Nowy Prezydent Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 22 kwie 2021, 14:51

A tym czasem co raz bardziej realne staje się przesunięcie terminu wyborów na bliżej nie określony termin.
Oj to się bedzie jeszcze ciągło - a co przez ten czas można będzie obiecać :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2326
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: grawgard » 22 kwie 2021, 15:07

Radio RMF FM zorganizowało debatę przed wyborami prezydenta Rzeszowa.

W dyskusji wzięli udział wszyscy zarejestrowani kandydaci:
- Ewa Leniart;
- Marcin Warchoł;
- Grzegorz Braun;
- Konrad Fijołek;

https://www.youtube.com/watch?v=RGO22T1XdmI
grawgard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 22 sty 2020, 16:52

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: bystry » 22 kwie 2021, 17:49

Jakie są wasze wrażenia po debacie?

Jak dla mnie Pani Leniart wypadła najsłabiej, jeśli te wybory przesuną to chyba dla niej, bo na dzień dzisiejszy mam wrażenie że ją nawet Pan Braun wyprzedzi. Jej argument, że rząd przekazł 40 mln zł i i mieszkańcy korzystają z programów społecznych jest poniżej jakiegokolwiek poziomu... Takie kwoty dla stolicy województwa to są ochłapy jakieś a ona z tego robi wielkie wsparcie, plus ideologia w debacie, stosowanie argumentów ideologicznych w debacie samorządowej jest jakimś pomieszaniem z poplątaniem... Brak charyzmy i pomysłów na miasto...
Na marginesie, jeśli te wybory faktycznie przesuną to będzie kompromitacja opcji rządzącej.

Pan Warchoł z kolei zadziwił mnie atakiem na Pana Fiołka argumentując, że pracuje w pisowskim urzędzie, Szanowny Panie żaden urząd nie jest pisowski, urzędy są publiczne ale to pokazuje mentalność całej zjednoczonej prawicy... Wy to miasto skłucicie a nie zjednoczycie. Za bardzo się Prezydentem Ferencem podpiera, było dużo dobrego za jego kadencji ale nie wyciaga wniosków z błędów jak polityka przestrzenna.

Pan Braun jest niepoważny, zero konkretów, cięzko to komentować, jego postawę i jego pomysły...

Pan Fijołek widać, ze miał problem z atakiem na to jaki miał udział w kształtowaniu polityki przetrzennej ale on chyba jako jedyny wyciągnął z tego wnioski i zapowiedział konstytucję przestrzenną.

Wychodzę teraz trochę na obrońcę Pana Fijołka, ale przerażąjący jest poziom prawicowych kandydatów oraz ich mentalność... Mam nadzieję, że będzie kolejna debata i będą wiecej rozmawiać o konkretnych propozycjach dla miasta i o priorytetach na najbliższą kadencję bo za dużo było o polityce, za dużo ogólników. Przecież wiadomo, ze obiecać można wszystko a wszystkiego nie zrobia przed kolejnymi wyborami...

Pochwalić chcę dziennikarzy RMF FM, formuła debaty z ripostami bardzo dobra, można samemu sie przekonać kto jak jest przygotowany i jak reaguje.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: wogx » 22 kwie 2021, 18:50

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 20:09 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: konradp » 22 kwie 2021, 20:28

Lenart - nijaka, ogólniki, polityka światopoglądowa xD, mógłby za nią być każdy polityk PiSu z innego miasta, byłoby tak samo nijako. B. Slabo

Warchoł - Wielbmy Ferenca, ja będę Ferenc 2.0, nie obrażać Pana Ferenca, JA załatwiłem zamek i zrobię muzeum...

Braun - ...Nie muzeum a obiekt dla żołnierzy, chociaż sam fakt stwierdzenia że zamek się nie nadaje na muzeum słuszny, budynek nie stanie się dobrym muzeum jeśli zrobimy z niego magazyn na eksponaty, to nie te czasy. Chyba najmniej pamiętam jego performance.

No i Fikołek - JA jestem jedynym Rzeszowianinem, byłem uczniem Ferenca jestem z jego frakcji, ale jak wybory przyszły to już tego nie pamiętam i tego, że klepałem i klaskałem na wszystkie głupie pomysły duetu Ferenc-deweloperka. Sory ale P. Konrad jest niepoważny, mógł chociaż wymijająco o tym nie wspominać a nie się oburzać, że ktoś go wiąże ze zła polityka przestrzenna miasta a teraz w kampanii jest przeciwko patologii. A co ciekawe kiedy Warchoł wychwalał Ferenca to sobie część splendoru przypisał. No to w końcu jak, Ferenc be czy nie ?

Ogólnie to bardzo słaba debata. Żadnych konkretów. Wszyscy kandydaci słabi. Ehhh........
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 21:06 przez konradp, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 760
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: jasiop » 22 kwie 2021, 20:47

M. Warchoł - monorail
cytuję z głowy
"... przepisy odn monoraila to ja przygotowałem, są gotowe i tylko czekają na podpis premiera" ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: grawgard » 22 kwie 2021, 21:09

Parafrazując to można porównać debatę do:
"Krótkiej rozprawy między CZTEREMA osobami [PANIĄ] Panem (Warchoł) Wójtem (Fijołek) a Plebanem (Braun) którzy i swe i i innych ludzi przygody wyczytają, a także i zbytki i pożytki dzisiejszego świata.
grawgard
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 22 sty 2020, 16:52

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: bartek86 » 22 kwie 2021, 22:20

myślę, że ta debata da do myślenia ludziom.

Słuchałem uważnie i moje odzucia:
po pierwsze 3 kandydatów pomyliło chyba wybory, bo to wybory na prezydenta miasta Rzeszowa, a nie polityka na partie, a dalej to widzę to tak:

Pan Warchoł: ja załatwiłem, ja lobbowałem, ja dałem zamek, ja zbuduje monroil, ja wygram bo mam wykształcenie wyższe, jestem niezależny hehe (nie jestem z Solidarnej), ja załatwie pieniądze (jako niezależny hehe), ja i PIS dajemy wam prace itp ogólnie sam stek bzdur - np kolejka naziemna zacznie się budować za 2lata? dług miasta jest mały? normalnie czarodziej, popiera zabudowę np Drabinianki - jednorodzinną, ale jednocześnie będzie szedł ścieżką Ferenca budowy wieżowców. I tutaj plusik dla Pani Leniart, bo powiedziała, że Ferenca już nie ma, księga i ten rozdział dla miasta jest zamknięty, czas na nowe otwarcie - trafiła w sedno. Naobiecał miliony rzeczy, z których każdy ogarnięty wie, że tego nie spełni, więc to kiepski kandydat, który nie ma nic do zaoferowania wg mnie
dalej
Pani Ewa Leniart - ogoólnie bez zastrzeżeń, spokojna zrównoważona, niepotrzebnie jednak pyta o tematy ogólnopolskie, ogólnie nie była zła, bałbym się jednak o jej niezależność i na koniec ta wtopa z dofinansowaniem Rzeszowa przez jak rozumiem 7 lat na 40mln zł :) gdzie budżet roczny to 1,8mld zł.
dalej
Pan Braun - ogólnie jak Pani Leniart, fajne wypowiedzi i żarty, pewnie młodym się to podoba, w sumie uwag dużych nie mam, ale ciężko go brać na poważnie, bo niewiadomo co mu do głowy strzeli, przykład z zamkiem hehe dać wojsku ;p
dalej
Pan Fiołek - jedyny chyba, który wiedział w czym bierze udział, rozmawiał rzeczowo, umiał też uciec od cieżkich pytań, wszystko przemawia za nim, jedyny minus, to minus na króry zwrócił uwagę Pan Braun - Pan Konrad był cały czas u boku Pana Ferenca i chyba wiedział co się dzieje w mieście. Jeśli faktycznie będzie tak jak mówi to wygra wybory, jeśli by skłamał to za 2,5 roku w kolnych wyborach przepadnie
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: maks » 22 kwie 2021, 22:42

Radio RMF FM zaprasza do obejrzenia pierwszej debaty pretendentów do fotela prezydenta Rzeszowa. W dyskusji zmierzyli się wszyscy zarejestrowani kandydaci: Ewa Leniart, Marcin Warchoł, Grzegorz Braun i Konrad Fijołek. W debacie – którą poprowadzili dziennikarze RMF FM Grzegorz Kwolek i Paweł Balinowski – politycy mówili o swoich wizjach Rzeszowa czy znaczeniu wyborów w stolicy Podkarpacia dla ogólnopolskiej polityki, zadawali sobie nawzajem pytania. Zobaczcie!


https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wyb ... Id,5185532
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3562
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Nowy Prezydent Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 23 kwie 2021, 12:11

Taka debata była potrzeba i dobrze że się odbyła. Pytania krótki, rzeczowe ale i poruszające ważne aspekty dla miasta
Co zaś tyczy się przebiegu i odpowiedzi to każdy z kandydatów okopał się na swej pozycji itd. Ale notoryczne mówienie że tylko ja i ja bo mam poparcie i będe kontynuował polityke poprzednika .. hm lekki strzał w kolano. Bo pora na nowe otwarcie i zmiane podejścia
To że p. Fijołek był tyle lat radnym i teraz mu to się wypomina, to jedno ale przynajmniej jest obyty z tym co się w mieście dzieje itd. Nie jest oderwany od rzeczywistości i nie powtarza frazesów. Dobrze powiedział że jest jego uczniem to fakt, ale teraz pora na nowe otwarcie
Póki co zostaje nam czekać na kiedy przesuną termin wyborów, ale zapewne zrobią to w ostatniej chwili + wyciągna jakiegoś królika z kapelusza.
Jedno raczej pewne że druga tura jest niemal pewna tylko kwestia kto w niej będzie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2326
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości