Rzeszów - statystyki

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: NietoPterek » 18 paź 2023, 14:42

Podatek rozliczamy w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania. Określamy na podstawie miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku, za który składamy PIT. Czyli nie trzeba być zameldowanym w Rzeszowie, aby płacić tutaj podatki.

Darmowa kulejąca komunikacja dla dzieci? To najpierw trzeba mieć dzieci, ale jak je mamy to wystarczy potwierdzić, że tu mieszkamy i płacimy podatki. Nikt nie sprawdza czy jesteśmy zameldowani. Przy zapisywaniu do żłobka też ma znaczenie gdzie płacimy podatki, a nie gdzie jesteśmy zameldowani.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 714
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Doniek » 19 paź 2023, 6:56

Może i nie wiele przybyło mieszkańców w znaczeniu sensu strico, to jednak ludzi tu przebywających i dojeżdżających jest od groma. Drogi, sklepy, galerie wszędzie tłumy, takie moje subiektywne odczucie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: konradp » 19 paź 2023, 14:27

Zdecydowanie czuć, że jest więcej mieszkańców.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 781
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: maks » 19 paź 2023, 20:11

Rozwój, rozbudowa i ogólnie zadbany wygląd miasta to cechy, które są wizytówką stolicy Podkarpacia /..../
Wyniki badań będą teraz analizowane w Urzędzie Miasta.


https://radio.rzeszow.pl/55168/rzeszow- ... zowskiego/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3577
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: PzD91 » 19 paź 2023, 21:18

konradp pisze:Rzeszów zasysa podkarpacki interior. Z jednej strony to dobrze bo poziom urbanizacji jest niski, z drugiej mało jest migracji z innych miast. Chyba, że ktoś ma statystyki mówiące inaczej.
Ludzie z innych miast narzekają na korki. To jest niepojęte, że teraz w większych miastach jest lepiej pod tym względem.

W wiekszych miastach od Rzeszowa są mniejsze korki ? Ciekawe których.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: jasiop » 20 paź 2023, 6:58

Konradp być może wyraził się nieprecyzyjnie.
Odn korków w miastach wystarczy prześledzić np serwis korkowo i sprawdzić dane na przestrzeni kilku ostatnich lat ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Doniek » 21 paź 2023, 8:28

Jeśli korki to wyznacznik wielkomiejskości to ja podziękuję. Wczoraj stałem ze zjazdu z s19 masakrycznie długo, noga od sprzegła to mi juz usychała... :( W ogóle był problem z wjazdem na rondo Kuronia, auta na nim stały ponieważ nie dało się zjechać a sam zator ciągnął sie aż do ronda na Lwowskiej i dalej. Jeszcze z rok temu to takie sytuacje miały miejsce w przypadku jak się tylko coś działo. Teraz korek nie rzadko zaczyna się jeszcze przed byłą giełdą samochodową a jestem parem minut po 15.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: pisul » 06 lis 2023, 21:27

Miło jest usłyszeć jak cukrują Rzeszów i jak pada stwierdzenie że geograficznie jesteśmy skazani na sukces. Film już ma ponad 250 tyś wyświetleń.
A co to dopiero będzie jak ruszy cała Via Carpatia i skończy się wojna i Ukraińcy po wejsciu do UE pociągną autostradę A4 u siebie ;)



Obrazek




Obrazek




Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Hieronim_Berbelek » 28 gru 2023, 23:28

Ukraina nie wejdzie do Uni mogę się założyć o flaszkę 0,7 wyborowej.
Hieronim_Berbelek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 96
Na forum od: 25 gru 2023, 21:51

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Doniek » 29 gru 2023, 8:04

A skąd taka pewność? Kiepsko jesteś przekonany co do swojej racji skoro zakładasz się tylko o 0,7 wyborowej ;)
Z tego co da się gdzieniegdzie zasłyszeć sporo zachodnich i nie tylko europejskich grup interesów ma tam swoje biznesy, więc stąd to dążenie w przyłączeniu.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości