Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: Ricardo » 11 sie 2018, 15:01

Pozdrawiam po sąsiedzku z Tarnowa.
Piszę doktorat na temat roli jaką potencjał kreatywny odgrywa w rozwoju polskich miast liczących 50-200 tys. mieszkańców i jednym z 20 miast które wybrałem do pogłębionej analizy jest Rzeszów. W sumie to nie dziwne bo Rzeszów jest jedynym miastem z tej grupy który dość dynamicznie się rozwija w każdym razie znacznie bardziej niż pozostałe. O ile kluczowe są dla mnie twarde dane statystyczne, czy instrumenty stosowane przez samorządy to uzupełnieniem tego jest formularz wywiadu skierowany do mieszkańców interesujących się swoim miastem. Więc jeśli ktoś ma chwilkę to byłbym wdzięczny za wypełnienie.

https://goo.gl/forms/4lDGTXKJWXruPtWa2
Ricardo
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 06 sie 2018, 14:46
Lokalizacja: Tarnów

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: bartes_7 » 11 sie 2018, 21:19

poszło
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: Ole » 13 sie 2018, 9:36

Poszło2
Nawet ciekawe pytania.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: MaciekContii » 13 sie 2018, 10:32

Ricardo pisze:Pozdrawiam po sąsiedzku z Tarnowa.
Piszę doktorat na temat roli jaką potencjał kreatywny odgrywa w rozwoju polskich miast liczących 50-200 tys. mieszkańców i jednym z 20 miast które wybrałem do pogłębionej analizy jest Rzeszów. W sumie to nie dziwne bo Rzeszów jest jedynym miastem z tej grupy który dość dynamicznie się rozwija w każdym razie znacznie bardziej niż pozostałe. O ile kluczowe są dla mnie twarde dane statystyczne, czy instrumenty stosowane przez samorządy to uzupełnieniem tego jest formularz wywiadu skierowany do mieszkańców interesujących się swoim miastem. Więc jeśli ktoś ma chwilkę to byłbym wdzięczny za wypełnienie.

https://goo.gl/forms/4lDGTXKJWXruPtWa2


Rzeszów porównywać z Białą Podlaską czy Ełkiem (z całym szacunkiem do tych miast)...?
Metodologicznie nie da się tego obronić. Nawet IK.
Co Ci z tego wyjdzie we wnioskach z badania?
Moim zdaniem, kategoryzacja pod ten indeks powinna opierać się na jakimś wskaźniku syntetycznym (dobór miast). Aż się prosi, aby Rz znalazł się porównawczo w gronie większych ludnościowo miast: Gdynia, Lublin, Bydgoszcz, Białystok, etc. Chcesz badać potencjał jednostki i porównywać ale już na początku popełniasz błąd próby. Chyba, że o czymś nie wiem... .
Jeszcze jedno...skala od 0 do 4 ? Będziesz transponował z rekodowaniem? Stosujesz skale jednostronnie nachylone nawet tam, gdzie nie wolno ich stosować, w pytaniach są elementarne błędy, etc. I to ma być doktorat? Z czego?
Nie wypełnię tego, ponieważ narzędzie jest spartolone i nie mierzy tego co powinno.
Następna ankietka typu: wypełniajcie frajerzy bo promotor kazał zebrać 200 ankiet...
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: bartes_7 » 13 sie 2018, 22:47

MaciekContii - co się tak zacietrzewiasz ? Jesteś jego promotorem?

Dlaczego nie ma sensu porównywać Rzeszowa do mniejszych miast pod względem np czasu wolnego, przestrzeni miejskiej, parków itp? Dopiero co w wątku viewtopic.php?f=27&t=57&start=250 była o tym mowa, że małych miasteczkach mieszkańcy mają większe pole do popisu i wypoczynku niż w Rzeszowie! Jeszcze może się okazać, że Rzeszów na tle tych właśnie 50 tysięcznych miast wypadnie słabo.
Gość prosi o wypełnienie ankiety i tyle! Napisałeś co myślisz o ankiecie ale ostatnie zdanie mogłeś sobie darować. Nie chcesz pomóc to chociaż nie utrudniaj.
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: MaciekContii » 14 sie 2018, 7:50

^^ panie bartes_7, tekst nie był do ciebie, a więc?
po drugie, jeśli nie masz pojęcia o metodologii nauk i metodzie naukowej to po co zabierasz głos?
wreszcie po trzecie, nie mam zamiaru przechodzić do porządku dziennego nad następnym knotem naukowym, bo doktorów ci u nas dostatek w Polsce, a potem będzie jak z dr prawa Dudą...
w naukach społecznych empirycznych - także, a może przede wszystkim - obowiązywać powinien rygor metodologiczny.

Zadaj sobie pytanie: przejdę nad przepaścią mostem, o którym wiem, że obliczenia traktowane były po macoszemu???
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: porteño » 15 sie 2018, 0:18

Niektórzy po prostu lubią "błysnąć", szkoda tylko, że najjaśniej błyszczy ich arogancja.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: bartes_7 » 15 sie 2018, 14:42

MaciekContii pisze:^^ panie bartes_7, tekst nie był do ciebie, a więc?
po drugie, jeśli nie masz pojęcia o metodologii nauk i metodzie naukowej to po co zabierasz głos?
wreszcie po trzecie, nie mam zamiaru przechodzić do porządku dziennego nad następnym knotem naukowym, bo doktorów ci u nas dostatek w Polsce, a potem będzie jak z dr prawa Dudą...
w naukach społecznych empirycznych - także, a może przede wszystkim - obowiązywać powinien rygor metodologiczny.

Zadaj sobie pytanie: przejdę nad przepaścią mostem, o którym wiem, że obliczenia traktowane były po macoszemu???


Po części był do mnie skierowany. Świadczy o tym zdanie "Następna ankietka typu: wypełniajcie frajerzy bo promotor kazał zebrać 200 ankiet..." Ja wypełniłem i poczułem się obrażony tym stwierdzeniem. A po drugie napisałem w poście otwartego forum dyskusyjnego a nie w prywatnej konwersacji dwóch osób.
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: MaciekContii » 16 sie 2018, 9:19

porteño pisze:Niektórzy po prostu lubią "błysnąć", szkoda tylko, że najjaśniej błyszczy ich arogancja.


a niektórzy lubią być nijacy..., a potem Genua...
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Potencjał kreatywny Rzeszowa - "ankieta"

Postautor: harpun » 17 sie 2018, 0:27

Kolega widzę nikogo nie oszczędza nawet świeżaka :D
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Następna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości