Rzeszowski Budżet Obywatelski - sprawdzamy

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Rzeszowski Budżet Obywatelski - sprawdzamy

Postautor: Ole » 26 maja 2023, 7:30

Zakładam nowy temat bo coś mi się wydaje że miasto tak tylko częściowo się wywiązuje z RBO każdego roku.
Promocje, głosowania, wyniki, odklaskanie sukcesu.
Dziś właśnie już mówią o tegorocznym:
Nowe miejsca postojowe na osiedlu 1000-lecia, modernizacja stadionu Grunwaldu Budziwój, mini park przy ulicy Dębickiej – to inwestycje, które będą sfinansowane z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W puli RBO 2023 było 9 mln zł. Rzeszowianie oddali ponad 74 tysiące głosów, wybrali 36 projektów, które w tym roku mają się zacząć. – Pierwsze z inwestycji są już po przetargach – wybrano wykonawców – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
...

źródło: https://rzeszow-news.pl/rbo-2023-miasto ... cje-jakie/

Wszystko pięknie i ładnie. A co się dzieje z poprzednimi RBO z tamtych lat. Mam nieodparte wrażenie że ktoś nas robi w balona.

Tak tylko dla przykładu:
Co z tężnią solankową na osiedlu Miłocin? Powstanie, ale w nowej lokalizacji
Rzeszów chce wydzierżawić od starostwa około 3 hektary terenu w okolicy Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości na Miłocinie. Powstałby tam park leśny z większą niż wcześniej zakładano tężnią.

Przypomnijmy. Tężnia solankowa to zadanie wybrane przez mieszkańców z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, już prawie 3 lata temu. Plan był taki, że powstanie ona na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości. Był już nawet ogłoszony przetarg na wybór firmy, która opracuje koncepcję i dokumentację projektową budowy tężni solankowej. Nie udało się go rozstrzygnąć.

- Konserwator zabytków zwrócił uwagę, że nie jest to najlepsza lokalizacja na tego typu obiekt - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Dlatego też chcemy tężnię przesunąć w inne miejsce i zrobić ją okazalszą, niż planowaliśmy.

Gdzie zatem powstanie?

- Trwają rozmowy prezydenta ze starostą rzeszowskim na temat możliwości wydzierżawienia od starostwa około trzech hektarów terenu zielonego, abyśmy mogli urządzić tam park leśny.
...

14.03.2023
źródło: https://rzeszow.naszemiasto.pl/co-z-tez ... c1-9246329

Jakie wg Was inwestycje nie zostały wykonane z RBO?.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1823
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości