Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R&D

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: cybermysz » 09 paź 2021, 9:19

Zacznijmy od zbadania zapotrzebowania na biurowce po pandemii. Część firm w IT na 100% zostanie już przy pracy zdalnej. Ale biuro to wizytówka firmy i to się nie zmieniło, więc zapotrzebowanie będzie chociażby na przestrzeń, gdzie można się spotkać, przyjąć klientów i pójść pracować w sytuacjach awaryjnych (np. net w domu padnie). Ludzie spoza Rzeszowa wrócili do swoich miejscowości. Przed pandemią ponosili dodatkowe wydatki na wynajem mieszkania, a lepiej ich zachęcić innymi sposobami do osiedlenia się w mieście na stałe i żeby kupili tu mieszkanie.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bystry » 09 paź 2021, 10:58

Ja pracuje zdalnie i wiem jak to wygląda. Praca zdalna jest super dla singli i młodych ludzi, ale jak masz dziecaki, małe mieszkanie albo kiepskie watrunki to marzysz o tym, żeby pójść do biura.

Też myślałem, że wszyscy będą zdalną pracą zachwyceni ale jak u mnie w firmie zrobiono ankietę to zdecydowana większość osób była za powrotem albo modelem 2+3 lub 1+4. Pracownicy i firmy potrzebują biur, fakt zmniejszy się ich powierzchnia bo coraz powszechniejszy będzie system rezerwacji biurek ale z biur zrezygnować się nie da bo klientów w domu przyjąć nie można, wszystkich zadań w domu wykonywać też się nie da.

Więc o przyszłość biur jestem spokojny, będzie ich nieco mniej ale nie w Polsce, my jesteśmy krajem BPO i SSC, u nas to będzie kwitło i pandemia sprawi, że firmy ze Stanów czy Europy Zachodniej będą chciały jeszcze bardziej do nas przychodzić, w celu optymalizacji bo koszty pracy to największe obciążenie w obszarze finansów, konsultingu, IT , R&D i tutaj mamy w kraju i regionie ogromny potencjał.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: arek898 » 16 wrz 2022, 11:24

https://www.ey.com/pl_pl/news/2022/09/e ... ro-rzeszow

Kolejna firma z wielkiej czwórki (Deloitte w SkyRes) otwiera swoje biuro w Rzeszowie (Karowa Office - biuro po Sii Poland). Co ciekawe to pierwsze biuro we wschodniej Polsce. Ciekawy ruch, że nie wybrali Lublina ;)

EY Polska wybrał Rzeszów na lokalizację swojego ósmego biura w Polsce i pierwszego po prawej stronie Wisły. W początkowej fazie zespół będzie liczył kilkudziesięciu specjalistów z obszaru doradztwa podatkowego i prawnego oraz wsparcia administracyjnego i projektowego, dzięki czemu lokalne firmy zyskają ułatwiony dostęp do wykwalifikowanych ekspertów. Równocześnie absolwenci uczelni będą mogli znaleźć zatrudnienie w międzynarodowej organizacji, plasującej się w czołówce najbardziej pożądanych pracodawców.
- Wybór Rzeszowa został poprzedzony szczegółowymi analizami. Dostrzegamy ogromny potencjał samego miasta, jak również całego regionu. Dotyczy to zarówno kwestii czysto biznesowych, czyli setek firm z przychodami liczonymi w dziesiątkach milionów złotych, ale również wartości kapitału ludzkiego. Z jednej strony mamy wielki biznes, w tym naszych klientów, który w tych niezwykle wymagających czasach potrzebuje profesjonalnego doradztwa. Z drugiej, setki potencjalnych kandydatów, którzy pragną pozostać w Rzeszowie i rozwijać się w międzynarodowej firmie. Otwierając nowe biuro wychodzimy równocześnie naprzeciw obu tym oczekiwaniom – mówi Agnieszka Roman, Partnerka EY Polska, liderka biura w Rzeszowie.


ey-nowe-biuro-rzeszow.png.rendition.900.600.png
źródło: EY
ey-nowe-biuro-rzeszow.png.rendition.900.600.png (151 KiB) Przeglądany 4347 razy
arek898
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 305
Na forum od: 03 lut 2022, 17:00

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: LeszekB » 17 wrz 2022, 7:42

Oby się nie zamknęli za parę lat jak PWC
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bystry » 17 wrz 2022, 9:09

No i na taką informację czekałem :D fakt PwC się zamknęło kilka lat temu, zobaczymy jak będzie z EY, na pewno obecna sytuacja jest trudna ale na takie usługi jakie oni świadczą zawsze będzie popyt tym bardziej, że dużych graczy w Rzeszowie i okolicy przybywa.

Skoro się zdecydowali na biuro w Rzeszowie to jakiś interes w tym mają, trzymam kciuki, oby biuro się powiększało, jeśli Deloitte będzie miał konkurencję na Podkarpaciu to będzie to na pewno dobre dla pracowników i rynku.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: flyRZE » 17 wrz 2022, 9:42

No i Resovia Office jak widzę już prawie cała wynajęta, fajnie jak inwestor zacznie się przygotowywać do budowy biurowca przy Bardowskiego, odmieniłoby to okolicę.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: bystry » 17 wrz 2022, 12:56

flyRZE zaskoczyłeś mnie że Resovia office jest prawie cała wynajęta, więc sprawdziłem i faktycznie tak jest, pozostały tylko dwie małe powierzchnie:

http://www.resoviaoffice.pl/index.php/l ... -wynajecia

Widać, że zapotrzebowanie na biura jednak jest, też liczę na start inwestycji przy Bardowskiego!

Swoją drogą chciałbym, żeby zarządca Resovia Office się opamiętał i poprawił ostatnią kondygnację i ją przeszklił bo wygląda fatalnie, pierwotnie miało być lepiej. Może tak dobra komercjalizacja go skłoni do poprawek.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: cybermysz » 09 paź 2022, 21:42

Zapotrzebowanie na biura jest, ale w formie wizytówki firmy i miejsca spotkań. Jednak nadchodzący kryzys może spowodować, że popyt mocno spadnie. Obecnie większość biur świeci pustkami i nic nie zapowiada, aby ten trend miał się zmienić.

Mieliśmy przenosić się do Resovii lub do Developresu. Obecnie rozważamy zamknięcie "nierentownych" biur, ponieważ praca zdalna każdemu tak się spodobała, że nikt do biura jeździć nie chce. To dodatkowe koszty i godziny wyjęte z kalendarza.

Niedługo biura trzeba będzie przerabiać na mieszkania.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: LeszekB » 10 paź 2022, 6:49

(...) i godziny wyjęte z kalendarza.

Dokładnie tak, przed pandemią z okolic lwowskiej w okolice II Urzędu Skarbowego do biura (pewnie jakieś 5 km) jechałem rano 20-30 minut a po południu w godzinach szczytu 45 minut do 1 godziny, od kiedy zaczęła się wirusowa panika przestawiłem się na pracę zdalną i nie zamierzam do biura wracać, wręcz moja obecna firma nawet nie ma oddziału w Rzeszowie. Zdecydowana większość ludzi z mojej poprzedniej firmy też woli pracować z domu (stawiam, że jakieś 250 osób z 300). Nikt nikogo do przyjścia biura nie zmusza, być może skusiłbym się na pracę z biura jeden dzień w tygodniu ale pod warunkiem, że te 5 km przejadę w 10 minut max.
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Rynek biurowy, powierzchnia, perspektywy, BPO/SSC, IT, R

Postautor: Patryk M » 10 paź 2022, 7:32

Biurowce przy Dołowej:

Nowe budynki staną przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Inwestor przymierza się do budowy

Trzy nowe budynki mają stanąć przy istniejącym budynku Sądu Rejonowego w Rzeszowie i planowanym budynku sądu okręgowego. Inwestycja wpisuje się w realizacje założeń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Temida". Co tam będzie?

Plan Temida to nie tylko sądy. Działki ma tam prywatny właściciel, ale z racji tego, że to o budowie sądu okręgowego była najczęściej mowa, ten element planu rzadko kiedy bywał wystawiony na pierwszy plan. Ale wszystko wskazuje na to, że prywatna inwestycja rozpocznie się dużo szybciej niż budowa sądu, który ostatnio częściej bywa polityczną obiecanką.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... wiada.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2415
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości