Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: Komunard » 04 paź 2020, 20:14

konradp pisze:No nie bardzo.
Tytuły naukowe zazwyczaj używa się na uczelniach, artykułach naukowych lub w momentach gdzie można wskazać lub potwierdzić swoje kompetencje. Np. Gdy dr literatury wypowiada się w mediach na temat rozwiązań konstrukcyjnych oczyszczalni czajki, i przedstawiałby się jako doktor to byłoby to śmieszne i niedorzeczne bo nic to nie wnosi. Wypowiada się jak zwykły obywatel. Tytuły naukowe to nie tytuły szlacheckie.
A tutaj mamy honoris causa, to tym gorzej bo to tytuł honorowy. Poslugiwanie się w oficjalnych dokumentach tym tulytulem świadczy o kompleksach danej osoby na tym punkcie.


Jakaś podstawa prawna tych wynurzeń,jakaś ustawa, przepis, czy tylko tak to widzisz? Bo w Polsce nie ma powszechnie utrwalonych i uznanych sposobów używania tytułu doktora honoris causa, nie słyszałem też aby jakaś kapituła przyznająca tytuł reglamentowała gdziekolwiek i kiedykolwiek jego użycie. List otwarty- a przypominam, że taki komentujemy- został celowo tak przez autora podpisany z powodów oczywistych, Ferenc nie podpisuje tak "oficjalnych dokumentów". No- chyba, że widziałeś taki- ja nie ; )
Komunard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 159
Na forum od: 17 sty 2019, 21:20

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: on_ » 04 paź 2020, 20:37

Komunard
No widzisz ale chyba się mylisz bo Tadeusz raczej nie szczędzi sobie przyjemności takiego siebie tytułowania.
I bynajmniej jest z tego ogromny ubaw na mieście oczywiście nie w towarzystwie Pana Prezydenta.
I owszem każdy d. h. c. ma prawo używać tego tytułu ale nikt tego nie robi bo to bynajmniej nie dodaje splendoru wręcz przeciwnie naraża na śmieszność w poważnym towarzystwie.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: konradp » 04 paź 2020, 20:39

A gdzie napisałem, że jest to norma prawna ? Podałem przykład Bartoszewskiego i pisząc, o przypale, śmieszności to chyba wiadomo, że nie ma usankcjonowania prawnego.
Osoby nieobyte mogą nie widzieć różnicy. Pan prezydent może sobie używać swojego tytułu honoris causa gdziekolwiek. Nawet się w ten sposób przedstawiać na co dzień. Nie zmieni to faktu, że to przypał. To samo dotyczy się osób które używają swoich tytułów naukowych w prozaicznych sprawach. Nic to nie wnosi.
A co do listu otwartego/apelu, to jednak został wystosowany i podpisany jako prezydent miasta w związku z pandemią covid. Jaki to ma związek z jego tytułem, że go przytacza ? Zrozumiałbym gdyby apel kierował na Prz gdzie przyznano mu ten tytuł lub do innej uczelni, dla podkreślenia bo wtedy może mieć to znaczenie.
Nie wiem czy byłeś studentem ale na poważnych uczelniach hierarchia w tytułach naukowych jest bardzo poważnie traktowana i nikt kto jest doktorem nie pozwala na nazywanie się profesorem i odwrotnie.

Co do podpisywania dokumentów to rzeczywiście nie mam wiedzy i to tylko przypuszczenia. Mam nadzieję, że tego nie robi.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 759
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: Komunard » 04 paź 2020, 22:01

Ja też nie wiem, czy byłeś studentem i nie obchodzi mnie to. Nie mogłeś napisać, że używanie tytułów honorowych jest normowane, bo nie jest. Pisałeś o podpisywaniu przez Tadka "oficjalnych dokumentów", po czym przyznałeś się, że to Twoje przypuszczenia. I tak traktuję Twój wpis- to Twoja opinia. Takie traktowanie robi ostatnio karierę. Trzeba podążać za modą, którą wytycza dzielnie nasz nowy establishment ; )

Sorry- nie zgadzam się i dalej uważam, że ma lepszego miejsca do użycia tytułu honorowego, jak właśnie list otwarty, mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć, co apelujący w liście chce tym wzmocnić. Drugi przypadek, jaki "dopuszczę" na potrzeby tej dyskusji to nekrolog. Nie jestem zwolennikiem wszystkich działań prezydenta, ale życzę mu, aby jak najdłużej nie było na to okazji.
Komunard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 159
Na forum od: 17 sty 2019, 21:20

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: Fuszer » 23 paź 2020, 8:07

No to ktoś zaczyna wreszcie zadawać niewygodne dla Tadzia pytania. Mam nadzieje ze się tym zajmą służby odpowiednie kiedyś.

''Styk biznesu i decyzji urzędników dotyczących planowania przestrzennego oraz wydawania pozwoleń na budowę i problemy z tym związane mogą skłaniać do pytań, czy gdzieś po drodze nie doszło do złamania prawa?''

http://czytajrzeszow.pl/?id=13570&idd=5&poz=ml0
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: flyRZE » 23 paź 2020, 8:43

Przeglądam wykresy i kompletnie zaskoczył mnie Kraków 62% powierzchni ma MPZP. Kompletnie tego nie widać jeżdżąc po tym mieście, zawsze miałem wrażenie, że nasza deweloperka właśnie czerpie wzorce z Krakowa, upuchane bloczki bez składu i ładu.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1327
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: on_ » 26 paź 2020, 13:02

Oj mocno drażnią EGO Pana Tadeusza:
Ruch Razem dla Rzeszowa chce rozliczyć miasto z "rażących opóźnień w uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego". Chodzi o te plany, do których opracowania miasto zostało zobowiązane nawet kilkanaście lat temu. To np. plany dla terenów nad rzeszowskim zalewem.


https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... lanow.html
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: klamar1214 » 14 sty 2021, 20:25

Wódz w szpitalu na covida ale czuje się dobrze. Silny chłop.
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: foreigner » 17 sty 2021, 2:18

Tutaj, na portalu samorządowym można oceniać nie tylko prezydenta ale i też radnych:
https://www.portalsamorzadowy.pl/miasto ... w,414.html

Póki co prezydent przegrywa z internetami 60:40.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Prezydent Ferenc - porażki i sukcesy

Postautor: jasiop » 17 sty 2021, 11:20

Bardzo niską pozycję ma też "adiutant" T. Ferenca - Konrad Fijołek
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości