Wytłumaczcie mi to proszę

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Wytłumaczcie mi to proszę

Postautor: Robson » 10 mar 2020, 12:21

Ludzie generalnie maja wiecej pieniedzy. Fakt godny uwagi to tez emigranci ktorzy bedac w odwiedzinach czesto wybieraja sie na rynek.
A to osoby dla ktorych piwo za 15 zl czy obiad za 70 to promocja.
Robson
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 15 sty 2018, 15:42

Re: Wytłumaczcie mi to proszę

Postautor: PzD91 » 10 mar 2020, 13:24

LeszekB pisze:
PzD91 pisze: (...) Ale skoro jest typu chętnych to widocznie nie jest drogo.


Jest drogo ale jak ktoś chce to znajdzie tanio/średnio drogo. Potworki kulinarne w stylu Manufaktura/Stary Browar/Lord Jack to są odchylenia od normy i jakieś wynaturzenia (po jaką cholerę komu tak wielkie porcje jak schabowy na 0,5 kg za 40zł? czy żeberka za 60 zł?) . Dobra kuchnia kosztuje (Bellanuna, Radość, choćby Hindi, do kuknuka mam uraz po bardzo niejadalnym 'daniu' ale wiem, ze są ludzie co sobie chwalą). Ogólnie nie jest problemem wydać 200zl na kolację dla dwoch osob ale spokojnie można się zamknąć w 70zł.

No to jest wszystko względne oczywiscie, dla jednych co to jest 200 zł wydać na obiad z deserem dla 2 osób raz na jakiś czas, a dla innego to te 200 zł to być albo nie być do końca miesiąca.

Ale generalnie porównania do Warszawy, że niby w Rzeszowie drożej, to raczej nie, jeśli porównujemy porównywalne ze sobą restauracje.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wytłumaczcie mi to proszę

Postautor: Doniek » 11 mar 2020, 7:48

Robson pisze:Ludzie generalnie maja wiecej pieniedzy. Fakt godny uwagi to tez emigranci ktorzy bedac w odwiedzinach czesto wybieraja sie na rynek.
A to osoby dla ktorych piwo za 15 zl czy obiad za 70 to promocja.

I to jest słuszna uwaga. Sporo u nas emigracji zarobkowej.
Poza tym w Rzeszowie jest takie troche małomiasteczkowe myślenie, zastaw się a postaw się. No ale skoro śą takie ceny to i pewnie przez to, że są chętni. Nikt nikogo nie zmusza chodzić do Ambasadora na obiad ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Wytłumaczcie mi to proszę

Postautor: iwona.mal95 » 12 mar 2020, 14:49

ceny wzrosły przez wzrot pensji
iwona.mal95
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 12 mar 2020, 14:44

Re: Wytłumaczcie mi to proszę

Postautor: bystry » 12 lip 2020, 9:31

Nie wiem czy to będzie dobry temat na taki link, ale może akurat:

https://www.money.pl/gospodarka/ceny-mi ... 8289a.html

Na money.pl pojawiła się ciekawa analiza na temat tego jak zmieniały się ceny mieszkań w ostatnich latach, u nas wcale nie jest najdrożej :D
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron