Nowy Prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek 2021-29

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Steeler » 25 kwie 2021, 14:00

foreigner pisze:Poza tym, te środki przyznawane są na zasadzie wniosków i konkursów.

Jakość zarówno wniosku, jak i projektu danego beneficjenta ma oczywiście olbrzymie znaczenie, ale nie przywiązywałbym aż takiej wagi i zaufania do faktu, że coś jest oparte na procedurze konkursowej ;) Oczywiście, jest to najbardziej transparentna forma wyboru projektów, ale kryteria tychże konkursów da się formułować tak, by zostawić sobie odpowiednią elastyczność. To zresztą jest bolączką polskiej legislacji - gdzie jeden przepis tam trzy interpretacje, nierzadko wzajemnie sobie przeczące.

Ale propsy dla niej (słowo szacunek wydaje mi się za mocne) za nie wypieranie się swych partyjnych barw.

No jednak szary Kowalski, przejeżdżając swoją Astrą obok bilboardu z wizerunkiem pani Ewy, nie zobaczy tam orzełka z koroną i akronimu o wymowie podobnej do "peace", tylko jakiś "Wspólny Dom", na dodatek drobym druczkiem. Przypomnę, że uwielbiany przez kolegę pisula pan Buczak rzeczywiście startował spod swojego macierzystego szyldu. I pani Ewa, i pan Marcin jakoś nie chcą afiszować się w przestrzeni z insygniami spuścizny Lecha i Jarosława.

cybermysz pisze:Kolejny temat to kolejka.

Ktoś jeszcze w tę kolejkę wierzy? Dla mnie to jak obiecywanie dziecku, że zagramy z nim w ulubioną grę, ale zawsze jakieś zrządzenie losu nam w tym przeszkadza. Bo my oczywiście bardzo chcemy, ale! A tak naprawdę nie ma ani chęci, ani rzeczonej gry. Mydlenie oczu, które działało jak booster, więc pan Marcin postanowił dalej z tego korzystać (szczególnie jako reinkarnacja Tadeusza). Ale w końcu król okaże się nagi i trzeba będzie zmienić zdartą płytę.

Według sondaży PiS jeszcze długo porządzi

To, że w sondażach zdobywają największe poparcie nie gwarantuje im dalszego rządzenia. Przeciwnie, wedle wszystkich sondaży Zjednoczona Prawica nie zdobyłaby teraz większości. PIS ma marne możliwości koalicyjne i jeśli z Gowinem i Ziobrą nie będą w stanie rządzić samodzielnie, to parę ludków z Konfederacji czy Kukiza też mogłoby im nie pomoć. Nie wiem skąd w większości takie przekonanie, że PIS będzie rządzić latami - przecież już abstrahując od ich ogólnej działalności i COVID, to oni sami wydrapują sobie oczy, a jak Jarosław odejdzie (czy to na emeryturę, czy z tego świata), to rozpad gwarantowany.

Ile stracimy, jeśli centrala przykręci kurek z kasą i jakie mamy inne opcje dofinansowania inwestycji?

A ile stracimy, jeśli teraz i za dwa lata przejdzie kandydat PIS, a za trzy lata zmieni się opcja rządząca w Warszawie? I na dodatek pomna tego, jak wobec ich ludzi działał PIS, odpłacą się pięknym za nadobne? Żeby nie było - ja, mimo nieskrywanych sympatii politycznych, pokazuję tylko, że patrzenie przy wyborach na samorządowca przez pryzmat "co da centrum" potrafi być zgubne, bo w życiu pewne są tylko podatki i śmierć. Ponadto jest to podążanie ścieżką, jaką preferuje PIS - centralizacji. Ja, jako zapalony pro-samorządowiec i decentralista nie potrafię się na to zgodzić.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: cybermysz » 25 kwie 2021, 19:11

Pytanie, na ile ostatni sondaż jest wiarygodny. Lokalne media mogłyby się pokusić o własne badania.

W lutym Marcin Warchoł miażdżył konkurencję i miał szansę zwyciężyć w I turze. Teraz chce na niego głosować zaledwie 16,6%? Ktoś manipuluje opinią publiczną albo ludziom faktycznie nie przypadł do gustu program oparty na seniorach, kolejce i kontynuacji polityki TF.

Steeler pisze:Ktoś jeszcze w tę kolejkę wierzy?

Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie z UE, to temat ruszy jeszcze za pierwszej kadencji MW. Ale ta kolejka to zły pomysł.

Trwa debata w TVP. Mam nadzieję, że wrzucą całość do obejrzenia później: https://tvpstream.vod.tvp.pl/?channel_id=1604289
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: foreigner » 25 kwie 2021, 19:17

foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ArekDomin » 25 kwie 2021, 20:13

pixeolo pisze:Debata dla mnie ciekawsza niż debaty prezydenckie, szczególnie na w Końskich :)

Fijołek - mówi rozsądnie aż mam ochotę zagłosować. Podjął wszystkie tematy o których po cichu mówi się od dawna: uporządkowanie przestrzeni, zieleń, ekologia i transport. Na minus można przypisać wieloletnią współpracę z Ferencem, ale kto nie głosował 10 lat temu na Tadka niech pierwszy rzuci kamieniem ;) Na pewno kandydat, który wyszedł z cienia Ferenca i głosi własną wizję miasta. Mi ta wizja odpowiada najbardziej ze wszystkich, w kwestii wiarygodności pozostaje mi dać kredyt zaufania.


Wróciłem tu tylko by napisać ten jeden post i mam nadzieję że Ole pozwoli mi się wypowiedzieć tym razem.
Pixeolo powiedz mi gdzie byl Fijołek gdy Ferenc wydawał pozwolenia na betonowanie Żwirowni, terenów nad zalewem, gdy wydawał zgodę na budowę wieżowców na terenach przeznaczonych pod rekreację (np. Pobitno). Gdzie był wtedy ten kandydat któremu zależy na zieleni i rekreacji oraz na planowej zabudowie miasta?

Przypomnę tylko że Fijołek to był radny rozwoju Rzeszowa. Gdyby kilka lat temu powiedział że dość już dewastowania miasta przez lokalnych deweloperów - ok. Tylko że on nagle zwrócił uwagę na brak zieleni i chaos urbanistyczny w momencie gdy Ferenc nie dał mu poparcia.

Jeszcze tylko brakuje by obiecał aquapark, obwodnicę itd. Przez 20 lat obok Ferenca się nie udało, ale teraz się uda.

Bajdak przez 2 miesiące ruszył tematy, których nie dało się ruszyć przez lata. Ludzie tu na forum bredzili że rząd robi miastu na złość a tu się okazuje, że nawet nie było wniosku o wykup działek pod obdownicę.

Ciąg dalszy betonowania, budowy wieżowców i wirtualnych inwestycji. I 60% ludzi to popiera. Nie ma ratunku dla tego miasta.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 245
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: cybermysz » 25 kwie 2021, 20:25

Kiedyś widziałem zestawienie, z jakimi środowiskami sympatyzują poszczególne sondażownie i nie mogę tego znaleźć.

MW jak to ujął kontrkandydat "metodą na wnuczka" ani na legendzie Tadeusza Ferenca nie wygra wyborów. Inni mieszkańcy też mają wątpliwości co do niektórych pomysłów MW, w tym wind w blokach 4-piętrowych, kolejki, centrum kultury w zamku, budowy mieszkań socjalnych. Zbyt mocno skupia się na tematach osiedlowych. Obiecał dużo, a skąd pieniądze? No i skrytykować Ferenca to jak obrazić papieża.

Niestety mam wrażenie, że zwycięstwo innego kandydata oznacza spowolnienie rozwoju miasta i wyhamowanie budownictwa mieszkaniowego.

Bajdak przez 2 miesiące ruszył tematy, których nie dało się ruszyć przez lata. Ludzie tu na forum bredzili że rząd robi miastu na złość a tu się okazuje, że nawet nie było wniosku o wykup działek pod obdownicę.

Masz jakąś listę? Trzeba by to spisać w 1 miejscu, żeby nie zginęło.

Mały offtop: Czy tak kiedyś będzie wyglądać szkoła po objęciu władzy przez skrajną lewicę? https://youtu.be/IbX4Vq0st4I
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2021, 0:16 przez cybermysz, łącznie zmieniany 2 razy
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ArekDomin » 25 kwie 2021, 20:33

Centrum lekkoatletyczne i obwodnica południowa. Wychodzi jeden temat na miesiąc. Teraz czy ja mogę prosić o listę jakie tematy ruszył Ferenc od 2018 roku?
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 245
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ArekDomin » 25 kwie 2021, 20:40

klamar1214 pisze:PCLA wreszcie rusza. A tyle lat klamczuszek komuszek ruszał z budową. Ciekawe czy uda się pozyskać dofinansowanie ;)

Gdyby mieszkańcy zmądrzeli to nie tylko PCLA by ruszyło. Ale rzeszowianie wolą oglądać kolejne wizualizacje aquaparku, lodowiska i dziesiątek innych inwestycji zamiast ich realizacji. W sumie Dębica niedaleko, więc co to za problem.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 245
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 25 kwie 2021, 20:48

Dość ważna deklaracja w dzisiejszej debacie "prezydenckiej" w TVP RZ

Konrad Fijołek - koniec z powiększaniem Rzeszowa, teraz trzeba się zająć się terenami które są już w mieście ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: foreigner » 25 kwie 2021, 23:26

M. Warchoł z kolei stanowczo zapowiedział, że będzie nadal przyłączał.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 26 kwie 2021, 0:35

foreigner pisze:Ten sondaż od IBRIS z niedzieli:

Obrazek


Z sondażami i TVNem sam wiesz jak jest :D


Obrazek

W TVN do końca do ciszy wyborczej i w 1 i w 2 turze Komorowski wygrywał z Dudim :lol:


Kiedyś w sieci był dostępny ciekawy artykuł. Ktoś sobie zadał dużo trudu i sprawdzał wybory za wyborami aż od 1990, sondażownie za sondażowniami która najtrafniej typuje. Każda miała większe lub mniejsze "wpadki" ale najtrafniej typował Indicator. Nie wiem czy to wina złego doboru pytań, sposobu liczenia, zbyt małej liczby pytanych ludzi a może po prostu ludzie nie odpowiadają szczerze?

Ciekawe typy mają zakłady bukmacerskie. Tylko podobnie jak z sondażami co firma to inny faworyt. Przy czym tu dane to postawione pieniądze a nie anonimowa odpowiedz przez telefon.



11.02.2021
To właśnie Marcin Warchoł jest faworytem wyborów według ekspertów STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce. Kurs na jego wygraną wynosi 1.30, co oznacza, że za każde postawione 100 złotych można wygrać 114,40 zł (po odliczeniu 12 proc. podatku).

Na drugim miejscu znajduje się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z PiS (kurs 4.50), a podium zamyka wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa (kurs 5:00). Najmniejsze szanse bukmacherzy dają kandydatowi Konfederacji – Grzegorzowi Braunowi (kurs 50.00).
źródło: https://rzeszow-news.pl/kto-nowym-prezy ... andydatow/



20.04.2021
Ewa Leniart jest zdecydowaną faworytką wyborów na prezydenta Rzeszowa - wynika z kursów na stronie firmy bukmacherskiej forBET. Kandydatkę PiS można obstawić z kursem 1,55.
Według obstawiających na stronie forBET, znacznie mniej prawdopodobne jest zwycięstwo Konrada Fijołka, wspólnego kandydata partii opozycyjnych. W tym przypadku kurs wynosi 2,65.

Z kolei stawiając 100 zł na zwycięstwo Marcina Wachoła (kandydat Solidarnej Polski), można wygrać aż 500 zł (kurs 5.0).

Bardzo duże pieniądze można zarobić, stawiając na Grzegorza Brauna. Jeśli to kandydat Konfederacji zwycięży w wyborach, inwestując w zakład 100 zł można wygrać aż 2500 zł! (kurs 25.00)
źródło: https://wpolityce.pl/polityka/547850-kt ... ukmacherow
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8601
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości