Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: on_ » 22 cze 2022, 10:45

Małomiasteczkowy pisze:Pytanie czy Rzeszowianie to kupią aż na tyle, żeby wygrał


Kupią, kupią czego najlepszym dowodem były zeszłe wybory.
Ktokolwiek by nie wystartował z poparciem całej "demokratycznej" opozycji wygrał by je podobnie jak zrobił to Fijołek.
Ten PR jest przecież właśnie po to - aby nic nierobienie przekuć w swoja zaletę :)
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 524
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 22 cze 2022, 13:52

Najważniejsze inwestycje stoją w miejscu
Sporą część obietnic wyborczych Konrada Fijołka stanowiły najważniejsze dla miasta i jego mieszkańców twarde inwestycje, zarówno te drogowe jak i wysokokubaturowe. Są wśród nich:


- cztery parkingi wielopoziomowe na obrzeżach centrum miasta
- dwa mosty na Wisłoku
- cztery wiadukty nad torami,
- stadion lekkoatletyczny,
- stok narciarski,
- Aquapark,
- kryte lodowisko,
- nowa siedziba Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej,
- centrum kulturalno-kongresowe
- obwodnicy południowa i jej przedłużenie aż do węzła autostradowego Rzeszów Wschód
- Wisłokostrada,
- przedłużenie Krzyżanowskiego,
- łącznik Krakowska- Warszawska
- przedłużenie Sieciecha do Lwowskiej,
- tunel Pobitno
- łącznik Przemysłowa – Staroniwska

Szacunkowy koszt realizacji tej długiej listy rzeszowskich przedsięwzięć inwestycyjnych to - jak wyliczyło Porozumienie Razem dla Rzeszowa - prawie 2,5 mld zł.! Ile z nich znajduje się obecnie w fazie rozpisywania przetargu na wybór wykonawcy? Odpowiedź jest prosta - żadna ...
źródło: https://nowiny24.pl/naobiecywal-wiele-a ... 3-16445813Raz się mu udało. Kolejnej szansy mieszkańcy mu już nie dadzą.


„Można oszukiwać wszystkich (ludzi) przez pewien czas, a część ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas.“ — Abraham Lincoln___________________Ta sama postawa podejścia do inwestycji ten sam język. Typowe dla PO- nie da się, nie ma pieniędzy, a po co, a dajcie mi spokój zarobiony jestem... Człowiek przeciwko wszystkiemu. "Żeby nie było niczego" jak to mówił klasyk:ObrazekPrawdopodobnie nie tylko to co obiecał nie zrealizuje.
Dziś ciekawy artykuł. Też błysnął:


Rzeszów. Kolejka nadziemna jednak nie powstanie. Prezydent: To betonowa syfiarnia...

Żeby kolejka spełniała swoją funkcję, musiałaby mieć bardzo gęstą sieć linii. I nie daje też gwarancji przepustowości i tego, że ludzie zechcą z kolejki korzystać - tłumaczył Konrad Fijołek ... lepiej postawić na rozwój bazy dla rowerzystów, których w mieście przybywa.
źródło: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28 ... ydent.html


Podejście Fijołka przypomina podejście kandydata na prezydenta z Białegostoku. Pan Fijołek dokładnie takie hasło wyborcze powinien mieć na plakacie wyborczym :lol: A w komórce powinien sobie ustawić dzwonek mp3Ostatnio zmieniony 22 cze 2022, 14:18 przez pisul, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7070
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: paripadou » 22 cze 2022, 14:18

To forum nie prezentuje jakiegoś wybitnego poziomu, ale to nie powód, by tworzyć posty szorujące po dnie :roll:
paripadou
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 80
Na forum od: 17 wrz 2021, 11:58

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 22 cze 2022, 16:30

Do kampanii wyborczej trzeba iść z hasłami które chce się zrealizować. Większość pomysłów jest takim raison d'etat dla Rzeszowa, i niezależnie od sympatii politycznych każdy kandydat powinien działać ku ich realizacji. A czy Pan Fijołek choć zrobił krok aby ważne inwestycje do Rzeszowa przybliżyć ?
Co się dzieje teraz to ( i wcześniej też ) działanie na szybcika w postaci sadzenia drzewek, zlecania przetargów na projekty inwestycji które mogłyby poczekać ( priorytety ), tworzenie miniparków i ładowanie w nich ultradrogich "ławeczek", realizacja kolejnych wiat przystankowych. Wszystko to jest jak machanie rękami w powietrzu przy jednoczesnej zmasowanej akcji promocyjnej aby pokazać, że coś ważnego się dzieje, prezydent jest skuteczny. Nie żebym krytykował, te działania per se, one są dobre ale jest to STANDARDOWE działanie prezydenta. Chodzi mi o to, że nie dajemy awansu pracownikowi tylko za to, że przychodzi do pracy, choćby nie wiem jak bardzo nas przekonywał jaki to nie jest wspaniały, że raczył przyjść do pracy. Rozumiecie analogie ? A Pan Fijołek rozdmuchuje te akcje bo po pierwsze są namacalne i gołym okiem widoczne - czyli są efekty dla wyborcy, no i po drugie aby zamydlić obraz swojej NIEUDOLNOŚĆI w przybliżaniu realizacji poważniejszych tematów bo wymaga to kompetencji których niestety Pan Prezydent nie ma. Oto przykłady : wyłożenie się na projekcie studium ( chodzi o sławne tereny zielone ); wyłożenie się w batalii o prawy brzeg wisłoka; nierozwiązana sytuacja z blokadą działki przez Hartbex ( tzn. nic nie zrobienie i liczenie, że sam się problem rozwiąże ); Pan prezydent nawet nie wie, że sprzedawane działki miejskie sprzedaje pod budowę bloków które jednocześnie ujmuje w studium jako tereny zielone :). To tak z grubsza, żeby się nie znęcać.
Zapewne w kampanii wyborczej pojawi się argument o tym, że zły PIS blokuje i gdyby nie on to popłynęły by pieniążki. Otóż nie dajcie się zrobić ! Jest to chwyt aby skierować kampanię na tory światopoglądowe i to byłoby dla naszego miasta najgorsze. Popatrzcie na miasta gdzie rządzi opozycja. Pomimo, kosy ministerstwa dają pieniądze na inwestycje. Tylko chodzi o to, że trzeba się starać coś robić i wychodzić niektóre pieniądze. Żeby nie było to nie tylko wina prezydenta, cała administracja po Ferencu pierdzi tylko w stołki od tylu lat. Teraz mamy tylko nową twarz tego ambarasu.

Jestem pesymistą, że mieszkańcy dostrzegą tą marność. Chciałbym ale dobrze znam "przeciętnego" rzeszowianina i polityka ciepłej wody w kranie jest super. Nie bez przyczyny ostatnie kadencje Ferenca były wygrane przy zerowym wysiłku, tymi samymi zagrywkami wyborczymi i zrzucaniem swojej nieudolności na innych.

P.S. Jeśli ktoś uważa, że Fijołek miał mało czasu na realizację tego wszystkiego co założył to jest tym przeciętnym rzeszowianinem. Chodzi o kierunek który mógłby być wytyczony, energię i próby do realizacji poważnych działań. Tego nie ma jak i nadziei, że się to odmieni. Pan Fijołek mógłby być fajnym prezydentem od sadzenia drzew w departamencie sadzenia drzew :).
Awatar użytkownika
konradp
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 339
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Patryk M » 23 cze 2022, 23:44

Pisałem kiedyś o "roli" architekta ale w sumie... ;)

Ratusz sprzedaje ważną działkę. Nikt nie zapytał architekta miasta o zdanie

Na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa prezydenccy urzędnicy przekonali radnych, aby ci zgodzili się na sprzedaż inwestorowi w przetargu ważnej działki przy rondzie u zbiegu ulicy Kopisto i alei Rejtana. Działka jest niewielka, ale leży w eksponowanym miejscu naprzeciwko Millenium Hall, Uniwersytetu Rzeszowskiego i budynku usługowego Capital Park. Zainteresowanie kupnem działki wyraził właściciel sąsiedniej nieruchomości chcący powiększyć swój teren pod planowaną budowę nowego budynku.

Ujawnione kulisy sprawy pokazują, jak wiele jeszcze musi się zmienić w rzeszowskim ratuszu, aby decyzje tam podejmowane dotyczące nowych inwestycji bardziej brały pod uwagę opinie ekspertów od spraw architektury, w tym choćby opinie architekta miasta.

Stąd nie dziwi, że rzeszowianie coraz częściej zadają pytania, czy nowy prezydent po powołaniu architekta miasta rzeczywiście korzysta z jego wiedzy.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2532 ... &pagebln=0
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 767
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: pisul » 24 cze 2022, 9:29

O nie jedyną działkę sprzedają!

Stara szkoła PO sprzedać wszystko co sie da. O mało co pod młotek poszedłby i polski LOT i Lotos, jak za bezcen sprzedano kolejkę na Kasprowy czy Polskie Nagrania... To się dziwisz że pupil platformy sprzedaje? Polskie Nagrania sprzedane za 8 mln zl Warnerowi a ten je chce odsprzedać za 80 mln!
Bruce Springsteen sprzedał prawa do swojej muzyki za 500 milionów dolarów, prawa do wszystkich piosenek Davida Bowiego sprzedane za 250 mln dolarów, Sting sprzedał prawa autorskie do swoich utworów za ćwierć miliarda dolarów.
Najstarszą polską firmę fonograficzną wraz z prawami producenckimi do blisko 40 tys. utworów najlepszych polskich artystów za 8 mln i to zł a nie dolarów.


Dlaczego sprzedają działki miejskie aż furczy :lol: Bo przez politykę obrażania polityków którzy dzielą unijne i budżetowe pieniądze brak na inwestycje. Było wiadome że na takich wypowiedziach daleko się nie zajedzie:


Obrazek


...i kolejna działka na sprzedaż na ul.Bałtyckiej na Wilkowyji. Nawet Wyborcza się dziś dziwi dlaczego RÓWNOCZEŚNIE ratusz sprzedaje działkę i równocześnie tam chce kupić działkę i i budować żłobek! Jaja jak berety -
https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... o-nie.html


Gdyby ratusz chciał budować żłobek postawiłby na swojej działce korzystając z planów budynku tych ze żłobka na Drabiniance w jeden rok. No może po kosmetycznej korekcie względem stron świata czy drogi dojazdowej?
Ale czy tu chodzi faktycznie o budowę żłobka czy raczej o pijar i gonienie króliczka? Będą artykuły że przecież Fijołek planuje, ciężko pracuje żeby żłobek powstał na Bałtyckiej a pewnie znowu dadzą w przetargu za niską cenę i działki nie kupią(choć dysponują swoją :lol: ). No nie udało się :lol:
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 7070
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 24 cze 2022, 9:40

Pisul wez wystartuj w kolejnych wyborach :lol: i w rok wszystko będzie .. będzie Dubaj, Meksyk i co tam chcesz :lol:
Poczytaj o co chodzi z działką na Bałtyckiej a potem pisz te swoje "mysli", bo tego to już nawet czytać się nie da.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1892
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Patryk M » 27 cze 2022, 6:28

Opinie na temat pierwszego roku prezydentury Konrada Fijołka w Rzeszowie

https://plus.nowiny24.pl/opinie-na-tema ... 3-16452109
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 767
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: arek898 » 27 cze 2022, 7:06

Ja cały czas podkreślałem, że jest to dobra prezydentura z podknięciami (łącznik na działkach, plan studium). Jak widać - oponęci prezydenta, byli Prezydenci, którzy znają się na zarządzaniu miastem - wszyscy pozytywnie widzą tą prezydenturę. Dlaczego? W rok udało się naprawdę dużo. Większość forumowiczów traktuje prezydenturę jakby trwała 3 lata, a tu tylko rok. W rok nie można nic sensownego zrobić. Ciekawy jest fragment o zadłużeniu miasta na 70% jej dochodów... to tylko pokazuje w jak trudnej sytuacji może być Fijołek. Któryś z forumowiczów pisał, że Ferenc miał wizję i tworzył wizjonerskie projekty... pytanie która inwestycja była wizjonerska - chyba każda ta, która nie powstała - centrum sportów zimowych, monorail, ResVita, ogród sensoryczno-botaniczny? Pozostał wizjonerski dłóg...
arek898
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 124
Na forum od: 03 lut 2022, 17:00

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 27 cze 2022, 17:22

arek898 pisze:..Jak widać - oponęci prezydenta, byli Prezydenci, którzy znają się na zarządzaniu miastem - wszyscy pozytywnie widzą tą prezydenturę.
Możesz wymienić tych oponentów :D ?

arek898 pisze:W rok udało się naprawdę dużo
Możesz wymienić te "sukcesy" ?
arek898 pisze:W rok nie można nic sensownego zrobić.
W poprzednim zdaniu napisałeś, że zrobiono naprawdę dużo. Czy chodzi ci o to, że w rok zrobiono dużo mało sensownych rzeczy ?
arek898 pisze:Ciekawy jest fragment o zadłużeniu miasta na 70% jej dochodów... to tylko pokazuje w jak trudnej sytuacji może być Fijołek. Któryś z forumowiczów pisał, że Ferenc miał wizję i tworzył wizjonerskie projekty... pytanie która inwestycja była wizjonerska - chyba każda ta, która nie powstała - centrum sportów zimowych, monorail, ResVita, ogród sensoryczno-botaniczny? Pozostał wizjonerski dłóg...
Wszystkie te projekty, żyrował K.Fijołek kiedy był radnym. Słuchałem sesji rad miasta. Zawsze po stronie Ferenca. Jest za to współodpowiedzialny.

Nie czarujmy się K.Fijołek będzie się zasłaniał w kampanii, że rok to mało, że pis przeszkadza, ferenc dług zostawił. Fakty są takie, że zapowiadanych przez siebie poważnych spraw nawet nie próbuje realizować, są tylko słowa. Przykład ? Przed wyborami ogłoszono konkurs na projekt bulwarów czyli jego obietnaca wyborcza tej inwestycji. Co zrobił K.Fijołek ? Po miesiącu odwołał konkurs:
Co z konkursem architektonicznym?
Jedną z kluczowych kwestii związanych z powstaniem miejskich bulwarów nad prawym brzegiem Wisłoka, miał być konkurs architektoniczny na projekt inwestycji. Tego typu konkurs został nawet ogłoszony jeszcze w maju tego roku przez pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. Po objęciu władzy przez Konrada Fijołka, konkurs został jednak odwołany.


http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=21108&poz=mr1&show=-1&pagebda1_mobile=0
Awatar użytkownika
konradp
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 339
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości