Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: icetruck » 14 cze 2021, 1:09

Sami jesteście sobie winni, po co karmić trolla
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Konrad Fijołek - nowy prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 14 cze 2021, 6:45

Konrad Fijołek - nowy prezydent Rzeszowa

To nowe "otwarcie" dla miasta i olbrzmi mandat zaufania dla osoby Konrada Fijołka i jego deklaracji poczynionych w czasie kampanii.

Pożyjemy ... zobaczymy ... zweryfikujemy i ocenimy ...

====
Konrad Fijołek 56,51 proc. głosów,
Ewa Leniart 23,62 proc.
Marcin Warchoł 10,72 proc.
Grzegorz Braun 9,15 proc.

Tak przedstawiają się wyniki niedzielnych wyborów na prezydenta Rzeszowa po przeliczeniu głosów ze wszystkich 100 obwodowych komisji wyborczych.

W Rzeszowie uprawnionych do głosowania było 148 tys. 263 osoby. Karty do głosowania wydano 80 tys. 65 wyborcom.
Frekwencja w wyborach na prezydenta Rzeszowa wyniosła 54,01 proc.
Na Konrada Fijołka oddano 45 tys. 59 głosów, na Ewę Leniart 18 tys. 831, Marcina Warchoła 8 tys. 546, a na Grzegorza Brauna 7 tys. 296. Taki rozkład głosów sprawił, że Fijołek już w pierwszej turze został wybrany na prezydenta Rzeszowa. Na jego miejsce do rady miasta wejdzie Anna Skiba (Rozwój Rzeszowa).
=======
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Konrad Fijołek - nowy prezydent Rzeszowa

Postautor: Ole » 14 cze 2021, 7:41

Wyniki wyborów w Rzeszowie. - Współczuję, ale życzę powodzenia - rzuciła Ewa Leniart do zwolenników Konrada Fijołka, kiedy mijała lokal, w którym odbywał się wieczór wyborczy prezydenta-elekta. Kandydat zjednoczonej opozycji bezapelacyjnie wygrał w pierwszej turze przedtarminowe wybory.

źródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... czuje.html

Oj, zapowiada się blokowanie wszystkiego co się da przez Wojewodę. Ciekawe jak Pani Ewa odwoła te wszystkie inwestycje co obiecała w trakcie kampanii wyborczej.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 14 cze 2021, 11:15

Ogromny sukces i widać nawet po frekwencji że jednak mieszkańcy chcieli zmian
To że PiS przegrał jak i cała prawica zawdzięcza sobie, bo to nie sztuka opowiadać bajki itd. ale znać i rozumieć miasto.
Widać po wyniku że polityka ex prezydenta się "przeterminowała" i ludzie chcą zmian
Blokowanie kasy na inwestycje miasta ze strony rządu przy rozsądnej polityce informacji to będzie kolejny samobój dla konkurencji
I co zmiana terminu ani całe pielgrzymki z centrali nie pomogły :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Konrad Fijołek - nowy prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 14 cze 2021, 11:24

Wystarczy że kasa z programu UE jest w formie pożyczki a nie dotacji, plus za chwilę podział nowego budżetu.
Pierwsze sprawdzam już może lada dzień gdy wyjaśni się co z trasą Południową, bo zamiast obiecywać mrzonki to było tu zagrać va bank

A tak zmiana po prawie 20 latach, mieszkańcy Rzeszowa pokazali co sądzą o takiej a nie innej polityce.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 14 cze 2021, 12:33

Nikoś ty chyba zaklinacz rzeczywistość.

Frekwencja słaba. Czy rządził ktoś z PiSu, że mówisz o zmianie ? Z tego co pamiętam to Fijołek to żołnierz Ferenca, tylko na wyborach udawał, że nie. W radzie miejskiej wypowiadał się jakby reprezentował interesy deweloperów o czym pisałem zanim ktokolwiek myślał o wyborach. W czasie wyborów cudowne oświecenie. W tych wyborach Ferenc jaki był nie miało znaczenia. Liczyły się przynależności partyjne.

Nie wiem czym dla ciebie są bajki. Np w programie Leniart podobały mi się pomysły parku centralnego, architekta miasta, uchwalania mpzp a co za tym idzie blokada patodeweloperki, wsparci obwodnicy co już jak widać było na stole, przebudowa Kwiatkowskiego, i małe inwestycje w zieleń które spokojnie miasto dałoby radę zrobić.
I co z tych rzeczy to dla ciebie bajki ? Najlepsze że Fijołek poniekąd to dublował także mam nadzieję że pójdzie tym tropem ale zobaczymy. Także ja mam wątpliwości w nagle nawrócenie Fijołka, ale jeśli to nie ściema to dobrze dla Rzeszowa
Bajki to opowiadał Warchoł.

Jesteś nieobiektywny co do byłych już kandydatów i Twoje
zdanie jest nic nie warte. Jest to demagogia.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 14 cze 2021, 13:37

Frekwencja ponad 50% to słabo ? jak na wybory samorządowe i do tego przedterminowe to naprawdę dobry wynik.
Zmiana bo ludzie wybrali młodego człowieka który ma zupełnie inne podejście do wielu spraw, i to mimo że był tyle lat radnym
Ludzie pokazali "namaszczonemu" przez poprzedniego włodarza żółta kartkę, że z taką polityka to im nie po drodze
Pewne inwestycje i tak powstaną, tylko kwestia czy będą to dalej spory o miedze czy współpraca. I może w końcu skończy się ten festiwal "nowa wioska" co roku, bo trzeba się zająć tym co już jest.
Aż poczekam jak będa wyniki z poszczególnych komisji i zobaczymy jak tzw. nowe tereny głosowały
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: ekonomista » 14 cze 2021, 13:49

Nikoś pisze:ludzie wybrali młodego człowieka który ma zupełnie inne podejście do wielu spraw

Inne? Nie zaobserwowałem. Jak się oglądało relacje z posiedzeń RM to zazwyczaj jego wypowiedzi to "łubu dubu łubu dubu" w kierunku prezia. Zawsze go bronił nigdy w niczym się nie sprzeciwiał.
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 14 cze 2021, 14:02

No słabo słabo. Zawsze mnie denerwuje ta akceptacja bylejakości. Sam sobie zadaj czy to ok gdy tylko połowa idzie do wyborów a reszta ma to gdzieś ?
Teraz uprawiasz demagogię, że tak naprawdę Fijołek to jest nowy człowiek niezwiązany nigdy z Ferencem i tak naprawdę to Rzeszów od dzisiaj ma nowe władze.
Tymczasem jest tak. Fijołek który został wybrany z Ferencowego rozwoju Rzeszowa na radnego i które to ugrupowanie jest w koalicji większościowej w radzie, zastępuje Głowę tego ugrupowania. A ty piszesz jakby to Pis/warchoł rządził 20 lat i nagle traci władzę. Wychodzi na to, że nic się nie zmieniło w układzie sił.
Czy rządzenie fijołka będzie inne niż Ferenca ? Możliwe i tego sobie i Rzeszowowi życzę ale nie mam nadziei bo kto śledzi co się dzieło na sesjach rady miasta to jej nie może mieć.
Rozumiem Nikoś, że jesteś niedzielnym wyborcą i nie orientujesz się w meandrach rzeszowskiej politycznej szachownicy ale nie rób k. z logiki pisząc, że Fijołek to nowe rozdanie i powiew świeżości a ludzie chcieli zmiany bo wychodzi na to, że ludzie chcieli tej samej ekipy co była. Po twoich wpisach widać nawet, że nie znasz programu swojego kandydata nawet i tego że się pokrywa z postulatami innych kandydatów które rzekomo mieszkańcy odrzucili.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: foreigner » 15 cze 2021, 1:12

mnie najbardziej cieszy, że Warchoł będzie za Braunem

Mnie to raczej przeraża :| Ale z drugiej strony, patrząc jak Warchoł wyciągał kasę z Ministerstwa Sprawiedliwości, to obaj siebie warci.

Ważne że wyborcy komuś kto blokuje inwestycje mieszkaniowe zasadzili kopa.


Znacznie większego kopa otrzymał kandydat który opowiadał się w tym gronie za najswobodniejszą i najintensywniejszą zabudową.
Wynik Warchoła - spore zaskoczenie. Miał sporo atutów. Nie sądziłem też, że Fijołek aż takie poparcie zgarnie.
Ja mam takie dwie obserwacje na całość wyborów:

1. Jeśli namaszczony Warchoł ledwo wygrał z Braunem, a odchodzący od polityki byłego prezydenta Fijołek wygrywa w cuglach, to myślę, że świadczy to że na Ferenca głosowano przez lata z rozpędu. Trochę taka kula śnieżna. Toczyła się przez lata, urosła, to nie szło jej zatrzymać póki nie zrobiła tego sama. Tak jak nieraz pisałem, prezydent Ferenc trafił na dobry czas i jedyne co musiał zrobić to tego nie spierniczyć. Tak jakby wsiadł za kierownicę bolidu z napędem na tył i miał za zadanie tylko dobrze trzymać kierownicę i nie wpaść do rowu, co najwyżej poobcierać mógł boki. Rzeszowianie bali się, że ktokolwiek niesprawdzony może temu nie podołać. Poza tym, tak jak zauważano, Ferenc nie miał wcześniej godnych przeciwników. To też się dokładało do tej kuli śnieżnej. Im wyższe miał poparcie , tym mniej było znanych nazwisk chcących z nim przegrać. Im mniej miał poważnych rywali, tym bardziej utwierdzał ludzi w przekonaniu że nie ma nikogo innego tylko on.

Dzisiaj uśmiechanie się z Warchołem na plakatach już nie pomogło, bo jeśli ktoś z jednej strony puszcza tą kierownicę i jednocześnie chce szeptać do ucha nowemu kierowcy jak jechać to już nie to samo, nie wzbudza zaufania. Tym bardziej jak wszyscy zobaczyli jak słaby, schorowany był prezydent na tej konferencji z Warchołem. Myślę więc, że nie tyle polityka Ferenca się przeterminowała, ale, sorry strasznie zabrzmi, ale on sam. W tym sensie, że ludzie po prostu uznali ten etap za zamknięty. Bo on nie miał jakiejś specjalnej polityki poza budowaniem wbrew wszystkiemu i poszerzaniem miasta, co przez większość czasu ani mieszkańców grzało ani mroziło, Dopiero w ostatnim czasie zaczęło budzić jakiś widoczny społeczny sprzeciw (Razem dla Rzeszowa).

Warchoł mam wrażenie błędnie to wszystko odczytał. Myślał, że jak będzie wspominał nazwisko Ferenca w każdej wypowiedzi, to słupki będą automatycznie rosły, a do tego było z powyższych powodów daleko.

2. Tak jak powiedział Warchoł, były to upartyjnione wybory. Przyczyna pewnie leży trochę w tym, że na takie nagłe wybory niewielu kandydatów niezależnych mogło się szybko zorganizować, za to błyskawicznie mogły zareagować i zareagowały ogólnopolskie partie. Wszystko to zdaje się znajdować odzwierciedlenie w ilości debat i uwagi poświęcanej Rzeszowowi w tym czasie. W niedzielę portale ogólnopolskie niemal o niczym innym nie pisały, nawet sylwetkę Fijołka przedstawiały całej Polsce, co juz jest kuriozum. Debaty - to samo. Myślałem, że się z czasem zrobią bardziej skupione na Rzeszowie, a było nawet odwrotnie.

Fijołek, człowiek od dawna popieranego przez PO Ferenca, stał się kandydatem szerokiej opozycji. Ferenc niby miał to poparcie zawsze, ale nikt tu nigdy tak nie zjeżdżał go wspierać tak jak Fijołka. Cóż, trzeba przyznać, że Ferenc takiego wsparcia mniej potrzebował, ale i był bardziej cwanym lisem grającym do swojej jedynie bramki. Był gotów układać się z każdym (co widać po jego komitywie z Warchołem i dealach z kościołem przy jednoczesnym torpedowaniu parady równości), więc PO popierało go tylko na tyle na ile rywalizował z PiS w wyborach i w radzie. Z kolei Fijołek swymi poglądami i wpisami w social mediach udowodnił że się znacznie bardziej nadaje na żołnierza opozycji.

Skrajna prawica też się mocno umocniła. W 2018 kandydat Nowej Prawicy zdobył 1,2 procent głosów. Teraz ponad 9% i to wszystko wywalczone bluzgami, walką z maseczkami i organizowaniem wojska w Rzeszowie. :roll:

Paradoksalnie, rzucanie legitymacją mogło nic Warchołowi nie dać, a nawet zaszkodzić. Nie miał i tak siły przebicia samorządowca i 'człowieka stąd', a porzucając swoje zaplecze polityczne, nie miał szans w tym zogniskowanym konflikcie głównych sił w Polsce.

Reasumując, wybory miały dużo szerszy wymiar i znaczenie niż by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Barwy partyjne miały wyjątkowo duże znaczenie. Konfederacja będzie rosłą w siłę w kraju w miarę jak błaźnią się i KO i Zjednoczona Prawica. Ale i KO może zapunktować. Jak by nie było, Fijołek zdobył większe poparcie niż trzech prawicowych kandydatów razem wziętych. Może być więc tak, że za jakiś czas Pisul będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę, kiedy uwielbiana przez niego partia PIS* straci przynajmniej pełnię władzy w Polsce.

Tak na serio to wg. mnie 2,5 roku to będzie nadal festiwal nieudolności jak za Ferenca i oprócz kosmetycznych, brak zmian.

Zgadzam się. Warchoł, co by nie mówić, to taki typ "postaw się a zastaw się". Fijołek mi się nie kojarzy ze sprawczością i skutecznością.
Dlatego może warto założyć nowy wątek poświęcony rozliczaniu Fijołka z obietnic? Zebrać je wszystkie w formie listy na pierwszej stronie wątku i sprawdzać. Maks wrzucał dużo newsów, może byłby w stanie to zebrać?

* Uwielbiana na szczeblu krajowym, bo na lokalnym, to jechać po nich jak po burej suce, jakkolwiek by to pachniało nonsensem :D
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bonzo i 7 gości