Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 06 cze 2023, 18:08

Samemu niewiele robi. Co zrobić żeby zaistnieć w mediach? Żeby ludzie myśleli że pracuje? Otworzyć w mediach Okrągłą Kładkę jeszcze raz :lol:
Kładkę otwarł w 2012 roku prezydent Ferenc.



16 listopada 2012

Obrazek






Ale jak się nie ma żadnego własnego sukcesu a spore parcie na szkło to zostaje lans na cudzych osiągnięciach. Ta sama kładka ponad dekade później. Żenada:



6 czerwca 2023

Obrazek




Obrazekźródło: https://nowiny24.pl/okragla-kladka-w-rz ... 4-17610527



A myślałem że mnie nic dzisiaj już nie zdziwi. Choć kto wie, most z taakim pylonem wybudowany za Ferenca też może mieć przecież nową nazwę.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 06 cze 2023, 20:20

Kładka im. Wielkiej orkiestry, pochwyt im. Jurka Owsiaka, winda im. Złotego melona. Dlaczego każdy krawężnik nie ma swojej nazwy i tabliczki w mieście innowacji ?
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: flincior » 07 cze 2023, 7:05

Ludzie się zmieniają, tylko Kamiński na obu otwarciach.
flincior
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 03 sie 2018, 10:15

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 11 cze 2023, 11:50

21.04.2023
Plany budowy parków kieszonkowych były elementem rewolucji Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, w polityce miasta: pierwszeństwo przed kierowcą miał dostać pieszy,
a zieleń miała stać się ważniejsza niż beton.

Parki kieszonkowe miały powstawać na wszystkich osiedlach, by każdy mieszkaniec miał takie miejsce w odległości 10 minut spacerem. Rewolucja już się zaczęła ...
źródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... jolka.html



Wystarczył niecały miesiąc i już po rewolucjach :lol:
Koalicjant z PO uznał że już pieszy w mieście nie będzie jednak najważniejszy?:



25.05.2023
Nowy pomysł rzeszowskich radnych? Likwidacja części przejść dla pieszych


Jak rozwiązać problem korków w Rzeszowie? Zlikwidować część przejść dla pieszych. Tak, to nie żart, a rzeczywista propozycja, z którą wyszli rzeszowscy radni. Jeśli jeszcze się nie roześmialiście, powinniście poznać jeden z argumentów…
Przy okazji dyskusji nad programem dotyczącym bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Przewodniczący rady miasta Andrzej Dec(PO) powiedział, że przepisy, które dają pierwszeństwo pieszym już w momencie, gdy ci dopiero zbliżają się przejścia, utrudniają ruch...
źródło: https://www.eska.pl/rzeszow/nowy-pomysl ... -qieh.html



Zamiast budować nowe drogi, kładki nad drogami dla pieszych czy tunele szef PO błysnął. To już zapowiadana w Wyborczej polityka miasta i priorytet bezpieczeństwa pieszych nieważny? Tylko ktoś z PO mógł wymyśleć że winni korków w mieście będą teraz piesi :lol:
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: gustawtrzmiel » 11 cze 2023, 15:36

Większość mieszkańców wybrała ośmiogwiazdkowego prezydenta i trzeba to uszanować. Trochę mi przeszkadzają śmieci na ulicach i chodnikach, ale czego można oczekiwać, wiadomo, 8 gwiazdek zobowiązuje.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 11 cze 2023, 17:45

Lepszy samodzielny niż czekający na telefon z centrali jaka procesje dziś zorganizowac :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: gustawtrzmiel » 11 cze 2023, 20:16

Czyli mamy się potykać o śmieci w imię "samodzielności" prezydenta? Takiego syfu w centrum miasta nie było od 20 lat.
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Doniek » 12 cze 2023, 6:45

Hola hola, ale to czy jest syf na mieście nie zależy od przynależności partyjnej? Chyba, że chłopy ze służb komunalnych powołują się na klauzule sumienia i powiedzieli że sprzątać za K.F. nie będą.
Dobry gospodarz niezależnie od przynależności partyjnej potrafi z każdym " wypić wódkę ", kiepsko go T.F. wyszkolił pod tym względem.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 12 cze 2023, 16:48

To ja już wolę sterowanego prezydenta miasta który jest skuteczny w realizacji potrzebnych miastu inwestycji. Samodzielność obecnego prezydenta przejawia się w przepalaniu budżetu na bzdurne koncepcje które w założeniu mają nie powstać, sadzeniu drzewek i tym, że wszystko może skwitować argumentem "abo Pis..".
Jeżeli komuś przeszkadzają procesje bożego ciała bo to hehehe zacofanie i przypau to niech jedzie do Sevilli na wielkanoc obejrzeć co wtedy się tam dzieje. Będzie w szoku, że ludzie z całego świata przyjeżdżają to zobaczyć.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Inwestachu » 12 cze 2023, 21:44

Chcę podzielić się z Wami opinią, że moim zdaniem Rzeszów przesypia swoją szansę. Mogę się oczywiście mylić, lecz nie widać abym był w błędzie. Do napisania posta skłoniła mnie "konsultacja społeczna" tym razem odnośnie przestrzeni rodem z PRLu wokół hali targowej. Jest to kolejny już przejaw stagnacji panującej w ratuszu i mydlenie oczów, że coś się robi.

Miasto, które ma dziś jak nigdy szansę na potężny wzrost gospodarczy, (o czym mówi się w kraju) na to by stać się nowoczesną metropolią traci w tempie zawrotnym swój wigor a (niestety gasnącą) moc zawdzięcza jedynie rozpędzonemu przez byłego prezydenta kołu zamachowemu. Nieprawdopodobne, jak obecnie sprawujący władzę lekceważą możliwości jakie się otwierają. Trudno oprzeć się wrażeniu, że nie robią nic a w dzisiejszych czasach nierobienie niczego oznacza cofanie się. Jednak dramatem jest to, że prawdopodobnie tego nie dostrzegają przedkładając polityczne rozgrywki ponad dobro tego miejsca.

Praktycznie wszystkie niezaczęte inwestycje są wstrzymane a przetargi padają jak muchy. Nie jest znany ani jeden nowy, ciekawy a nawet szalony (jak wrocławskie krasnale) pomysł na miasto oprócz kilku ławek na Jagiellońskiej i "kilku" zasadzonych drzewek. Mamy zamiast tego publiczny festiwal pokazówek medialnych w myśl zasady "igrzysk im trzeba". Czy ktoś dostrzega jakikolwiek, choćby niewielki pomysł służący rozwojowi, odmienności, wypływający z ratusza ( o przepraszam jest pomysł - fortepian na rynku. Ale to chyba wiceprezydent na to wpadła ). Skoro ratusz jest taki "zielony" dlaczego nie rozważy np partycypacji w kosztach z właścicielami kamienic i stworzenia "zielonych murali" zaślepiających stare obdarte mury ? Można przecież wysłać promotorów w świat aby zachęcić inwestorów z różnych krajów jako idealne miejsce w tworzącym się nowym centralnym punkcie Europy. Pomysł na iluminacje zamku jest za trudny, czy choćby głupie wymalowanie ulic po prawej stronie jezdni. Łatwo zauważyć, że miasta w Niemczech czy Hiszpanii mają również namalowany pas po prawej stronie przy chodniku. Czy też obrysowane ronda. Ulice wyglądają wówczas na bardzo zadbane. Zachęcanie platform typu Netflix, że miasto i okolica jest świetnym plenerem. Koordynacja hoteli goszczących ekipy filmowe. Zatrudnienie gwiazdy z Hollywood do promocji ( N.Portman ?) Był pomysł na ogród botaniczny i wylądował w koszu. A trzeba było cisnąć, zrobić z tego priorytet i zrobić ten ogród największy w tej części Europy, tak aby Rzeszów z czegoś słynął oprócz pomnika. Dalekowzrocznie - tylko korzyści. Rzeszowski "Park Centralny" leży i kwiczy a po wschodniej stronie zarasta. Deweloper postawił płot przy Wisłoku i tak sobie stoi. W ogóle dialog z deweloperami i zachęcanie ich do architektury ciekawej, wysokiej, pchającej miasto do przodu jest chyba żaden. Czy ktokolwiek z ratusza chodzi po mieście i widzi miejsca wstydu, czy wchodzi na forum i czyta ? Pamiętam jak się mówiło (nie wiem czy to prawda), że Ferenc jeździł lub chodził po mieście po prostu go oglądając co można poprawić. Czy tak robi obecnie panujący ? Nie wiem. lecz wątpię. Czy myśli w ogóle o żałosnej, tandetnej reklamozie ? Odpowiada tylko lakonicznie "w tej chwili nie można nic z tym zrobić". Na prawdę ? Bo co się stanie ? Czy nie dostrzega żuli na Grunwaldzkiej albo na ławkach obok pomnika Górskiego ? Przecież to jest obok ratusza ! Nie dali rady nawet dogadać się z inwestorem w tak prostym temacie jak piękna kamienica na Zofii Chrzanowskiej. Obok nawet jest pomnik Baby Yody. Zrobić z niego viral w mediach społecznościowych jest za trudno ? Przebudowa dworca PKS aż piszczy. Planowane przeprawy kolejowe są martwe. Nawet stara kładka rdzewieje. Nie wspomnieć o stadionie, tunelu pod Rondem Pobitno, obwodnicy południowej, zawalonej reklamami Grunwaldzkiej, czy trwających milion lat pokazowych konsultacjach skrzyżowania z Kwiatkowskiego. Była szansa na świetny, nowoczesny projekt Apklanu przy zaporze, to zamiast zachęcać i zrobić WSZYSTKO co w mocy, aby to się powiodło to prawdopodobnie ratusz uznał "nie moja sprawa". Każdy z nas może sypać pomysłami z rękawa, zaś ratusz jedynie odcina kupony i czeka, może samo się ruszy. Brak nawet tanich, nic nie kosztujących pomysłów jak np pomysł na szybko - telefon na uniwersytet i spytanie, czy można pozwolić zrobić grafitti na obserwatorium astronomicznym tak aby przypominało głowę robota z Gwiezdnych Wojen R2D2. Takie rzeczy nie kosztują prawie nic a w dobie mediów społecznościowych idą w świat tworząc REKLAMĘ. Przypuszczam, że poziom rozczarowania wśród wyborców jest potężny, choć jeszcze słabo artykułowany publicznie. Żeby nie było. Sam byłem za tą opcją w wyborach i jestem po lewej stronie, ale przeraża mnie jak szybko mkniemy w marazm.
Inwestachu
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 63
Na forum od: 19 lut 2020, 2:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości