Nasze osiedla

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nasze osiedla

Postautor: PzD91 » 16 lis 2020, 13:03

Nowy podział osiedli z nowym osiedlem - "Pogwizdów Nowy". Moim zdaniem nawyższy czas na konsolidacje mniejszych osiedli, za dużo porobiło się tych osiedli.
Obrazek

Moja propozycja:
- Włączenie do Przybyszówki Bzianki
- Włączenie Pogwizdowa Nowego do os. Miłocina Św. Huberta albo utworzyć jedno osiedle z Pogwizdowa i dwóch Miłocinów, po co dwa osiedla z taką samą nazwą ?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze osiedla

Postautor: Duszek » 16 lis 2020, 19:31

- Włączenie do os. Przybyszówki os.Bzianki - to ma sens
- Włączenie Pogwizdowa Nowego do os. Miłocina Św. Huberta i ew.część os.Staromieście (np. po prawej stronie ul. Warszawskiej, począwszy od ul. Krogulskiego) - tu aż się prosi żeby utworzyć jedno osiedle np. os. Północne :). Co do os. Miłocin - tu trzeba by się zastanowić - oddzielone linią kolejową od os. Miłocin Św.Huberta i charakter jakby bardziej miejski.
Logicznym moim zdaniem wydaje się też połączenie os. Dąbrowskiego z os. Piastów.

Ogólnie popieram również trend łączenia mniejszych osiedli o podobnym "charakterze".
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze osiedla

Postautor: Meme » 17 lis 2020, 0:13

Bez sensu jest teraz też ten obecny podział osiedla Dąbrowskiego, które ma jakby dwie części połączone jednym skrzyżowaniem :/

Co do dzielenia i łączenia osiedli, to pytanie czy to nie czas na dzielnice? Może nie aż o takiej kompetencji jak w Warszawie, ale jednak byłoby to chyba lepiej rozumiane, gdyby duża była dzielnica, która łączy mniejsze osiedla - wtedy każde z osiedli zachowałoby swój odrębny charakter, przynajmniej w nazwie.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze osiedla

Postautor: PzD91 » 17 lis 2020, 11:04

^^
W Warszawie dzielnice mają osobny status, a one dzielą się na mniejsze jednostki MSI - osiedla. Rzeszów jest za mały, żeby wyodebniać dzielnice z niego, więc dzieli się na osiedla i tych osiedli jest moim zdaniem za dużo, a na pewno granice między nimi przebiegają nieintuicyjnie. Ciężko stwierdzić często na którym osiedlu w ogóle się przebywa. Dlatego po tych wszystkich przyłączeniach, które miały miejsce należy jakoś na nowo "sformatować" podział na osiedla w Rzeszowie, tak, żeby granice były czytelne dla wszystkich (przykładowo granicą powinna być jakaś główna droga, tory kolejowe itp.) a także zmniejszyć ilość osiedli do ok. 15-20.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze osiedla

Postautor: porteño » 22 lis 2020, 18:35

Też jestem za dzielnicami. Nie sądzę, by istniał wymóg, aby miasto musiało mieć pewną liczbę ludności, by je wprowadzić. Ewidentnie jednostki takie jak Nowe Miasto, Baranówka, Pobitno czy nawet Zalesie od lat postrzegane były jako dzielnice. Z tymi mniejszymi to różnie bywa, ale byłe wsie spojoknie można za nowe dzielnice uznać. Miłocin podzielony na pół to jakieś nieporozumienie.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Nasze osiedla

Postautor: a1chemik » 08 kwie 2021, 10:40

Przybyszówke powinno się podzielić na dwie części i to co zostało z "Projektanta" włączyć w Kotuli, dolną cześć osiedla scalić z Bzianką
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze osiedla

Postautor: maks » 06 lut 2023, 17:38

W skład Rzeszowa, w którym mieszka 197 568 osób, wchodzą 33 osiedla. Najnowsze dane odnośnie liczby ich ludności pochodzą z 31 grudnia 2022 roku. Sprawdziliśmy, które osiedla w Rzeszowie są największe pod względem populacji.


https://nowiny24.pl/najwieksze-osiedla- ... 9-17263061
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Nasze osiedla

Postautor: NietoPterek » 07 lut 2023, 12:02

Z tego co wiem to mamy 34 osiedla, a nie 33.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Nasze osiedla

Postautor: Duszek » 07 lut 2023, 12:09

W Rzeszowie jest obecnie 33 osiedla, a numeracja jest do 34 (XXXIV) nie ma osiedla nr 2 (II) ze względu na połączenie Śródmieście Północ i Śródmieście Południe w Śródmieście.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze osiedla

Postautor: NietoPterek » 07 lut 2023, 12:50

Teraz to zauważyłem i miałem skasować post, ale ja widać za późno. Zmyliło mnie, że Pogwizdów ma numer osiedla 34.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości