Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: ma_k » 16 maja 2021, 10:08

Witam,
założyłem ten temat w celu gromadzenia zdjęć miejsc w Rzeszowie zaśmieconych przez reklamy. Proponuję abyśmy wstawiali tu zdjęcia i zastanawiali się czy da się jakość wpłynąć na wygląd tych reklam tj. zgłosić do urzędu jeśli są nielegalne, ew. próbować przemówić właścicielowi nośników do rozsądku. Wszelkie inne rzeczy związane z tematem chaosu reklamowego proponuję zamieszczać w temacie "[Rzeszów] Chaos reklamowy".

Jeśli znacie lub zauważycie jakieś nagromadzenie nieestetycznych reklam - wrzućcie tu zdjęcie :)

Niech wstydzą się właściciele działek którzy użyczają terenu pod nośniki, właściciele nośników i Ci którzy się tam reklamują!

Wrzucam tu część reklam z tematu "[Rzeszów] Chaos reklamowy" żeby wszystko było w jednym miejscu:

miro. pisze:Trochę przykładów ze street view (chyba się jeszcze nie zdezaktualizowały):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak mogłaby wyglądać Al. Powst. Warszawy bez reklam:

Obrazek

A taki jest stan obecny:

Obrazek

Wszedłem na geoportal miasta Rzeszowa, zaznaczyłem 'pozostałe elementy' i widzę, że niektóre konstrukcje nie są naniesione na mapie. Czy to oznacza, że mogą nie być zgłoszone do nadzoru budowlanego?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Inwestachu pisze:Chyba największym hitem jest ta kamieniczka :)
Obrazek

miro. pisze:Trzeba coś działać w tym temacie. Są miejsca w Rzeszowie w których skacze ciśnienie ;) Najgorszy jest chyba odcinek Rejtana na wysokości Bozu.

Przykładów jest cała masa. Zawsze zastanawia mnie na jakiej zasadzie są stawiane pewne reklamy. Może w większości to samowolka?
Druga zaraz która często się pojawia to reklamy na rożnego rodzaju lawetach, przyczepkach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Załączniki
Screenshot_2.jpg
Skrzyżowanie Witosa/Wiktora
Screenshot_2.jpg (43.94 KiB) Przeglądany 5834 razy
4.jpg
Reklama przy galerii Nova
4.jpg (175.78 KiB) Przeglądany 5834 razy
ma_k
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 03 maja 2018, 10:47
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 24 maja 2021, 17:33

Ryba pisze:Zwykła myjnia przy skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z Rejtana przetransformowała w ohydne monstrum:

Obrazek


Do kompletu przesyłam salon łazienek BLU (daba di daba da):

Obrazek

Gratis, skrzyżowanie Kozienia i Popiełuszki. Czy poza tym, że FOTOTAPETY, to kierowca stojący kilka sekund na skrzyżowaniu (bez sygnalizacji) cokolwiek tu dostrzeże? Śmiem wątpić, a za reklamami marnuje się kojąca zieleń...

Obrazek
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: Ole » 25 maja 2021, 10:05

Ten kolor (myjnia samochodowa) akurat bardzo szybko blaknie na słońcu więc za rok będzie 2x mniej intensywny.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: pisul » 25 maja 2021, 15:38

Nie szkoda ludziom pieniędzy? Przecież w tej formie reklama jest raczej antyreklamą i to jeśli ktoś znajdzie to czego szuka. Przy tej ilości różnego formatu, czcionek i kolorów jest to mało czytelne. To jest jak biały szum. Ludzie nie zwracają uwagi na tak podaną informację. Szkoda tylko pieniędzy.

A druga sprawa nikt tego nie aktualizuje. W Warszawie przy Arkadii banery hurtowni materiałów budowlanych. Miałem blisko a potrzebowałem pokój pomalować no to skuszony niską ceną na reklamie idę po farbę... a tu się okazuje że tej hurtowni nie ma już któryś rok. Podejrzewam że jak zawiesili tak wisi i będzie wisieć i wprowadzać w błąd. A że ceny materiałów idą w górę a stara cena się nie zmienia jeszcze sporo tak się nabierze :lol:

Jedyna dopuszczalna reklama to powinien być wielkoformatowy ekran zmiennej treści LED. Dziwne że jakiś startup nie stworzył aplikacji gdzie za sms premium(czy w jakiejś innej formie zapłaty bezgotówkowej) wprost ze strony www nie można by dodać jpg tego co chcemy sprzedać/zareklamowć. Więcej nawet prywatnych osób mogłoby w tej formie zamieścić reklamę a odpada produkcja baneru, rozwieszanie z drabin...
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 30 maja 2021, 20:50

KRAKÓW: ZNIKAJĄ KOLEJNE NIELEGALNE REKLAMY!

https://www.whitemad.pl/krakow-znikaja- ... Zk8wuA-3E4
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 02 cze 2021, 17:42

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 18 cze 2021, 10:59

Z cyklu 'choroby przestrzeni miejskiej Rzeszowa'
:arrow: Podniebny złom:
Obrazek
:arrow: Cenzor zieleni:
Obrazek
:arrow: Dyskontowanie architektury:
Obrazek
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: ma_k » 20 cze 2021, 15:49

To wszystko jest tak brzydkie, że żyć się odechciewa, mdli mnie ...

Na jedną nielegalną reklamę na ul. Langiewicza został wydany nakaz rozbiórki. Nakaz został wydany jakiś czas temu a reklama jak stoi tak stała.

Jeśli chodzi o reklamy na Kilara przy zamku, to nadzór dał sobie 6 miesięcy na przeprowadzenie kontroli :)

Także wygląda na to, że będzie to walka z wiatrakami. Musi zostać wprowadzana uchwałą krajobrazowa, inaczej będziemy musieli żyć z tym szajsem.
Chyba dobrze by było założyć fanpejdż na FB z tymi reklamami. Fejsem łatwiej dotrzeć do mieszkańców.
ma_k
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 03 maja 2018, 10:47
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 24 cze 2021, 14:31

Możesz wskazać, na którą reklamę na Langiewicza został nałożony nakaz rozbiórki oraz jak uzyskać takie informacje?

Rozumiem, że nadzór ma swoje zajęcia, ale 6 miesięcy to moim zdaniem gruba przesada. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem i taka kontorla to bardzo złożony proces?

Myślę, że fanpejdż i strona internetowa to dobry pomysł. Gdyby zebrała się społeczność, możnaby pomyśleć o jakiejś petycji on-line do urzędników.

Kontynuując cykl 'choroby przestrzeni miejskiej Rzeszowa':

:arrow: Jenga reklamowa:
Obrazek
:arrow: Panorama firm:
Obrazek
:arrow: Reklamy 'dźwiękochłonne':
Obrazek
:arrow: Cenzor zieleni, postrach spacerowiczów:
Obrazek
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: Kristoff » 30 cze 2021, 12:45

Zawsze zastanawiałem się nad skutecznością takich reklam. Osobiście nigdy nie zwracam uwagi na te wszystkie wielkie, kolorowe banery. Bardziej mnie to odstrasza niż zachęca. Na marginesie taka sama sytuacja jest z reklamami w radio. Słysząc słowo "reklama" mam automatyczny odruch zmieniający stację. Nie mówiąc już o odruchu wymiotnym na słowa "Barbara i Marian" albo "teraz w euro...". Konkludując, czy te banery mają w ogóle sens i są opłacalne? Czy po prostu zamawiają je dla sztuki aby większe, aby więcej.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Następna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości