Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: abrakadabra » 30 cze 2021, 13:29

Myślicie że jest szansa na uchwałę krajobrazową z prawdziwego zdarzenia?
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 316
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 30 cze 2021, 15:29

Kristoff pisze:Zawsze zastanawiałem się nad skutecznością takich reklam. Osobiście nigdy nie zwracam uwagi na te wszystkie wielkie, kolorowe banery. Bardziej mnie to odstrasza niż zachęca. Na marginesie taka sama sytuacja jest z reklamami w radio. Słysząc słowo "reklama" mam automatyczny odruch zmieniający stację. Nie mówiąc już o odruchu wymiotnym na słowa "Barbara i Marian" albo "teraz w euro...". Konkludując, czy te banery mają w ogóle sens i są opłacalne? Czy po prostu zamawiają je dla sztuki aby większe, aby więcej.


We mnie wszelakiej maści wielkie i kolorowe banery budzą jedynie złość. Czuję się nimi przytłoczony i przebodźcowany. O ile w radio, mogę zmienić stację, w tv przełączyć kanał, na youtube czy spotify kupić sobie premium, o tyle nie mogę sobie wyłączyć nachalnych reklam w przestrzeni miasta, w którym mieszkam i dlatego uważam, że potrzebne są regulacje w tym zakresie.

Jedynym co mi przychodzi do głowy, aby zmierzyć skuteczność billboardowej reklamy, jest jej ocenzurowanie lub demontaż na pewien czas, a następnie porównanie wyników sprzedaży przed i po. Oczywiście jest to zadanie prawdopodobnie niewykonalne ;)

abrakadabra pisze:Myślicie że jest szansa na uchwałę krajobrazową z prawdziwego zdarzenia?


Szansa na pewno jest, ale moim zdaniem będzie to raczej proces długotrwały. Punktem zwrotnym może być powołanie architekta miejskiego.
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: Nikoś » 30 cze 2021, 17:55

Te banery to jeszcze ujdzie, gorsze sa te reklamy na autobusach. Na szczęście w odwrocie bo zakaz przez dofinansowanie, ale jak sie skończy karencja .. niczym jarmark to wygląda, a nie autobus
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: ma_k » 04 lip 2021, 12:31

miro. pisze:Możesz wskazać, na którą reklamę na Langiewicza został nałożony nakaz rozbiórki oraz jak uzyskać takie informacje?

Na skrzyżowaniu Langiewicza i Wita Stwosza. Została zgłoszona do MZD, PINB wydał nakaz rozbiórki. Trzeba zgłosić reklamę i otrzymać odpowiedź, nie znam innego sposobu zdobycia takich informacji :D. W przypadku reklam na Kilara PINB stwierdził, że musi zrobić kontrole, 6msc to przesada wg mnie. Tym bardziej, że w tym czasie właściciel może je zalegalizować. Nie wiem czy właściciel wie, że będzie miał kontrole.

abrakadabra pisze:Myślicie że jest szansa na uchwałę krajobrazową z prawdziwego zdarzenia?


Myślę, że jak najbardziej. Radni, prezydent pracują dla nas - mieszkańców, dostają wypłatę z naszych podatków. Musimy się tylko wystarczająco skutecznie dopominać o wprowadzenie uchwały. Jak nie będzie odzewu od ludzie to być może ją oleją.
ma_k
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 03 maja 2018, 10:47
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 18 lip 2021, 20:53

Zapraszam do śledzenia, komentowania i lajkowania fanpejdża o rzeszowskiej reklamozie.
https://www.facebook.com/Rzeszowski-Adb ... 2694928778
Wasza aktywność może pomóc w szybszym wprowadzeniu Uchwały Krajobrazowej w Naszym mieście :idea:
Obrazek
https://www.facebook.com/Rzeszowski-Adb ... 2694928778
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: Arrival » 18 lip 2021, 21:14

Kristoff pisze:Zawsze zastanawiałem się nad skutecznością takich reklam. Osobiście nigdy nie zwracam uwagi na te wszystkie wielkie, kolorowe banery. Bardziej mnie to odstrasza niż zachęca. Na marginesie taka sama sytuacja jest z reklamami w radio. Słysząc słowo "reklama" mam automatyczny odruch zmieniający stację. Nie mówiąc już o odruchu wymiotnym na słowa "Barbara i Marian" albo "teraz w euro...". Konkludując, czy te banery mają w ogóle sens i są opłacalne? Czy po prostu zamawiają je dla sztuki aby większe, aby więcej.


Taka reklama ma sens, ale jedynie dla dużych sieci, które chcą budować świadomość marki i wbić nam go głowy ich identyfikację wizualną/logo itd. Billboard takiego Play czy MediaExpert pewnie 90% osób poznaje nawet na niego nie patrząc tylko zerkając kątem oka.
W przypadku małych firm to jest przepalanie kasy no bo w ściągniętym z sieci biznesplanie pisali, że trzeba się reklamować no to się zareklamuję. Bez zastanawiania się nad skutecznością czy wynikami. A potem miasto wygląda jak wygląda.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: miro. » 19 lip 2021, 19:21

Faktycznie, zobaczysz reklamę kilkadziesiąt razy w tv, usłyszysz kilkadziesiąt razy w radio, następnie dla utrwalenia obejrzysz kilka wielkich billboardów na mieście i siłą rzeczy zapamiętasz, gdzie 'włączają niskie ceny'.

Moim zdaniem wrzucanie reklam lokalnych biznesów w sąsiedztwie mega rozpoznawalnych sieciówek nie ma sensu, bo uwaga oglądającego zostanie i tak skierowana na najbardziej rozpoznawalny logotyp, a nieznany zostanie zignorowany.

Tak samo, uważam że nie ma sensu wrzucanie 10 różnych reklam w jedno miejsce, bo oglądający prawdopodobnie odbierze to jedynie jako szum/zanieczyszczenie i zignoruje takie komunikaty.
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: ma_k » 27 lis 2021, 21:55

Witam,
razem z miro. prowadzimy fanpage Rzeszowski Adblock - stop reklamozie na Facebooku dotyczący chaosu reklamowego w Rzeszowie. Szukamy chętnych do współpracy :D Jest co robić bo reklam nie brakuje a dysponujemy ograniczonym czasem. Jeżeli ktoś jest chętny zapraszamy na priv - najlepiej na priv fanpagea.
https://www.facebook.com/rzeszowski.adblock
rara.jpg
rara.jpg (328.7 KiB) Przeglądany 6056 razy
ma_k
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 03 maja 2018, 10:47
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: littlemonster00 » 01 gru 2022, 5:14

Ciekawe czy AMS kiedyś dotrze do Rzeszowa. To spory plus dla estetyki reklamowej w przestrzeni miejskiej. Pilnują projektów graficznych reklamodawców, prowadzą otwarte konkursy na plakaty, dotyczące przeróżnych tematów społecznych.
Niestety ktoś kiedyś zawalił design wiat przystankowych [jest naprawdę fatalny, ciężki i trudno, żeby gdziekolwiek pasował], brak w nich citylightów.
Z pewnością to nie jedyna rzecz jakiej brakuje w przestrzeni Rzeszowa [np spójnego i ESTETYCZNEGO planu dla chodników i placów, zamiast układania rombów i krzyżyków z betonowej kostki, itd.], ale tak wrzucam odnośnie chaosu, może kogoś zainteresuje:)

https://ams.com.pl/o-nas/ams-dla-miast
https://ams.com.pl/o-nas/galeria-plakatu-ams
https://ams.com.pl/o-nas/aktualnosci/na ... lakatu-ams
Ostatnio zmieniony 01 gru 2022, 8:34 przez littlemonster00, łącznie zmieniany 3 razy
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 387
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Miejsca wstydu - chaos reklamowy.

Postautor: NietoPterek » 01 gru 2022, 8:22

Przecież mamy architekta miejskiego, który to ogarnie w mniej niż rok... Chwila moment, przecież rok już minął... Może ma jakieś inne sukcesy? Mi nic do głowy nie przychodzi.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 709
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości