Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: peter » 09 lis 2021, 16:22

Chłop niema pomysłu na miasto, zero konkretnych działań a te co już robi to po to aby ktoś nie powiedział że nie robi nic. Myślę że już spalił się totalnie podswietlajac ratusz na zielona na znak wpuszczenia uchodźców z Białorusi czytając komentarze mieszkańców na ten temat jestem świecie przekonany że już po chłopie.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1304
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 09 lis 2021, 17:36

"... zero konkretnych działań ..."

Ale czego oczekujesz ?
Podaj np 2-3 konkretne przykłady ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: icetruck » 09 lis 2021, 23:55

Pewnie przydałoby się żeby maleństwa murował kolejne :lol:
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Doniek » 10 lis 2021, 7:52

Nie jestem fanem KF, ale czego oczekiwać po tak krótkim czasie? Przeją schedę po jaśnie nam panującym 20 lat TF. Teraz dopiero wychodzi brak kasy, zaniedbania i itp. Nic w tej kadencji konkretnego nie zdziała, bo jego koledzy ze stolicy nie za wiele pomogą, to nie partia "rządząca". Kadencja będzie wyglądała pewnie jak dotychczas, tu drzewko tam drzewko, temu i temu przychwalimy - czysty PR. Wg. mnie powinien sobie poszukać kolegów w centrali co by tu grosza sypneli ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 10 lis 2021, 12:21

Wielu mieszkańców ma wielkie oczekiwania wobec nowego włodarza. Tylko że obecny prezydent ma zupełnie inne podejście nie konflikt a rozmowa
Póki co zaczyna od drobnych spraw na osiedlach czy też innych ktore za poprzedniej władzy nie dało się zrobić bo mało efektywne
U władzy jest niecałe 6 miesięcy więc spokojnie, wiele spraw i inwestycji jeszcze zostało do rozstrzygnięcia. Tylko że kasa pusta
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Małomiasteczkowy » 10 lis 2021, 12:57

Zapytam zatem jaki czas jest potrzebny na konkrety ?
Jeśli 2 lata to krótko żeby się wykazać to ile ?
Bez złośliwości - pytam o opinie.

Czy może ktoś z zainteresowanych przybliżyć jaki był program kandydata w wyborach ?
Wydaje mi się, że to może być jakiś klucz do oceny skuteczności - wiarygodny prezydent realizuje (albo nie) to co obiecał w kampanii przed wyborami.

Nie jestem za ani przeciw - ale pierwsze z czym się zetknąłem:
- zamykamy końcówkę Mickiewicza aby przedłużyć deptak, z drugiej strony na deptaku który był od lat na Grunwaldzkiej robi się nam ciasny parking, auta stoją po obu stronach i to praktycznie aż pod "Murzynka" na Kościuszki
- promujemy "deptak" na Jagiellońskiej stawiając doniczki po czym zawijamy doniczki bo jednak mieszkańcy się wkurzyli
- przy przejściu deptakowym Kościuszki - Rynek wymieniamy kostkę z szarej na kostkę szaro - jakąśtam w pasy
- przy parkingu obok Ratusza wymieniamy kostkę większą na kostkę mniejszą (niezbyt szybko)
- gdy deweloper wycina drzewa na Dominikańskiej odgrażamy się w internecie po czym delewoper i tak te drzewa wycina i sprawa kończy się lekkim blamażem
- twierdzimy że wciąż rozmawiamy z deweloperami o działkach na park na bulwarach przy Podwisłoczu (rozmawiamy i rozmawiamy.....) nadal nie upominamy się u swoich znajomych z szeregówek o tereny miejskie na których już ten park mógłby zacząć powstawać
- chodzimy po mieście w poszukiwaniu iluś tam miejsc na drzewa, czy gdzieś posadzono chociaż jedno ?
- temat konsultacji społecznych i rozmawiania z mieszkańcami fajnie, ale czy Prezydent nie spotykał się z mieszkańcami przed wyborami aby właśnie w momencie wygrania mieć już przygotowany scenariusz: dobra wiem czego chcą ludzie, robię to i to ?
Małomiasteczkowy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 101
Na forum od: 17 cze 2021, 11:59

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: LeszekB » 11 lis 2021, 12:13

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=2070 ... &pagebl1=0

Te 66 miejsc nie przewidziało jednego drzewa na rynku...
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 11 lis 2021, 16:43

Gdzie na rynku chciaclbyś tak konkretnie i ile tych drzew ?
Sądzisz że można od tak sobie posadzić gdziekolwiek ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: paripadou » 11 lis 2021, 17:28

...Ratusz chciał by była to robinia akacjowa „Umbraculifera” mająca minimum 4 metry wysokości i minimum 1,5 metra szerokości korony.


Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera'

Niewielkie, wolnorosnące drzewo o regularnej, kulistej koronie do 4 m średnicy. Zazwyczaj oferowane w formie piennej. Liście złożone, do 15 cm dł. Nie kwitnie. Stanowisko słoneczne. Gatunek mało wymagający i dobrze znoszący suszę. Podstawowe drzewo do obsadzania ulic i parkingów oraz jako geometryczny akcent w kompozycjach roślinnych.

Obrazek
Obrazek


Dlaczego Ratusz zdecydował się na kolejny krzak na pniu, zamiast normalnego drzewa?
paripadou
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 233
Na forum od: 17 wrz 2021, 11:58

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: shaft » 18 lis 2021, 15:20

W najbliższą sobotę (20 listopada) Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji #SadzimyRzeszów. Tym razem jego trasa będzie biegła nieco dalej od śródmieścia.

https://rzeszow-news.pl/sadzimyrzeszow- ... fijolkiem/
shaft
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 72
Na forum od: 04 lis 2014, 11:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości