Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Hieronim_Berbelek » 05 lut 2024, 17:32

Myślę, że jak wygra fikołek... To Rzeszów się zatrzyma kandydaci są słabi. Że tacy słabi ludzie pchają się do władzy. W naszym kraju sami ludzie z dwoma leweymi recami garną do stołków. Zero menadżerów, kierowników, biznesmenów średniego lub wyższego szczebla sami politykierzy. Wykorzystujący tylko , to że ludzie się dzielą mentalnie i ideologicznie jak wszędzie, a oni tylko to pęknięcie podsycają . Zero ludzi z wizją pomysłem, tylko polityczne uwodzenie, tamci to Ciemnogród a tamci Europejczycy. Tak samo każdy płaci podatki i Ciemnogród i nowocześni Europejczycy. Ale lepiej ludzi podzielić i filtrować , że tamci są lepsi a tamci gorsi. Granie na kompleksach i na podziałach, aby tylko mieć stały elektorat. Że się ludzie obrotni w tym kraju do władzy nie pchają, przeciez od władzy wasze biznesy zależą
Hieronim_Berbelek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 25 gru 2023, 21:51

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: maks » 09 lut 2024, 16:27

W stolicy Podkarpacia o fotel prezydenta miasta na pewno powalczą obecny włodarz Konrad Fijołek oraz lider stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa prof. Politechniki Rzeszowskiej Jacek Strojny.


https://nowiny24.pl/kto-powalczy-o-najw ... 35#rzeszow

Były wójt gminy Świlcza, a obecny poseł Trzeciej Drogi, rozważa udział w wyborczej rywalizacji o stanowisko prezydenta Rzeszowa.


https://supernowosci24.pl/aktualnosci/a ... -rzeszowa/

Marek Bajdak wystartuje na prezydenta Rzeszowa? Tylko po co?


https://rzeszow-news.pl/wybory-2024-mar ... lko-po-co/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3508
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 12 lut 2024, 6:55

Prof. Jacek Strojny ze stowarzyszenia blokującego budowy rzeszowskim firmom ogłosił że chce zostać prezydentem. Niedługo później w lokalnej prasie były artykuły że brakuje mieszkań, nie wydaje się już pozwoleń, ceny wzrosły i jeżeli polityka mieszkaniowa Fijołka nie ulegnie zmianie ceny jeszcze wzrosną...

Tymczasem dostałem link kto zablokował miastu kolejną budowę. No jak myślicie kto?


Kolejny sukces w walce z patodeweloperką

Działacze społeczni ze Stowarzyszeń skupionych wokół Razem dla Rzeszowa odnieśli kolejny sukces w walce z patodeweloperką... Gratulacje dla Pani wiceprezes Razem dla Rzeszowa Agnieszka Wesołowska-Majcher ↗ i Wspólnoty Mieszkaniowej Kwiatkowskiego 2A i 2B. To kolejna wygrana...
źródło: https://razemdlarzeszowa.com.pl/2024/01 ... weloperka/


Już za Fijołka jest problem z mieszkaniami który zauważają nawet przychylne mu media. A kolejny kandydat chce jeszcze dołożył do pieca i chce tego samego tylko więcej? Jak można określać dosłownie każdą inwestycję jako "patodeweloperka" czy słowem "sukces" nazywać blokowanie ludziom tak potrzebnych mieszkań? Co za ignorant. Każdemu z całego serca będę odradzał głosowania na takiego "gospodarza" miasta!
I po raz kolejny Ci państwo co już mieszkają przeciwni żeby cokolwiek powstało obok! Jakie to polskie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8460
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Hieronim_Berbelek » 12 lut 2024, 11:08

Jest bliko 2500 mieszkań na sprzedaz w Rzeszowie, a na wynajem blisko 300 ... stan na dzis. Nie widze braku mieszkań . W Rzeszowie na 200 tys mieszkańców 2500 mieszkań na sprzdaz, w Lublinie 3100 mieszkań na sprzedaz przy ludnosvci 340 000 tys. Mieszkań Panie od h*ja. Tylko kasy brak. W Kielcach to mieszkan nie ma jak na 183 000 tys mieszkańców. W Białymstoku tez mało ofert na 293 000 mieszkańców w Krakowie tez na 804 000 tys. W Rzeszowie i Lublinie mieszkań do wybora do kolora. W Katowicach 4100 mieszkań. W Gdańsku 8000 mieszkań na sprzedaz, przy 600 000 populacji, północ kraju słabiej zaludniona. Dodajmy, ze w Rzeszowie budowy trwaja... wiec czy tak naprawde, brak mieszkań? Bella Dolina 3 nowe Bloki po 90 mieszkań, SkyRes, CapitalTower, Olszynki, Resovia Sky... bloki nad wisłokiem... krogulskiego, pobitno.... A na Bella Dolinie kilkanascie mieszkań nie sprzedanych oddali w Listopadzie . Mieszkań Ci u nas pod dostatkiem... kasiurki brak :) W Acatomie sprzedali 70 z 230(nawet 30%), widze mieszkania z Hartbexu, NG Development nad wisłokiem 30 mieszkań wolnych... nawet na Wieniawskiego , czy tez w Domexie, sa mieszkania. 2500 mieszkań, liczmy tylko jedna osoba, to do rzeszowa moze przybyc 10% ludzi w stosunku co do mieszkańców.

liczba mieszkań


liczba mieszkań Kielce


mieszkania Lublin

Kraków

Białystok
Załączniki
Białystok.PNG
Białystok
Białystok.PNG (420.75 KiB) Przeglądany 353 razy
Kraków.PNG
Kraków
Kraków.PNG (469.65 KiB) Przeglądany 353 razy
Lublin.PNG
mieszkania Lublin
Lublin.PNG (797.41 KiB) Przeglądany 354 razy
Kielce.PNG
liczba mieszkań Kielce
Kielce.PNG (920.46 KiB) Przeglądany 354 razy
flats.PNG
liczba mieszkań
flats.PNG (389.55 KiB) Przeglądany 357 razy
Ostatnio zmieniony 12 lut 2024, 13:12 przez Hieronim_Berbelek, łącznie zmieniany 6 razy
Hieronim_Berbelek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 25 gru 2023, 21:51

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Patryk M » 12 lut 2024, 11:23

Wybory 2024. Razem dla Rzeszowa zarejestrowało swój komitet

Na czele RdR stoi dr Jacek Strojny, który ma być kandydatem komitetu w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Razem dla Rzeszowa w wyborach samorządowych (odbędą 7 kwietnia) zamierza wystawić także kandydatów w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa.

https://rzeszow-news.pl/wybory-2024-raz ... j-komitet/
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ekonomista » 13 lut 2024, 15:15

pisul pisze:Już za Fijołka jest problem z mieszkaniami który zauważają nawet przychylne mu media. A kolejny kandydat chce jeszcze dołożył do pieca i chce tego samego tylko więcej? Jak można określać dosłownie każdą inwestycję jako "patodeweloperka" czy słowem "sukces" nazywać blokowanie ludziom tak potrzebnych mieszkań? Co za ignorant. Każdemu z całego serca będę odradzał głosowania na takiego "gospodarza" miasta!
I po raz kolejny Ci państwo co już mieszkają przeciwni żeby cokolwiek powstało obok! Jakie to polskie.

A nie pomyślałeś, że wystarczyłoby aby deweloperzy budowali zgodnie z prawem? Wtedy nikt nic nie mógłby zrobić. Czy to za trudne? Czy stawiać bloki można tylko łamiąc prawo? Nikt z mieszkańców nie zatrzyma, żadnej inwestycji tylko dlatego, że mu tak pasuje. Inwestycje są blokowane wtedy gdy jest to niezgodne z prawem.
To, że jest potrzeba mieszkań to żaden argument. Równie dobrze można powiedzieć, że skoro ludzie potrzebują pieniędzy to niech je ukradną (niech mają kasę, nie ważne czy zgodnie z prawem zdobytą czy nie).
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 13 lut 2024, 16:37

Prawie każda w Rzeszowie inwestycja albo jest albo była oprotestowana. Czy to Apartamenty Zamkowe 1 czy 2 czy Olszynki Park, czy Capital Towers, Nowoczesne Pobitno, Witolda Park na Słocinie, Bulwary Park, Nasz Gaj, Zig Zak, Tarasy nad Zalewem, budynek na Lenatrowicza, na Grabskiego, budynki przy Żwirowni... I tak można i można wymieniać.

Wina nie w tym że deweloperzy łamią prawo budowlane (zachowane odleglości od granicy, nie zaciemnienie sąsiedniego domu) tylko w mieście za mało się dzieje a puste kolumny w gazetach trzeba czymś zapełnić. A taki "protest" 4-5 osób to jest dla lokalnej gazety jak trafic szóstke w lotto, temat dnia na całą stronę :lol:
Dlatego piszą Grażyny i Teresy do gazet że wielka im się krzywda dzieje bo jak sami kupowali mieszkanie to im obiecano na wieki widok po horyzont i tylko Oni mają prawo mieszkać. Do tego jak coś postawią obok to "będa na pewno korki" a parkować moga tylko Oni. Ładnie to pisała to wrocławska gazeta:


Obrazek


Deweloperzy skazani są na porażkę. Są łatwym celem takim leżącym do bicia. Ich praca to budowanie. Ceny ziemi drogie a ilość gruntów możliwych pod budowę maleje. Dlatego to rynek wymusza budowanie wysoko. Jeżeli masz działkę wartą 20 mln i masz po zmianach prawa ciągnąć rurę z Załęża żeby ogrzewać budynek z miejskiej sieci nie postawisz szeregówki ani nawet 6 piętrowego budynku. Ile by kosztował m2 w takim budynku? Dużo zainwestujesz malo zyskasz. Gdzie tu zysk? Czysta matematyka. Albo będą powstawać wysokie budynki albo nie powstanie nic. Wiedział to Ferenc Wielki niestety obecny prezydent boi się własnego zdania.


Dlatego ...

Rosną ceny mieszkań w Polsce. Rzeszów przoduje w jednej kwestii...

... Urzędnicy też winni?
Jeden z rzeszowskich deweloperów twierdzi, że w Rzeszowie ceny będą nieustannie rosły, ponieważ podaż nie pokrywa popytu na mieszkania. Oferta jest słaba, bo przedłużają się procedury. Żeby rozpocząć budowę trzeba teraz czekać od 2,5 roku do 3 lat.

Coraz trudniej uzyskać pozwolenie na budowę czy WZ (decyzja o warunkach zabudowy, tzw. wuzetka). – Zdarzają się nawet odmowy – zaznacza deweloper.

– Dawniej trwało to krócej. Odmowy wydania WZ była nie do pomyślenia. Przewlekające się procedury w naturalny sposób ograniczają podaż mieszkań na rynku. To jeden z powodów wzrostu cen mieszkań w Rzeszowie – sugeruje deweloper...
źródło: https://rzeszow-news.pl/rosna-ceny-mies ... j-kwestii/


Na razie do niewielu dociera że gospodarka miasta w dużej mierze zależy od mieszkaniówki. Inwestycje wydane jeszcze za pana Ferenca są budowane. Problem dopiero się zacznie gdy te zostaną ukończone a kolejnych za Fijołka nie będzie panie Ekonomisto.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8460
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Ole » 13 lut 2024, 17:33

Eldorado będą mieć ci deweloperzy co już mają zaklepane i miejscówki i pomniejsze zgłoszenia budowy, choć widzę że im nie pali się do ogłaszania czy zgłaszania nowych inwestycji, bo matką sukcesu jest uwaga : POPYT
Zatem czekamy na kwietniowe wybory samorządowe, bo jak na razie nie widzę żadnego konkretnego kandydata na szafa miasta Rzeszowa.
To jest oczywiście tylko moje indywidualne zdanie.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2088
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Hieronim_Berbelek » 13 lut 2024, 18:09

Deweloper w Polsce ma przefutane, bo w Niemczech jest kryzys w mieszkaniówce. Ja się nie zdziwię jak nasz premier powie Halt! kredytowi mieszkanie na start. Się jeszcze zdziwimy. W Niemczech oficjalnie mowią, że pragną 2,2 mln migrantów bo się system emerytalny wali(u nas też się wali) i że muszą zbudować dla nich chałupki na wynajem.

45 miliardów Euro tak 45 miliardów Euro Scholz przeznaczy na rozkręcenie mieszkaniówki dla Ukraińców przybywających do Niemiec do 2027 roku. To nasze dopłaty do mieszkaniówki są smieszne.

https://www.money.pl/gospodarka/niemcy- ... 0832a.html

Mieskzania tam spadły o 12,5 %:

https://www.pb.pl/rekordowy-spadek-cen- ... ch-1207925

Pisiul ma rację, że mieszkaniówka to gałąź gospodarki , Rzeszów z tego żyje, to będzie kluczowy okres dla rozwoju Podkarpacia. Ukraina raczej skończy jak Kosowo. A nowy prezydent Rzeszowa w obliczu recesji w Uni Europejskiej będzie musiał na rzęsach stawać za inwestorem. Także, budować trzeba. Żadne tam aqu-skwarki i inne domy publiczne dla okolicznych mieszkańców wiosek, żeby można grzybicy dostać i w szczochach gówniaków sie wykąpać , z grażynami i Januszami. Drogi i Mieszkania budować !
Hieronim_Berbelek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 25 gru 2023, 21:51

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 13 lut 2024, 19:21

pisul pisze:Prawie każda w Rzeszowie inwestycja albo jest albo była oprotestowana. Czy to Apartamenty Zamkowe 1 czy 2 czy Olszynki Park, czy Capital Towers, Nowoczesne Pobitno, Witolda Park na Słocinie, Bulwary Park, Nasz Gaj, Zig Zak, Tarasy nad Zalewem, budynek na Lenatrowicza, na Grabskiego, budynki przy Żwirowni...

Ale co oznacza dla Ciebie sformułowanie "oprotestowana" ?
Masz wiedzę ile spraw toczyło w tej kwestii na poziomie decyzji administracyjnych lub w sądach ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1423
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości