Nowy Prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek 2021-29

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 17 mar 2021, 14:19

A w mediach już rozpoczęła się "walka" póki co słowna, ale na pewno za chwilę zacznie się wytaczanie wszystkich dział i pseudo argumentów
W tym momencie to cięzki wybór, bo albo będzie wszystko na "kościelnie" albo "kłody pod nogi" i brak kasy na inwestycje (dla zasady)
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 17 mar 2021, 19:35

Pretendenci sami sobie strzelają w kolano takimi wpisami jak był popełnił pan Konrad Fiołek :shock:

Obrazek


Dziwne że tej klasy polityk o takim stażu używa publicznie takich słów?! Wizerunkowo bardzo słabo to wygląda.
Teoretycznie przyjmijmy że pan Fiołek wygrywa wybory i będzie się starał się o dofinansowanie od rządu? I jak myślicie Rzeszów dostanie dofinansowanie od rządu Pis do Wisłokostrady, Obwodnicy Południowej, tunelu pod rondem, Centrum Lekkoatletyczne Resovia, ... ?


Obrazek


A opisuje to dziwne zachowanie już kilka portali ogólnopolskich i podobnie polska telewizja więc i do pana Kaczyńskiego którego obraził pewnie to dotrze.
źródło, jedno z wielu: https://www.se.pl/rzeszow/konrad-fijole ... -zVFx.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Steeler » 17 mar 2021, 20:19

A to ciekawe. Bo np. pan premier Morawiecki zawsze gdzieś w czubie zaufania, podczas gdy swego czasu mawiał, iż "ludzie mają zap*****lać za miskę ryżu".

Ale o to właśnie chodzi PIS-owi. Kandydat zły, bo przeklina. Argumentum ad personam w najczystszej postaci. Tak samo jak straszni byli goście u "Sowy i Przyjaciół", bo też mięsem rzucali. Jejku jej, wszyscy dookoła wulgarni, tylko pupilkowie władzy cierpią na Tourette'a...

Oczywiście, kompetencje czy autentyczność pana Konrada to inna inszość, ale wartościowanie kandydata na prezydenta na podstawie takich bzdur to manipulacja najniższych lotów.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: klamar1214 » 17 mar 2021, 20:28

Ten pan jak wygra to nie będzie niczego :D niestety. Albo po linii rządu i kasa albo... szukamy na to środków przez parę lat? Plany, wizki, fotki, marzenia, konferencje a na cement do betoniarki już kasy nie będzie. :lol:
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 17 mar 2021, 20:47

Steeler przekląć rzecz ludzka. Ale nie można stawiać znaku równości między "przecinkiem" wypowiedzianym w prywatnej rozmowami między ludźmi znających sie pewnie jak łyse koni a nagraniami skrycie podczas jakiegoś obiadku a celowym wrzucaniu w media społecznościowe pod swoim imieniem i nazwiskiem jasnej deklarację skierowanej precyzyjnie do konkretnego człowieka.

Nie ma pewnie człowieka który powstrzymałby się od wypowiedzenia soczystego słowa podczas np. zawieszania obrazka i nie trafienia młotkiem w gwóźdź a palec ale nikt normalny nie leci do laptopa włącza Twittera i swoją złość nie przelewa na innego człowieka.
Rozumiesz czy za trudne?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: cybermysz » 17 mar 2021, 21:02

klamar1214 pisze:Ten pan jak wygra to nie będzie niczego :D niestety. Albo po linii rządu i kasa albo... szukamy na to środków przez parę lat? Plany, wizki, fotki, marzenia, konferencje a na cement do betoniarki już kasy nie będzie. :lol:

Najgorszy scenariusz w II turze to Fijołek vs Leniart. Jeśli wygra Fijołek, to możemy zapomnieć o dofinansowaniach aż do końca rządów PiS-u, czyli pewnie jeszcze kolejną kadencję. A jeśli będzie Leniart vs Warchoł, to ciekawi mnie dalszy przebieg kampanii, bo to zahaczy o rozpad koalicji.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: maks » 17 mar 2021, 21:10

Jestem przede wszystkim samorządowcem, ale mam pełną świadomość tego, jak działają mechanizmy wyborcze. W Rzeszowie ugrupowania rządzące są silne. Musimy zdać egzamin z pewnej dojrzałości, ze sztuki budowania kompromisów. Szansą na to, by Rzeszów nie wpadł w ręce PiS


https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ny/x6eq9e6
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3577
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Steeler » 17 mar 2021, 21:27

pisul pisze:Rozumiesz czy za trudne?


Oczywiście, że rozumiem. Ja języka pana Fijołka nie pochwalam, bo dało się to wyrazić w sposób równie celny, a jednocześnie dystyngowany (wpisał się on przy tym, niestety, w ogólny poziom polskiej klasy politycznej, której bliżej do szuwarów). Śmieszy mnie jednak robienie z tego wielkiej afery, kiedy w tym samym w rejtanowskim stylu broni się ludzi, których działalność ociera się o działania rosyjskich oligarchów.

A jeśli jakikolwiek urzędnik ze szczebla centralnego uwaliłby dotację dla Rzeszowa dlatego, że jego hipotetyczny prezydent napisał kiedyś takie słowa, to świadczyłoby jeszcze gorzej o owym urzędniku. Załóżmy, że Fijołek zostaje prezydentem i miasto składa dobry techniczne i merytorycznie projekt, który zostaje odrzucony "bo ten pan kiedyś brzydko o nas napisał'. Dla mnie to dzieciarnia, a nie profesjonalizm. I uwierz, że owe wulgaryzmy byłyby tylko pretekstem. Bo politycy czy publicznie znani sympatycy Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie wypluli z siebie równie pokaźną kolekcję oszczerstw i jakoś nikt z oburzonych nie sugerował im więziennej proweniencji.

No i przypomnę Ci, drogi pisulu, że owe wulgaryzmy z "Sowy i Przyjaciół" urosły razem z talerzem ośmiorniczek do rangi najpoważniejszych wybryków ludzi władzy, więc to nie ja postawiłem ten znak równości.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 17 mar 2021, 22:58

Jeżeli uważasz że to " wulgaryzmy z "Sowy i Przyjaciół" urosły razem z talerzem ośmiorniczek do rangi najpoważniejszych wybryków ludzi władzy"
to dalej nic nie rozumiesz.


Jeżeli nagrany prezes Orlenu z ministrem skarbu z PO opisuje jak celowo przed wyborami obniżono ceny paliw żeby tylko PO mogło wygrać i to jak zareagował Tusk gdy już wiedział że wygra to naprawdę myślisz że Polaków zdenerwowało tylko samo przekleństwo?

"No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, kur***, to paliwo może być nawet i po 7 zł."


Podobnie gdy Sienkiewicz(PO) minister spraw wewnętrznych który niby ma dbać o bezpieczeństwo kraju w trakcie spotkania z szefem NBP twierdzi że
"...państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje."


a potem dodaje

" ch** dupa i kamieni kupa..."

- to naprawdę uważasz że w tych wypowiedziach tylko przekleństwa były szokujące? :o
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: bystry » 17 mar 2021, 23:39

Naprawdę nie chcę się tutaj kreować na obrońcę Rozwoju Rzeszowa i Pana Kondrada Fijołka bo błędy po ich stronie były i to sporo, polityka przestrzenna mnie boli ale pomimo wszystko uważam, ze to lepszy wybór dla Rzeszowa niz ktokolwiek ze zjednoczonej prawicy, wystarczy, ze na poziomie krajowym sobie nie radzą, od Rzeszowa niech się trzymają z daleka.

Pisul uprawiasz tanią propagandę w tym momencie, oczywiście za język i wulgarny komentarz Pana Fijołka należy mu się krytyka ale nie wchodząc w spór kto na kogo głosuje to ja to szanuję bo przynajmniej "miał jaja" i publicznie napisał co myśli, i za szczerość można go docenić, nie odebrałem tego co napisał w mediach społecznościowych jako atak na konkretną osobę tylko na mentalność zjednoczonej prawicy (żeby było jasne).

Panowie z PO i Pan Morawiecki z kolegami, orleuszem i spółką na nagraniach pokazali co naprawdę myślą, a przed kamerą nam oczy mydlą pięknymi frazesami o patriotyzmie i świętości, fałszywi ludzie. Wolę szczerego, wulgarnego Fiołka niż tą bandę fałszywych ludzi.

Trzeba bronić miasta przed partiami, lepiej żeby ktoś spoza układu wygrał bo zjednoczona prawica się sypie i już długo nie porządzi. Jak ktoś liczy na to, że Warchoł by wszystko załatwił to się zdziwi, tam są już takie napięcia w ich koalicji, że niewiele zdziała przy większych inwestycjach, a wręcz pis moze się na nim mścić, że bez porozumienia z nimi wystartował i by wygrał w ich mateczniku wojewódzkim bo nie miejskim oczywiście.
Jak mają być przyszpieszone wybory w kraju to lepiej, żeby pis nie rządził.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 922
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości