Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: LeszekB » 02 gru 2022, 7:38

Tak, uszczuplił przez rok budżet miasta o pokaźną kwotę, to jego największy sukces.
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: abrakadabra » 17 mar 2024, 23:18

Uchwała krajobrazowa została przyjęta w USTRZYKACH DOLNYCH. Brak słów że miasto wojewódzkie nie potrafi sobie poradzić z chaosem reklamowym…


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ajobrazowa
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: jasiop » 18 mar 2024, 8:23

dokładnie dziś FB mi przypomniał ;-) wpis z roku 2014

Dopiero teraz się dowiedziałem jak wspaniale pod tym względem jest w naszym mieście:
"... Rzeszów ma problem z chaosem reklamowym?
Nie ma. Zwalczamy stare, brzydkie reklamy, zakładamy nowe. Jest komisja ds. estetyki miasta, która kontroluje sferę reklam w mieście. Jeśli ktoś powiesi brzydką płachtę, natychmiast każemy ją ściągać. Nasza polityka w tym zakresie jest bezwzględna...
Rozwiązania architektoniczne podglądamy na całym świecie, teraz grupa architektów-urbanistów wyjeżdża do Dubaju ..."

To mówiłem ja - Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: NietoPterek » 18 mar 2024, 9:42

abrakadabra pisze:Uchwała krajobrazowa została przyjęta w USTRZYKACH DOLNYCH. Brak słów że miasto wojewódzkie nie potrafi sobie poradzić z chaosem reklamowym…


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ajobrazowa


za 98 400 zł.


To nie drogo. Oczywiście z racji wielkości miasta może to być kwota dwu lub trzykrotnie wyższa. Jednak myślę, że Rzeszów stać na taki wydatek.

W mieście jest za dużo reklam zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców. Oślepiające reklamy multimedialne kierowców i przechodniów, wielkie banery zasłaniające widoczność na skrzyżowaniach, lichej konstrukcji ramy reklamowe, które po kilku latach niszczenia przy większej wichurze mogą poważnie ranić lub zabić przechodnia. Czy ktoś na tym czuwa? Jakiś urzędnik miejski, inspekcja nadzoru budowlanego, straż miejska, ktokolwiek?

W dodatku ten kicz estetyczny może przyprawić o ból głowy. Myślicie, że turyści będą polecać nasze miasto do odwiedzenia jeśli zastaną taki bajzel?

O ile żyłoby nam się w mieście lepiej i zdrowiej jakby zapanował krajobrazowy porządek? Nie czekajmy, aż ktoś poważnie ucierpi lub zginie!
https://www.whitemad.pl/rzeszowski-adblock-pokazuja-jak-mozna-upiekszyc-miasto/
Rzeszowski Adblock to inicjatywa, która ma uświadomić mieszkańcom potrzebę wprowadzenia w mieście Uchwały Krajobrazowej. Grupa zapaleńców wykonuje zdjęcia miejsc ze szpetnymi reklamami, by następnie w programie graficznym usunąć pstrokate plansze.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: swiety » 18 mar 2024, 11:46

Ciężko oczekiwać cudów jak przed wyborami mamy festiwal “plandek” wieszanych gdzie popadnie ….
Załączniki
IMG_7316.jpeg
IMG_7316.jpeg (2.54 MiB) Przeglądany 172 razy
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości