Degradacja Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: ArDomin » 08 mar 2019, 14:43

To są po prostu przykładowe normalne miasta wielkości mniej więcej Rzeszowa. Łączy je to że mają prawdziwe parki (Rzeszów tak naprawdę nie ma ani jednego), mają atrakcje typu lodowisko i aquapark i wiele innych, które ma chyba każde miasto wielkości 100 tys., 200 tys. czy nawet 50 tys. - z wyjątkiem Rzeszowa. I właśnie to nie jest nic wspaniałego - to po prostu normalne. I wyobraź sobie że tam też jest czysto. W Białymstoku to myślę że nawet jest czyściej niż w Rzeszowie. Na argument że jest czysto to mi ręce opadają.
ArDomin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 06 mar 2019, 22:47

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: dante » 08 mar 2019, 14:59

bystry pisze:Tego, że miasto jest czyste i zadbane to bym nie bagatelizował. Pojedźcie sobie na Śląsk np. do Katowic i porównajcie gdzie jest ładniej...
W dalszym ciągu nie wiem co jest takiego wspaniałego w Zielonej Górze, Białymstoku, Toruniu czy Olsztynie, że tak nas do nich porównujesz...


Zielona Góra ( planetarium, palmiarnia, ogród botaniczny, muzeum wina z tego to miasto słynie czy amfiteatr w którym jest wiele imprez każdego roku, )
Olsztyn( planetarium, zamek, aquapark aquasfera, arboretum czy zwierzyniec warmiński ) w międzyczasie miasto zrealizowało budowę 3 linii tramwajowych, i planuje kolejne linie...a Olsztyn czy Zielona Góra są mniejsze niż Rzeszów oraz mają mniejszy budżet
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: ArDomin » 08 mar 2019, 16:35

No właśnie. A co do dróg, tam jest mniej korków. Do Zielonej jeżdżę na święta i nawet w okresie przedświątecznym jest lepiej niż na co dzień w Rzeszowie. Drogi są też w dobrym stanie, wiele zrobiono przez ostatnie lata w tym zakresie.

W Zielonej Górze też jest aquapark, całkiem fajny. W Rzeszowie się nie dało, bo miasto szukało prywatnego inwestora (!) twierdząc że nie może go samo sfinansować. Jednocześnie ten sam oszczędny Ferenc, żałujący środków na aquapark zrobił w Rzeszowie blisko miliard zł długu.
ArDomin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 06 mar 2019, 22:47

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: bystry » 09 mar 2019, 15:46

Jeśli chodzi o te Olsztyńskie aquaparki to one aquaparkami są tylko z nazwy, to po prostu zwykłe baseny. Fakt w Rzeszowie takiego basenu nie ma jeszcze, to na pewno jest minus i kliku innych aktrackji też brakuję. Co do tramwajów to akurat dobrze, że nie powstaną bo korki byłyby jeszcze większe przez to, tylko kolejka nadziemna dawała by szansę na poprawę komunikacji w mieście.
Ja nie twierdzę, że jest super i wspaniale bo pod względem rozrywki i wydarzeń kulturalnych Rzeszów trochę oddstaje i to prawda ale w wielu innych aspektach sobie dobrze radzi i dlatego jest uważany jako jedno z lepszych miejsc do życia. Opini mieszkańców i głosów w rankingach nie oszukasz. Ja myślę, że jednak za jakiś czas i w kwestii rozrywki poprawi się u nas w mieście ;)
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Tomek1991 » 09 mar 2019, 17:03

Opini mieszkańców i głosów w rankingach nie oszukasz.

Opinia mieszkańców jest różna (sam słyszę dużo negatywnych głosów), co do rankingów to już słyszałem, że PRL był ósmą gospodarką na świecie, więc nie do końca bym się posługiwał takimi argumentami ;)

Zaobserwowałem, że stwierdzenie "Rzeszów zajmuje wysokie miejsce w rankingach" to jest zwrot - wytrych, który rozwiązuje wszelkie dyskusje o problemach Rzeszowa.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: gragar » 09 mar 2019, 20:37

ArDomin...w pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią ,władze Rzeszowa zupełnie zapomniały, że mieszkańcy oprócz korzystania z samochodów i posiadania mieszkań potrzebują mieć możliwość i wybór do spędzenia czasu wolnego.Blisko Rzeszowa nic nie ma, co kwalifikowało by się jako miejsce do odpoczynku .Trzeba pokonać minim 100 km. by znaleźć miejsce takowe .Takie małe 40 tysięczne Krosno więcej oferuje swoim mieszkańcom a w odległości 20 minut drogi samochodem mają dwa uzdrowiska, mają rezerwat Prządki , mają sanocki skansen , w Bóbrce w lesie olbrzymi spacerowy teren z ciekawostkami naftowo -górniczymi, mają Jasielską Troję i naturalne kąpieliska na Rudawce .W samym mieście 2 parki i rozpoczęte nasadzenia pod 2 kolejne,profesjonalne kąpieliska letnie i 2 baseny kryte,kryte od listopada do kwietnia lodowisko, pełno całorocznych krytych kortów i co kawałek zewnętrzne mini siłownie dla dorosłych. A u nas ???/ jak czytają to radni i prezydent niech zrobią sobie rachunek sumienia i ocenią swoje osiągnięcia :!: :!: :!: :!: :!: .Będzie mniej niż zeroooooooooooo
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: ArDomin » 09 mar 2019, 22:16

Gragar do mnie dobitnie dotarło, jaki jest z tym problem w Rzeszowie gdy urodziło mi się dziecko. I tak sobie myślę co będzie w tym mieście robiło za kilka lat gdy dorośnie, skoro nawet nie ma porządnego basenu albo lodowiska. Jak już mówiłem mam rodzinę w Zielonej i zaczyna mnie dobijać jak słucham jak jeżdżą z dzieckiem do parku rozrywki, do aquaparku, do ogrodu botanicznego, na lodowisko itd. Zacząłem się rozglądać za innym miejscem do życia i właśnie myślałem m.in. o Krośnie z powodów, o których piszesz. To jest naprawdę straszne że to małe Krosno ma więcej do zaoferowania mieszkańcom.
ArDomin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 06 mar 2019, 22:47

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: shaft » 09 mar 2019, 22:58

Za to Matysówka jest w mieście. Zrobimy tam asfalt wszędzie bo szeryf obiecał.
Stok narciarski był kiełbasą, zrobimy go zaraz po kolejce nadziemnej.
shaft
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 72
Na forum od: 04 lis 2014, 11:21

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Doniek » 10 mar 2019, 9:07

Nie rozumiem Panowie Waszego rozgoryczenia! Przecież macie nowoczesne galerie handlowe, fontannę multimedialna która zaspokaja kulturę i aktywność fizyczną, wspinaczkę na okrągłą kładkę, one nie spełniają Waszych potrzeb wyższego rzędu? ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1372
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: dante » 10 mar 2019, 11:14

Kładka już sypie się, nie wiem po co ją miasto zbudowało, bo nic nie wnosi...
Galerie handlowe w Rz są słabe,wielu popularnych marek w nich brakuje, spędzanie czasu tam to niepotrzebna strata czasu...
Miasto przejada pieniądze wydając je w asfalt, na obrzeżach, gdzie ruch jest znikomy...a nie zrealizuje prostego mini zoo czy ogrodu botanicznego.. nie są koszty tych inwestycji wysokie...nieosiągalne dla Rzeszowa...dlatego to powinno jak najszybciej zmienić się...
dante
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 06 lis 2014, 21:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości