Nowy Prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek 2021-29

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: lordfisher » 24 lis 2022, 15:43

https://www.money.pl/gospodarka/sylwest ... 7696a.html

Władze Warszawy podjęły decyzję o rezygnacji z plenerowych koncertów w ramach miejskiego Sylwestra 2022. Powodem są wysokie ceny energii. Stolica szuka oszczędności, podobnie jak wiele innych miast w Polsce. Z organizacji imprezy sylwestrowej zrezygnował m.in. Wrocław.

aj waj pisul.... Cóż to dopiero za klapa wizerunkowa dla stolicy kraju, Dolnego Śląska i wielu innych miast, aj waj...
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 347
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ArekDomin » 24 lis 2022, 15:59

Wygląda to na kontynuację poprzednika, czyli dużo się mówi i planuje a później jak zwykle problemy z działką, przetargiem itd. Czytałem że Rzeszów znowu planował kupować kolejne autobusy. Po co? Miasto ma chyba najnowszy tabor w kraju. W 2012 roku było 180 autobusów, teraz chyba 230 i chcą kupować kolejne? Najstarsze mają 10 lat. To średni wiek samochodu jest wyższy. Dla mnie to niestety wygląda tak, że miasto nie ma pomysłu na co wydać pieniądze - wiadomo, nowe drogi albo aquapark to trudna inwestycja, więc kupują te autobusy. Bardzo słabo to wygląda.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 245
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 24 lis 2022, 22:16

Tylko po co nowe autobusy jesli komunikacja miejska dziala jako wydmuszka
A to ze nie bedzie sylwestra - bardzo dobrze, koniec nabijania kabzy
i pisulku odroznij skad idzie kasa na delegacje a na imprezy. Chcesz to zaplac za impreze i zagra zenek czy inne disco polo :lol:
Twoi ulubiency dobiaja samorzady na kazdym kroku, plus to ze miasto wiele lat zamiast inwestowac w rozwoj to bawiło sie w malowanie smietników
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2332
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 25 lis 2022, 8:39

ArekDomin pisze:... Miasto ma chyba najnowszy tabor w kraju.
Najstarsze mają 10 lat. To średni wiek samochodu jest wyższy.

Słowo klucz "chyba"
30 pojazdów ma więcej niż 15 lat
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: NietoPterek » 25 lis 2022, 14:12

Dla mnie Sylwester na rynku to nie strata. Zimno i pełno pijanych ludzi wylewających alkohol na każdego w koło. Nic przyjemnego. Jednak z pewnością wiele osób chętnie by się na niego wybrało w związku z tym, że jest to najtańsza opcja, a wielu chce oszczędzać i zrezygnuje z wyjazdów i bali sylwestrowych.

pisul pisze:BREAKING NEWS
Gdy kliknąłem na link to pomyślałem że to 1 kwietnia i prima aprilis.


Ja tak mam jak czytam Twoje wpisy.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 711
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: maks » 03 gru 2022, 0:10

Mówiąc o zapaści w miejskich finansach Konrad Fijołek główną winą obarczył wprowadzenie przez obecny rząd zmian w systemie podatkowym, które obniżają udział samorządów w podatku PIT. Dodał do tego skutki pandemii, wojny w Ukrainie i co za tym idzie – poważne kryzysy energetyczny i inflacyjny. W środę Główny Urząd Statystyczny z dumą ogłosił, że w tym ostatnim przypadku jest coraz lepiej. W listopadzie inflacja w Polsce (w skali roku) wyniosła 17,4 proc., mniej niż w październiku, gdy osiągnęła rekordowe 17,9 proc.


https://supernowosci24.pl/nasz-drogi-rzeszow/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: arek1593 » 03 gru 2022, 10:53

I to jest prawda. Każdy samorząd ma problemy finansowe i żadne pitolenie pisowskich stulejarzy tego nie zmieni. Czy byłby fijołek leniart czy warchoł każdy miałby ten sam problem.
arek1593
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 59
Na forum od: 01 lip 2022, 9:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: maks » 11 gru 2022, 0:37

Dołączam panią wojewodę Ewę Leniart, gdyż walczyła o stołek prezydencki z Konradem ;)

„To czas pełen wyzwań, emocji, trudnych chwil”


http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=2880 ... &pagebl1=0
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 12 gru 2022, 5:57

paripadou pisze:Obrazek

Autka mają odśnieżone drogi, a piesi mogą próbować się przedzierać przez zaspy :roll:



Obecnie chyba całkowicie zrezygnowano z odśnieżania chodników?
Za Ferenca było to tak że jest środek nocy o 3...4 godzinie mały traktorek jeździł i odśnieżał u mnie na osiedlu chodniczki żeby na rano ludzie nóg nie połamali idąc do pracy. W niedzielę do południa widziałem że mieszkańcy sami wzięli się za odśnieżanie bo miasto się nie podjęło ale przejechał pług drogowy i z drogi śnieg zepchnął na chodnik i było jak na zdjęciu.

W Nowinach a zwłaszcza na stronie Facebookowi Fijołka wylały się wiadra pomyj na prezydenta. Ludzie z całego RZ wrzucali zdjęcia ulic jak to u nich wygląda. Śnieg nie pada od ponad 10h a chodniki dalej jak na zdjęciach!
Wszystko byłoby ok' tylko po co Fijołek na G2A Arena w Jasionce opowiada te swoje mądrości że odbudowuje Ukrainę? W mieście wstrzymane inwestycję, nieodśnieżone chodniki, nieodśnieżone przystanki MPK, część ludzi w niedzielę handlową nie miała jak do pracy dojechać a On Ukraińcom będzie pomagał?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8571
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Tomek86 » 12 gru 2022, 10:11

Akurat takiego intensywnego opadu śniegu w tak krótkim czasie to nie było u nas chyba z kilkanaście lat więc ludzie już chyba zapomnieli jak to bywało. I chodniki przynajmniej u mnie na zalesiu też zawsze w ostatniej kolejności były odśnieżane, i to nawet ze dwa lata temu pamiętam, że trzeba było brodzić po śniegu mimo iż opady nie były tak intensywne.
Dzisiaj rano te małe traktorki właśnie jeździły a dokładnie to jeden, więc może za parę godzin obleci całe osiedle.

Ogólnie to raczej wszystkie siły były rzucone na główne drogi a przy ciągłych opadach i tak cudów nie będzie. A ludzie to jak ludzie, mają fb, telefony to narzekają i kto by nie był przy władzy by tak było. Komentarzami na fb, a szczególnie pod takimi FP jak nowiny to bym raczej sobie głowy nie zawracał ;)

A szczególnie przy pierwszych mocniejszych opadach paraliż komunikacyjny występuje zawsze i prawie wszędzie. Przy takich opadach jak ostatnie to nawet GDDKiA nie mogła sobie z Autostradami poradzić gdzie tam jest największy priorytet i środki.
Tomek86
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 78
Na forum od: 29 paź 2019, 15:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości