..., to myślę że to nieporozumienie. To rzeczywiście wygodne plasować się na tle miast, w których nie za dużo się podziało po 89r. (chociaż to sie także odmieniło), bo zawsze wypadniemy lepiej.


Tylko takie Kielce czy Radom nie stoją w miejscu jak wydaje się tylko też rozwijają się jak na swoje możliwości całkiem nie źle...Rzeszów powinien się uczyć od tych miast...
a z Gliwicami to fakt... bo już dawno Rzeszów wyprzedziły.... :oops:
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Adamerio » 12 lut 2019, 23:28

JanzRzeszowa pisze: Ale to co zrobiły inne miasta w tym zakresie bije Rz na głowę. Co UM zrobił z centrum Plac Wolności, zwycięstwa, Bardowskiego PKS PKP, Dworcowa, Grottdera, etc, etc...NIC! Śmierdzi jak 40 lat temu, sypie się jak 40 lat temu.


Lublin :) pozostawię bez komentarza^^
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: JanzRzeszowa » 13 lut 2019, 11:36

Adamerio pisze:
JanzRzeszowa pisze: Ale to co zrobiły inne miasta w tym zakresie bije Rz na głowę. Co UM zrobił z centrum Plac Wolności, zwycięstwa, Bardowskiego PKS PKP, Dworcowa, Grottdera, etc, etc...NIC! Śmierdzi jak 40 lat temu, sypie się jak 40 lat temu.


Lublin :) pozostawię bez komentarza^^


No przecież pisałem negatywnie o otoczeniu dworcowym Lublina. Czas się zatrzymał.
Jednak widać w tym mieście nowe obiekty na poziomie. Rzeszów takich obiektów ma...dwa. może trzy.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości