Nowy Prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek 2021-29

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: NietoPterek » 12 gru 2022, 12:01

Za chodniki odpowiada właściciel nieruchomości, przed która on się znajduje. Straz miejska powinna ruszyć w miasto i wlepiać upomnienia, a jak nie pomoże to mandaty. Ja w spółdzielni płacę czynsz i ona się wywiązuje z zdania i w niedziele cały dzień pracowała ekipa. Tam gdzie nie ma wspólnot, spółdzielni to niech zatrudnią firmy, rodziny itp. jeśli nie są wstanie sami tego zrobić, a jak nie to niech płacą daninę w postaci mandatów.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 714
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Witolda/Paderewskiego] Budowa OSP Słocina

Postautor: Tukam » 12 gru 2022, 12:51

@Pisul - rozumiem, że wg Ciebie prezydent jest odpowiedzialny za obcięcie dochodów z PIT, zablokowanie pieniędzy z Unii i brak środków krajowych dla samorządów rządzonych przez ludzi spoza partii rządzącej? Nie jest święty (patrz m.in. przerwanie budowy drogi przez ogródki) ale tak krawiec kraje jak mu materiału staje. Za blokadę inwestycji na stopniu samorządowym w całym kraju należy winić głównie władzę centralną.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 12 gru 2022, 14:01

Większość ludzi tak właśnie myśli co więcej większość portali pisze o karze 1500zł powołując się na prawo aż z 1996 roku. Ale w pierwszej kadencji prezydent Duda zmienił ustawą to postkomunistyczne prawo. W połowie 2017 roku. O przeniesieniu obowiązku odśnieżania z właściciela (graniczącego z chodnikiem miejskim) na miasto/gminę można np. przeczytać - https://finanse.wp.pl/koniec-obowiazku- ... 998049921a

A samo podpisanie było dokładnie w dniu w którym Duda podpisał ustawę dezubekizacyjną. A że był to środek roku to zabranie emerytur sporej grupie milicjantów/ormowców medialnie przykryło zmiany prawa o odśnieżaniu. A dlatego to dobrze zapamiętałem bo oddałem miastu kawałek swojej prywatnej działki, wycięli mi z 200m żywopłotu pod chodnik i się ucieszyłem że przynajmniej nie będe musiał tego odśnieżać ;) I faktycznie z początkiem sezonu zimowego pojawił się traktorek miejski i odśnieżał i tak co roku...

Co dziwne dziś w mediach seria kilkunastu artykułów o obowiązku odśnieżania chodników które wprost wprowadzają czytelnika w błąd.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8589
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: NietoPterek » 12 gru 2022, 14:52

Wrzuć link do ustawy, bo jakoś nie mogę tego znaleźć. Link do artykułu na wp.pl nic mi nie mówi.


Prezydent Fijołek: System odśnieżania ulic okazał się nie w pełni wydolny
http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=28855&poz=mr1&show=-1&pagebl1=0
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 714
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: [ul. Witolda/Paderewskiego] Budowa OSP Słocina

Postautor: Tukam » 12 gru 2022, 15:17

Oczywiście kwestia Architekta jest bulwersująca i powinno się o tym mówić głośno oraz pilnować tej kwestii na przyszłość. Tutaj pełna zgoda.
Odnośnie braku przejrzystości kosztów i ilości podróży służbowych, jest to problem trawiący cały nasz świat polityczny od prawej do lewej strony, od dołu do samej góry. Również bulwersujące ale raczej nie ma obecnie dźwigni, która mogłaby tutaj coś zmienić.
Co do cyatu, wkleiłeś artykuł na 3 strony a treści jak na lekarstwo. Pomijam fakt, że sprawa parkingów płatnych powinna być omówiona w innym poście (i z tym również osobiście się zgadzam), ale wszystko o czym piszesz to są drobne w porównaniu ze stratami w budżecie jakie przyniósł Polski Ład, konflikt z Unią oraz dramatyczne błędy w polityce energetycznej jakie od momentu przejęcia władzy popełnia centrala. Sprawy które wymieniłeś to różnica dla budżetu co najwyżej kilku milionów złotych. To o czym ja piszę to setki milionów, jeśli nie miliardy złotych. Choćby Fiołek latał dookoła świata prywatnym odrzutowcem zamiast pospolitym LOTem (spotkałem go kiedyś na trasie WAW-RZE), to nie wyrządziłby takich szkód jak obecna władza.

Kończę wątek z uwagi na moderację.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [ul. Witolda/Paderewskiego] Budowa OSP Słocina

Postautor: pisul » 12 gru 2022, 16:04

Trzaskowski podobnie jak Fijołek narzeka że mu Pis "zabrał" pieniądze. A w wywiadzie raz nazwał rzeczy po imieniu i to zabranie to nic innego jak obniżenie podatków zwykłym ludziom przez rząd. W tym młodym bo do 26 roku młodzi
ludzie na dorobku nie zapłaca PIT czyli zostaje im więcej pieniędzy w kieszeni. Ale za takie działanie raczej trzeba pochwalić rząd:

https://wgospodarce.pl/informacje/11393 ... atki-wideo


Unia zmienia się w dyktaturę. Polska 20-kilka lat temu wchodząc do UE zastrzegła sobie możliwość reformowania swojego wymiaru sprawiedliwości. Traktaty wyraźnie określają w jakich kwestiach Polska zrzeka się części suwerenności. Wymiar sprawiedliwości należy tylko do kompetencji państw narodowych. Działanie UE to łamanie zawartych traktatów. Problemu z KPO nie byłoby gdyby totalna opozycją nie donosiła na swój kraj i nie chciała uszczuplić Polsce pieniędzy a przy tym uderzyć w rząd.
Już same argumenty podnoszone przez UE że u nas sejm i prezydent (to wynika z Konstytucji) nie mogą powoływać sędziów jest naciągana bo tak sędziów wybierają w Niemczech i Hiszpanii. Absurd jest jeszcze większy gdy na pytanie dlaczego tam jest to ok' a u nas połamana praworządność UE odpowiada że tam można a w Polsce jest "młoda demokracja".


Wracając do tematu mnie zastanawia dlaczego mając 350 mln kredytu ratusz nie zdecydowal się wydać te 5 mln na budowę straży pożarnej?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8589
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Tukam » 12 gru 2022, 22:31

Moderator zareagował, więc tutaj już chyba mogę.

Po pierwsze, mowa była o budżecie samorządowym ale jak widać partyjna głowa uderzona argumentem resetuje się i kontynuuje wykrzykiwanie linii propagandy. Skoro już zmieniasz temat, w porządku pójdźmy tą drogą. Wspominasz obniżony do 0% PIT i TYMCZASOWO obniżony VAT, więc może odniesiesz się jakoś do nowo wprowadzonych lub podniesionych:
1. podatku cukrowego (wprowadzonego w momencie kiedy Norwegia się z niego wycofała, argumentując to brakiem skuteczności),
2. opłaty mocowej,
3. podatku od nieruchomości,
4. podatku od deszczu,
5. podatku "od Netflixa",
6. opłaty OZE,
7. podatku od wymiany oleju,
8. podatku handlowego dla sieci,
9. drugiego podatku bankowego,
10. podatku od małpek,
11. ograniczonej ulgi abolicyjnej,
i dalej mi się już wymyślać nie chce, pełną listę znajdziesz na pewno w internecie. Jest z czego wybierać, podniesionych i nowych składek, opłat i danin jest ze 30.
Wychwalasz troskę rządu o młode pokolenie, a mnie jako część tego pokolenia krew zalewa widząc bezsensowne przejadanie pieniędzy na kupowanie głosów programami socjalnymi oraz trwonienie środków na megalomańskie projekty, zamiast realne inwestowanie pieniędzy w rozwojowe i przyszłościowe sektory.

Odnośnie Twojego drugiego akapitu, to nie przedstawiciele totalnej opozycji, a totalne cymbały u steru wywołały kryzys, obsadzając bez opamiętania swoimi poplecznikami każdą instytucję na jakiej tylko dali radę położyć łapę. Jako młody Polak cieszę się, że nie zostaliśmy skazani na łaskę lub niełaskę postkomunistycznych dziadów z zapędami dyktatorskimi i świat zachodni powstrzymuje wariactwo które wyczynia się z sądami. Czy Tobie osobiście naprawdę nie przeszkadza, że do Trybunału Konstytucyjnego zostali wybrani Krystyna Pawłowicz -sztandarowa postać PARTYJNA, już pal licho, że akurat z PiS- oraz Stanisław Piotrowicz -członek PZPR? Nie przeszkadza Ci łączenie funkcji szefa partii oraz prokuratora generalnego przez Zbigniewa Ziobrę? Czy naprawdę uważasz, że są do odpowiednie osoby na takie stanowiska?
Na pytanie dlaczego tam jest ok, a u nas nie, nikt nie zasłania się durnym mydleniem oczu sprzedawanym w rządowej telewizji. Odpowiedź stanową bardziej zaostrzone reguły wyboru w Niemczech i Hiszpanii. Fakt tam też nad wyborem głosują politycy, jednak zasady łagodzą wpływ opcji politycznych (wybór 2/3 głosów zamiast większości bezwzględnej; podział wyboru na dwie Izby zamiast jednej) oraz ograniczają napływ partyjnych popychadeł do tak ważnych instytucji (konieczność stażu w ichniejszym TK oraz blokada wprowadzania osób wykonujących inne zawody prawnicze).

Co do ostatniej linijki, pełna kwota nie została jeszcze rozdysponowana. Dodatkowo mając tak ograniczone środki jak Rzeszów obecnie, trzeba oglądać każdą złotówkę dwa razy, ponieważ tych 5 mln może braknąć na którąś z dróg, Aquapark lub Szpital Uniwersytecki, jeśli już coś z tego uda się dopiąć do zaawansowanego etapu.

Czytając Twoje posty od dłuższego czasu najczęściej macham ręką i puszczam je w niepamięć, tłumacząc sobie, że anonimowej osoby w internecie, tak ślepo i tak głęboko zakorzenionej w swojej ideologii nie dam rady i tak skłonić do chwili obiektywnej refleksji. Mam jednak nadzieję, że jeśli już zdecydujesz się odpowiedzieć, to wykrzeszesz z siebie chociaż tyle wysiłku, żeby przeczytać całość i jakkolwiek rzeczowo odnieść się do chociaż jednej z wymienionych powyżej rzeczy, zamiast przejść ponownie do obrony oblężonej twierdzy na innym odcinku, jak masz to w zwyczaju robić.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 13 gru 2022, 3:32

Zawsze pisul mozesz w czynie spolecznym wziać lopate i odśnieżac ulice :lol:
Jak pisali inni - nikt nie był przygotowany na ąz tak intensywne opady, jesli nawet główne drogi były przyspane. to co dopiero miasto ..
A ze system zawiódł - czy od czasu właczenia hektarów wsio były robione upd planów na wypadek klesk zywiołowych czy innych okolicznosci ? zapewne nie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 13 gru 2022, 8:38

".. nikt nie był przygotowany na ąz tak intensywne opady,"
NIkoś - to było przewidziane dość trafnie w prognozach ...

PS
JA używam windy.com
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: on_ » 13 gru 2022, 16:15

Tukam pisze:Odnośnie Twojego drugiego akapitu, to nie przedstawiciele totalnej opozycji, a totalne cymbały u steru wywołały kryzys, obsadzając bez opamiętania swoimi poplecznikami każdą instytucję na jakiej tylko dali radę położyć łapę. Jako młody Polak cieszę się, że nie zostaliśmy skazani na łaskę lub niełaskę postkomunistycznych dziadów z zapędami dyktatorskimi i świat zachodni powstrzymuje wariactwo które wyczynia się z sądami


Daleki jestem od tego, żeby bronić pisula.
Czytając jednak takie wersety jak ten zacytowany muszę zaprotestować.
No bo czym się różni władza obecna od poprzednich.
Tym, że mniej kradną albo mniej swoich ludzi obsadzają na stołkach.
Za to mamy im dywany rozścielać.
Przykład jak niżej:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 33845.html

Świat zachodni w dupie ma twoje skazanie na laskę bądź niełaskę kogokolwiek, a tym bardziej postkomunistycznych dziadów w kraju który nigdy nie przeprowadził lustracji. Może warto zacząć właśnie od lustracji a nie wypominania komukolwiek że jawnie był prokuratorem PZPR bo za chwile się okaże, że byłych agentów tylko takich zakamuflowanych jest u ans bez liku i to po obu stronach barykady.
Troska świata zachodniego (Niemcy, Francja) o naszą praworządność wynika tylko i wyłącznie z tego by zachować dotychczasowy charakter europejskiego sojuszu i zdusić wszelkie przejawy wyłamywania się z dotychczasowego statusu quo.
PiS się stawiał komisji to się go bije praworządnością wstrzymywaniem pieniędzy itd.
PO było na wskroś europejskie to mu się nie zaglądało za uszy.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości