Degradacja Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: pisul » 18 sie 2019, 21:13

Caffe pisze:... Degradacja Rzeszowa jest niestety faktem...

ArekDomin pisze:To już nie degradacja tylko upadek.


________________


Dziennikarze "Polityki" razem z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie opracowali zestawienie miast, w których żyje się w Polsce najlepiej. Pod uwagę brano wiele czynników podzielonych na 10 kategorii: edukacja, czas wolny, mieszkania, samorząd, praca, środowisko, społeczność, bezpieczeństwo, zdrowie i komunikacja. Im wyższa średnia ważona ze wszystkich kategorii - tym wyższa pozycja danego miasta. Sprawdźcie, gdzie najlepiej mieszkać, jeśli chodzi o ogólną jakość życia i w czym wasze miasta okazały się najlepsze - oraz najgorsze...

1. Sopot
2. Warszawa
3. Kraków
4. Poznań
5. Rzeszów
6. Gdańsk
7. Wrocław
8. Opole
9. Gdynia
10. Olsztyn
11. Leszno
12. Lublin
13. Krosno
14. Bielsko-Biała
15. Toruń
16. Koszalin
17. Katowice
18. Białystok
19. Kielce
20. Szczecin

https://nowiny24.pl/tu-mieszka-sie-najl ... d/31118039


Chyba nie jest tak źle jak RZ załapał się do pierwszej piątki?
... tylko jak to Arek przyjmie?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Caffe » 18 sie 2019, 21:41

Nie wiem, czy to jest dobra pozycja czy zła ponieważ nie wiem jakie są zasady przyznawania punktów za poszczególne kryteria. W dobie kryzysu gospodarki przestrzenne Rzeszów też będzie miał niezłe miejsce - chaos urbanistyczny, fatalna komunikacja, niszczenie zieleni...
Caffe
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 18 cze 2018, 20:06

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Doniek » 19 sie 2019, 6:57

Bałem się, że ktoś tu wrzuci ten ranking :lol: a jednak. Szczerze mówiąc już sam fakt, że Rzeszów w tym rankingu jest wyżej od Gdańska/Gdyni czy Wrocławia. Jestem ciekawy głębszej analizy metodologii przeprowadzenia tych badań i jak oni to dokładnie liczyli ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Robson » 19 sie 2019, 10:58

Doniek: bales sie czego? Wychodza wlasnie podkarpackie/rzeszowskie kompleksy w takim mysleniu jak twoje. Ranking pokazuje to jak wyglada zycie w wielu prespektywach, i tak patrzac na sprawe Rzeszow jest dobrym z plusem miastem do mieszkania.
Najlepiej oczywiscie narzekac, i myslec ze wszedzie jest super a u nas dno.
Jak by bylo tak zle to by miasto pustoszalo a nie roslo w ostatnich latach.
Czasami mam wrazenie ze niektorym zalezy zeby bylo zle, a tak dla zasady…
Jak sami nie uwierzymy ze nasze miasto jest 5 w rankungu to kto?
Ale mozna zawsze siedziec pod miotla i stekac, co wielu widze preferuje.
Robson
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 15 sty 2018, 15:42

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Arrival » 19 sie 2019, 11:06

Każdy patrzy przez pryzmat swoich kompleksów i swojego otoczenia/znajomych. Na forach o Wawie, Krakowie, Gdańsku itp jest to samo. Porejestrujcie się i zobaczcie ile tam jest narzekań na wszystko. Jeśli ktoś ma taki charakter to będzie narzekał w Nowym Yorku na tłumy i wieżowce, w Dubaju na piasek i upały, w Wawie na słoików, we Wrocławiu na komunikację, a w Rzeszowie na jego degradację.

Ja tam jeszcze raz powtórzę. Nie uważam, że Rzeszów to miasto idealne. Ale z miast wojewódzkich jest w solidnym top3 mojego prywatnego rankingu, czysto subiektywnego. Widzę co się tu dzieje, obserwuję to miasto przez ostatnich 15 lat. Widzę jak bogacą się znajomi. Widzę ile osób tu ściągnąłem z Wawy czy Krakowa czy nawet zza granicy. Widzę jak oni ściągają tu swoich znajomych. Wszyscy mają wyższy poziom życia w porównaniu z miejscami, w których żyli dotychczas.
No ale to są odpowiedzialne osoby, którym nie trzeba na siłę organizować wolnego czasu. I jeśli będą miały odwiedzić aquapark w Krakowie to wsiądą w samochód i w 1-1,5h tam będą. Odległość żadna. Tyle czasu zajmuje w szczycie przejazd z jednego końca Warszawy na drugi (optymistycznie).
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: letowniak » 20 sie 2019, 11:20

^^
Może i jest lepiej niż w innych miastach, jednak trzeba cisnąć taką patologię w wykonaniu Harbexu, miasto to nie prywatny folwark, kupili działkę ok, jednak są cywilizowane metody na dochodzenie swoich praw. A oni stosują prawo większego cwaniaka, to są ludzie którzy zabudowują to miasto, powinni dawać przykład a są firmą patologiczną, w której nie ma sentymentu do tego miasta i mieszkańców liczy się tylko mamona za wszelką cenę.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: dante » 21 sie 2019, 7:47

Ale Arek ma racje... Rzeszów nie wiele ma do zaoferowania rodzinom z dziećmi...i nie wykorzystuje swojego potencjału, żeby to zmienić.... :D
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: strit000 » 21 sie 2019, 11:36

Jeżeli jest tak jak mówisz (a po części się z tym zgadzam) to skąd taka ilość młodych ludzi z dziećmi ??
Czy te rodziny nie powinny zrezygnować z tego miasta skoro zarobki są takie niskie, atrakcji nie ma, terenów zielonych nie ma, parków nie ma .... i ogólnie jest tak źle ?
strit000
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 06 kwie 2017, 16:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Tomek1991 » 21 sie 2019, 11:43

Siłą Rzeszowa jest słabość regionu ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: dStan » 21 sie 2019, 12:16

Przecież w dzisiejszych czasach ludzie nie migrują tylko do najbliższego dużego miasta. Mogą wybrać zarówno inne miasto wojewódzkie jak i miasta zagraniczne, więc nie sądze by "słabość regionu" tak bardzo na to wpływała.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości