Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 15 cze 2021, 7:13

foreigner Zgadzam się z tym co piszesz ...

PS
"... warto założyć nowy wątek poświęcony rozliczaniu Fijołka z obietnic? Zebrać je wszystkie w formie listy na pierwszej stronie wątku i sprawdzać"
Mój wpis z rana który tu widać był właśnie nowym wątkiem ale któremuś moderatorowi nie wiadomo czego to nie pasowało i go skasował ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: on_ » 15 cze 2021, 7:37

foreigner pisze:Fijołek mi się nie kojarzy ze sprawczością i skutecznością.
Dlatego może warto założyć nowy wątek poświęcony rozliczaniu Fijołka z obietnic? Zebrać je wszystkie w formie listy na pierwszej stronie wątku i sprawdzać. Maks wrzucał dużo newsów, może byłby w stanie to zebrać?


foreigner
Taka lista już istnieje.
Razem dla Rzeszowa ją przygotowało i zamierza cyklicznie rewidować :D
https://www.facebook.com/PorozumienieRdRz/

Co do zaś samych wyborów, to tak pierwszy raz się z M Warchołem muszę zgodzić.
Były to wybory aż za bardzo upartyjnione.
Wygrywa je bowiem człowiek nijaki, bo jak inaczej nazwać takiego KTOSIA kto będąc tyle lat Radnym i Przewodniczącym najliczniejszego w tej Radzie Klubu jako jedno ze swoich sztandarowych osiągnięć, o którym trąbi na prawo i lewo, aby usprawiedliwić swoja niebywałą wręcz troskę o zieleń wymienia epizod sprzed 5 lat z sadzeniem drzew w Parku Papieskim.
Fijołek wygrał bo nie miał niestety z kim przegrać a zadecydowały o tym tylko i wyłącznie ANIMOZJE partyjne a nie racjonalna ocena Kandydatów.
Gdyby bowiem było inaczej, wygrałaby pewnie Leniart, biorąc pod uwagę ilość gotówki, jakiej Rzeszów pewnie nigdy nie widział i jaki popłynąłby z Warszawy, przez te najbliższe dwa lata, aby jedyne miasto wojewódzkie rządzone przez PiS uczynić miastem modelowym.
Trzymam kciuki za Fijołka, choć tak naprawdę nie ma absolutnie żadnych podstaw, poza zwykłą życzeniowością, aby uważać iż czeka nas ELDORADO. Wystarczy, że spojrzymy kto stoi za Prezydentem - Elektem a to są dokładnie te same twarze, które z bytności w różnych strukturach włądz miasta/spółkach uczyniły sobie spokojną przystań i wygodny kurwidołek. Dla nich wybór Fijołka jest jak zbawienie, bo gwarantuje ciagłość tego ich ekskluzywnego stanu rzeczy.
A trudno kreować dobrostan miasta w pojedynkę.
No i finanse, bo zdaje się, że bardziej już miasta zadłużyć się nie da, aby nie przekroczyć ustawowego limitu, Ferenc zwyczajnie wykorzystał cały bufor na dalsze zadłużanie. :)
Także powodzenia nowemu Prezydentowi życzę lecz sukcesu nie wróże.

ps. Ta lista obietnic przygotowana przez RdRz też jest sumboliczna. W sumie to nie wiem kto obiecał więcej Warchoł czy Fijołek.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 15 cze 2021, 10:20

Tylko że obietnice a obietnice to też różnica, bo co innego zadania które są stricte miejskie np. park osiedlowy czy chodnik. A co innego nowy szpital :lol: który non stop powielał p.Warchoł, a to zadanie zupełnie innego kalibru w dodatku nawet nie planowane na terenie miasta :( a w sąsiedniej gminie
P.Leniart wygrała aż w 1 otwartym okręgu wyborczym i 2 zamkniętych - duży sukces :D p. Warchoł nigdzie nie wygrał choć w jednej tylko pokonał p. Leniart no sukces jak na takie obiecanki o kosmodromie itd. :lol: :lol:
2,5 roku to dużo i nie do tego nowy prezydent teoretycznie ma duże zaplecze radnych w RM więc też będzie łatwiej.
A póki co zobaczymy jakie będą decyzje personalne kto vice itd.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: on_ » 15 cze 2021, 10:37

Nikoś

Czy ja wiem czy takie stricte osiedlowe.
Jak widzę np coś takiego to się zastanawiam czy kandydat, dysponując dwu i pół letnią kadencją, wie co mówi albo pisze.
A może mu po prostu kazano się zagalopować z tym węzłem Rzeszów Wschód.

Obrazek
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Adamerio » 15 cze 2021, 12:35

pisul pisze:W pierwszej turze wygra pan Fijołek. W drugiej turze głosy 3 prawicowych polityków powinny się zsumować choć w małym stopniu i dać zwycięstwo panu Warchołowi. Prawica gdyby wystawiła 1 kandydata już w poniedziałek miałaby sukces. Po wystawieniu aż 3 głosy się podzieliły. Raczej w 2 turze Ci co głosowali na prawice nie poprą Fiołka.

Logika i liczby przemawiają za tym że za 2 tygodnie wygra pan Warchoł


pisul pisze:Miło zawsze mieć rację :lol:


Jak to mówią: 'mądrego to i przyjemnie posłuchać' ;)
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 15 cze 2021, 13:25

on_ pisze:Nikoś

Czy ja wiem czy takie stricte osiedlowe.
Jak widzę np coś takiego to się zastanawiam czy kandydat, dysponując dwu i pół letnią kadencją, wie co mówi albo pisze.
A może mu po prostu kazano się zagalopować z tym węzłem Rzeszów Wschód.

Obrazek


Czekając aż ktoś zrobi to się nie doczeka, tu może chodzic o przygotowanie całej dokumentacji itd. na budowę drogi. Tak jak z odcinkiem Podkarpacka - Sikorskiego, wszystko (prawie) jest tylko kasa i budować.
Niestety ale tzw, biurokracja trwa mega długo, a to że taka droga jest potrzebna nikogo nie trzeba przekonywać.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: on_ » 15 cze 2021, 20:54

nikoś
Aha, znaczy coś gdzieś jest małym, drobnym druczkiem napisane, tak żeby aby się nie zorientować, że to o dokumentacje chodzi a nie o faktyczną drogę i że te obietnice to nie na dwa ale na dwadzieścia lat są rozpisane przecież.
Co to jest ja się pytam, umowa z parabankiem , że mam się w drobny druk wczytywać albo czegoś domyślać, czy jasny i klarowny kontrakt społeczny Kandydata z wyborcami. Bo jeśli ktoś tak zaczyna to o czym my w ogóle rozmawiamy.
Ferenc 10 lat się użerał z dokumentacją pod obwodnice południową a Fijołek dwa razy dłuższy i ze czery razy droższy odcinek Ringu ogarnie w dwa???
Weź że czasem czytaj co piszesz.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 565
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 16 cze 2021, 9:32

Albo mi się zdaje, że Nikoś wchodzi w buty Pisula, z innym guru.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 16 cze 2021, 23:07

Kto blokuje inwestycje ten nie wygra wyborów w dużym mieście:


Obrazek


"Podkarpacie bastion PIS" a w Rzeszowie pis z 20 rok nie może wygrać. Że się komuś tam lampka w pisie nie zapali? Co wybory to klapa nawet radnych miejskich coraz mniej mają. W Warszawie co kolejny prezydent z PO to większa groteska degrengolada i wpadka goni wpadkę a mimo to PO wygrywa!
Pewnie pisowi kolejne 20 lat zajmie niczym ktoś skojarzy że nie powinno się blokować inwestycji jak zrobił Bajdak w Rzeszowie z 27 WZ-etkami na mieszkaniówce.


Temat można zamknąć. Na koniec Wielka Przegrana Leniart która w ogólnopolskich mediach pokazywała się na tle budynków ...


Obrazek


... które jej partia blokowała :lol:

Ale po tym jak pisze główny i najważniejszy polityk rzeszowskiego pisu chyba pomalutku pomalutku zaczyna docierać do pustych głów dlaczego co wybory to dostają baty.
Jeszcze tak z 2 dekady i albo wyciągną wnioski z przegranej i wezmą przykład z Trzaski albo pis zniknie. Bo tracą średnio 2 radnych co wybory.

Poczytajcie jak się chłopu odmieniło:
http://czytajrzeszow.pl/?id=16746&idd=4&poz=ml0
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ekonomista » 17 cze 2021, 7:51

Jakby było budowane legalnie to nie trzeba byłoby blokować? Ale kiedy to trafi do pustego łba?
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 114
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 9 gości