Smog

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Smog

Postautor: on_ » 01 lut 2021, 0:10

No i Rzeszów w szóstce najgorszych miast wojewódzkich polski pod względem jakości powietrza
https://ideologia.pl/zanieczyszczenie-p ... cZnaoLqqHM
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Smog

Postautor: WoJa » 01 lut 2021, 12:51

Nie wiem na jakiej podstawie np. Warszawa jest niżej w tym rankingu, w większości kategorii ma wyższy poziom zanieczyszczeń od Rz.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: Smog

Postautor: Arrival » 01 lut 2021, 15:01

Panowie to nie jest ranking tylko zwykła tabelka ;). Klikajcie na nazwy kolumn i dopiero wtedy można sortować po konkretnych wskaźnikach. Kolejność po załadowaniu strony jest przypadkowa.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Smog

Postautor: WoJa » 02 lut 2021, 9:55

Wygląda na losowo ustawioną tabelę, ale nad tabelą autor wyraźnie napisał, że miasta są posortowane w kolejności o tych z najgorszym powietrzem. Stąd wniosek, że Rz jest 6 najgorszy. Albo deklaracja autora mija się z rzeczywistością w tabeli, albo nie umie on interpretować danych, albo to jakaś propaganda.

A poza tym dane z 2013, więc można na tym zakończyć dyskusję.
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: Smog

Postautor: on_ » 02 lut 2021, 10:23

Zakończyć dyskusje bo dane są z 2013r?
Tak jakby po upływie tych 7 lat było w Rzeszowie lepiej ze względu na jakość powietrza.
Wręcz przeciwnie uważam że jest gorzej co pośrednio udowadnia również kolejna statystyka.
https://biznesalert.pl/polska-alarm-smo ... ze-klimat/
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Smog

Postautor: Ole » 02 lut 2021, 11:44

Pewnie po 21.03 będzie lepiej - jak w tamtym roku i rok wcześniej...
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Smog

Postautor: Duszek » 11 paź 2021, 20:07

zaczynamy kolejny sezon...dziś bezwietrzny wyż :

https://airly.org/map/pl/#50.014461,22.006316,i11383
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Smog

Postautor: Kacu » 11 paź 2021, 20:15

Dwa-trzy lata temu miałem tu dyskusję z kimś, kto twierdził że w Rzeszowie smogu nie ma, tylko okresowe zadymienie . Ciekawe, czy ktoś dalej będzie próbował czarować rzeczywistość w tym roku - mamy pierwszy chłodniejszy dzień, okres grzewczy jeszcze się nie zaczął na dobre, a w mieszkaniu nie można okna uchylić bo smród jak cholera.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Smog

Postautor: Ole » 12 paź 2021, 8:56

Szkoda że nie ma czujników w okolicy staromieścia - byłoby widać jak bardzo EKO jest nasza spalarnia. :lol:
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Smog

Postautor: Steeler » 12 paź 2021, 9:01

Kacu pisze:Dwa-trzy lata temu miałem tu dyskusję z kimś, kto twierdził że w Rzeszowie smogu nie ma, tylko okresowe zadymienie . Ciekawe, czy ktoś dalej będzie próbował czarować rzeczywistość w tym roku - mamy pierwszy chłodniejszy dzień, okres grzewczy jeszcze się nie zaczął na dobre, a w mieszkaniu nie można okna uchylić bo smród jak cholera.


Być może miałeś na myśli mnie (a na pewno ja brałem udział w tej dyskusji).

Podtrzymuję swoje zdanie, które wówczas wyraziłem, a brzmiało ono: nie każde zanieczyszczenie powietrza jest smogiem, natomiast każdy smog świadczy o zanieczyszczeniu powietrza. To jak z kwadratem i prostokątem. Nie twierdziłem natomiast, że w Rzeszowie smog nie występuje - występuje, ale nie zawsze, bo do smogu trzeba nie tylko dymu ze spalonego syfu, ale i mgły. Po prostu patrzę na pojęcie funkcjonalne, a że w mowie potocznej przyjęło określanie smogiem całego spektrum zanieczyszczeń, to już inna kwestia. Pewnie w końcu nikt się o to czepiać nie będzie, wszak język też ewoluuje.

Zresztą - czy semantyka tego zjawiska jest naprawdę tak istotna? W Polsce generalnie oddychamy syfem. W Rzeszowie również. I nawet mieszkając na osiedlu o zabudowie wielomieszkaniowej ogrzewanej gazem lub przez MPEC, mam za oknem ów syf, bo wiatr nawiewa go z okolic, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna i pali się czym popadnie. Dla mnie naprawdę jest najmniej istotne jak to nazwiemy: smogiem, okresowym zapyleniem czy Pierdami Lucyfera - w interesie nas wszystkich jest walczyć o to, by oddychać czystym powietrzem, a nie kancerogennymi wyziewami.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości