Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: OloB » 28 cze 2021, 13:03

Bardzo dobrze zebrany temat.
Dodałbym tylko, że lepsze i bardziej dostępne MPK może sprawić, że ci co przestali korzystać wrócą, a nowych będzie przybywało.
Parkowanie w centrum miasta powinno być sporo droższe, a samo poruszanie się samochodem po centrum coraz bardziej ograniczane na rzecz MPK i ścieżek rowerowych.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 28 cze 2021, 21:01

Czy was już powaliło? Parkowanie droższe? Może 100zł za godzinę? Chyba odlecieliście, co kilka dni muszę być w urzędach i prywatnie i służbowo, więc mam za karę płacić więcej? Idiotyzm. Przeniescie w takim razie urzędy w inne miejsca. Dwa: zlikwidować idiotyczne bus pasy. Po pierwsze 80% kierowców to cwaniaki i mają wyje**** na strefę, po drugie brak policji i zero kontroli, po 3 ja stoję jak głupek w korku, a obok wpierda*** się co drugi pojedynczy kierowca i się nie przejmuje, bus pasy zlikwidować. Ostatnio byłem w Krakowie i tam bus pasy to świętość, ani jednego kretyna, a u nas 80% to cwaniaki, dlatego bus pasy nie mają sensu w Rzeszowie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: swiety » 28 cze 2021, 21:15

Ale jedziesz do urzędu załatwić jakaś sprawę i parkujesz raczej krótko, opłata za pierwsza godzinę, dwie powinna być przystępna, wysokie powinny być opłaty za zajmowanie parkingu przez cały dzień. To będzie miało sens jeśli zniknie patologia i parkowanie gdzie popadnie bez żadnych konsekwencji. Teraz mamy taki absurd, że kierowca parkujący w miejscu do tego wyznaczonym płaci a „cwaniak” parkujący na chodniku, trawie itd nie płaci - to jakaś paranoja. Bus pasy tez można kontrolować, postawić rano czy popołudniu patrol Policji/SM i po problemie.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: Fiszu » 29 cze 2021, 8:44

bartek86 pisze:Czy was już powaliło? Parkowanie droższe? Może 100zł za godzinę? Chyba odlecieliście, co kilka dni muszę być w urzędach i prywatnie i służbowo, więc mam za karę płacić więcej? Idiotyzm. Przeniescie w takim razie urzędy w inne miejsca. Dwa: zlikwidować idiotyczne bus pasy. Po pierwsze 80% kierowców to cwaniaki i mają wyje**** na strefę, po drugie brak policji i zero kontroli, po 3 ja stoję jak głupek w korku, a obok wpierda*** się co drugi pojedynczy kierowca i się nie przejmuje, bus pasy zlikwidować. Ostatnio byłem w Krakowie i tam bus pasy to świętość, ani jednego kretyna, a u nas 80% to cwaniaki, dlatego bus pasy nie mają sensu w Rzeszowie.


Zgadzam się w 100%. Tak jak wspomniałeś, jeżeli chodzi o bus pasy 80% okolicznych kierowców powinno uczyć się od krakusów. Jeżeli przejazdem przez byłą stolicę nie podszkolą się za darmo to w Rzeszowie czym prędzej taka lekcja powinna kosztować 100zł i 1 pkt karny.
Fiszu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 01 lip 2020, 8:36

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: lordfisher » 29 cze 2021, 8:54

to skoro już tak trzymamy się Krakowa to tam jest zdaje się 2 pasy plus bus pas a nie tak jak u nas zabrali jeden i ogłosili sukces. ja osobiście w dupie mam buspasy i jadę - jak mnie złapią i wlepią te 100pln i 1 pkt to i tak mi się zwróci czas stracony i pieniądze na paliwo co bym stracił stojąc w korkach dzięki bus pasowi. (i od razu mówię, że wisi mi hejt, który na mnie wylejecie :) )
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: Fiszu » 29 cze 2021, 9:21

Czyli niestety jesteś w większości tego januszowego podejścia. Wylewać hejtu nie zamierzam, mogę jedynie pogratulować ;)
W Krakowie jest (nieoficjalnie) milion mieszkańców, w Rzeszowie prawie 200k. Idąc twoją logiką powinniśmy posiadać tylko i wyłącznie bus pas.
Fiszu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 01 lip 2020, 8:36

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: lordfisher » 29 cze 2021, 10:54

Strefa parkowania to bardzo fajna sprawa - nie ma problemu z parkowaniem, niech nawet powiększą. Aplikacja skycash robi robotę i za 2 złote parkuję tam gdzie potrzebuję żeby załatwić sprawę. A co do buspasów - niech pierwszy rzuci kamień... :)
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: miro. » 29 cze 2021, 14:55

bartek86 pisze:Prosty przykład, jadę od Lubelskiej w stronę Galerii Rzeszów, dojeżdżam do skrzyżowania z Kochanowskiego i jadę dalej w stronę galerii, powinienem stać na lewym pasie, podczas gdy prawy jest pusty, stoję w korku prawie 10min po to żeby na koniec w miejscu gdzie jest koniec bus pasa zmienić pas i skręcić w prawo

Tam się mega korkuje. Moim zdaniem powinno się skrócić buspas o kilkadziesiąt metrów w tym miejscu, aby odblokowac samochody jadące w stronę Lisa Kuli i Krakowskiej.
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: swiety » 01 lip 2021, 14:10

Każde następne posty z personalnymi atakami i wulgaryzmami będą kasowane.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Urbanistyka i architektura w Rzeszowie

Postautor: maks » 30 lip 2021, 16:38

Wielomilionowe odszkodowania i zamiany działek. Na taki scenariusz szykuje się miasto w razie uchwalenia planu dla prawego brzegu Wisłoka. To, ile zieleni pozostanie nad rzeką, zależy od prywatnych inwestorów.


https://rzeszow-news.pl/jak-bedzie-wygl ... nwestorow/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości