Rzeszów - statystyki

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: pisul » 26 kwie 2022, 23:55

Kacu pisze:Mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym, bo tym ludziom trzeba zapewnić dach nad głową, pracę, a ten się cieszy bo Lublin przegonimy - pisul, naprawdę, pomyśl zanim coś napiszesz.



Stany Zjednoczone podobnie Kanada czy Anglia zbudowały swoją potęgę z pomocą imigrantów. Ukraińcy to bardzo pracowici ludzie o podobnej kulturze, wierzeniach i łatwości w przyswajaniu j.polskiego. Sam pracowałem z Ukraińcami, mam sąsiadkę ukrainkę i jej syna od ponad 20-stu lat...

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Mieszkałem kilka lat w Lublinie i cieszy mnie że jednak ludzie uciekający przed okrucieństwami wojny wybrali Rzeszów. Ludzie nie do końca zdają się dostrzegać tak tak szanse naszego kraju. Ładnie podsumował to pan Bryan Caplan - https://wydarzenia.interia.pl/autor/mar ... Id,5909899

Więcej optymizmu, każda wojna nawet najokrutniejsza ma to do siebie że kiedyś się skończy. W przyszłości może nie będzie to Rzeczpospolita Obojga Narodów jak z Litwą ale nas już nie będzie a dwa narody będą się szanować i pomoc okazana dziś nie będzie zapomniana przez wieki całe. Czekam na włączeniu Ukrainy do UE. Dziś 300 tyś Rzeszów stanie się główną bramą handlową na wschód. A że przy okazji moje miasto zyska a nie Lublin czy Kraków to tylko tak trzymać.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8572
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: flyRZE » 27 kwie 2022, 0:40

Zebrane dane dotyczą okresu między 1 lutego a 1 kwietnia 2022 r.

Opracowane w raporcie dane zostały zebrane przez firmę Selectivv dzięki nowatorskiej metodzie geotrappingu, która, poprzez agregowanie informacji z urządzeń mobilnych, pozwoliła określić liczbę oraz położenie dorosłych Ukraińców i Ukrainek (osób od 15 roku życia) przebywających w Polsce.

Regiony.RP. pl

To że w okresie 2 miesięcy przez Rzeszów "przejechało/zatrzymało się" na kilka dni 100 tyś Ukraińców to na pewno prawda, ale, że na stałe mieszka w jednym czasie tu i teraz te ponad 100 tys, to bzdura, że niby gdzie w piwnicach, namiotach? Pomyśl Pisul logicznie gdzie ukryło się 105 tysięcy osób?
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1334
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: PanKrzychu » 27 kwie 2022, 3:30

Sto tysięcy przejechało przez Rzeszów już 5 marca:
https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28186105,juz-ponad-100-tys-uchodzcow-przejechalo-przez-rzeszow-z-kazdym.html

Te dane to szacunki na podstawie danych zbieranych przez dwa miesiące a nie łączne dane z 2 miesięcy. Oczywiście jak to szacunki mogą się z prawdą mniej lub bardziej mijać. Pamiętajmy też, że ta liczba była na obliczona na 1 kwietnia - to już prawie miesiąc temu, wiele z tych osób mogło już wrócić do Ukrainy. Ale wciąż jest ich u nas bardzo wiele, co widać chociażby po liczbie największej z całej Polski liczbie wniosków o 500+.

Sama metoda zbierania danych wydaje się dobrze przemyślana, pytanie tylko czy zostały potem odpowiednio obrobione. Przyrost o ponad 50% wydaje się faktycznie niemożliwy. Ale myślę, że i tak warto rzucić okiem na całość a nie czytać tylko tytuły z newsów:
https://metropolie.pl/fileadmin/news/2022/04/Ump_Ukraina_RAPORT_final_2.pdf

pisul pisze:Jeszcze chwilę i RZ będzie liczniejszy od Lublina tak jak zapowiadałem ;)

Nie. Do Lublina pojechało niewiele mniej uchodźców. Zakładając, że raport się nie myli Rzeszów wyprzedziłby pod względem ludności Toruń, Radom, Częstochowę i pewnie Gdynię. Następny byłby Białystok z przewagą ponad 30 tysięcy. Ale nawet gdyby te liczby były prawdziwe, to trzeba pamiętać, że taki stan rzeczy nie będzie wieczny.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 182
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Doniek » 27 kwie 2022, 6:58

Ja nie wiem z czego tu się cieszyć. Radość wzrostu mieszkańców powinna wynikać tylko z naturalnego procesu rozrostu miasta i dzietności polskiego społeczeństwa. Taka anomalia jak napływ x ludności w krótkim czasie nie tylko do Rzeszowa to nie ekstra lek na rozwój. Infrastruktura publiczna - drogi, szkoły, szpitale nie są z gumy a to tylko promil miejsc w których będą wynikały niewydolności. Nie sztuką jest przyjąć imigrantów kosztem swoich mieszkańców i obywateli. Na temat trzema patrzyć realnie, a nie wierzyć w ckliwe słówka z TVPis.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1368
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Duszek » 27 kwie 2022, 9:49

PanKrzychu pisze:Zakładając, że raport się nie myli Rzeszów wyprzedziłby pod względem ludności Toruń, Radom, Częstochowę i pewnie Gdynię. Następny byłby Białystok z przewagą ponad 30 tysięcy. Ale nawet gdyby te liczby były prawdziwe, to trzeba pamiętać, że taki stan rzeczy nie będzie wieczny.


Jest jeszcze 50 tys. studentów więc wg tych wszystkich danych może być w mieście tymczasowo do 350 tys. osób...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: jasiop » 27 kwie 2022, 12:34

1 A skąd masz info o 50 tys studentów ?
2 Logicznie myśląc to jeśli by było nawet te 50 tys /osobiście uważam to liczba zbliżona do 35 max 40 tys/ to duża z nich część jest już zameldowana w Rzeszowie więc nie można ich liczyć podwójnie ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Duszek » 27 kwie 2022, 12:50

Masz rację wg GUS ok.36 tys. (UR-16,2; Politechnika-11,2; WSiZ-5,2, WSPiA-3,2) było w 2020 roku, z tego na pewno część zameldowanych. Poniosło mnie :)
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: PanKrzychu » 27 kwie 2022, 12:54

Jeszcze rok temu Ferenc mówił o 220 tysiącach rzeczywistych mieszkańców, więc 20-25 tysięcy niezameldowanych przed kryzysem:
https://rzeszow-news.pl/rzeszow-juz-w-tym-roku-moze-miec-200-tys-mieszkancow/
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 182
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: maks » 27 kwie 2022, 15:39

populacja Rzeszowa wzrosła o ponad 50 proc. – czytamy w raporcie Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich.


https://supernowosci24.pl/populacja-rze ... o-53-proc/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3571
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: PzD91 » 28 kwie 2022, 10:07

Przecież te dane dot. Ukraińców są wyssane z brudnego palucha, o jakich 100 tys oni piszą? Gdzie CI ludzie mieszkają? Bzdura większa nawet niż to co GUS podaje w oficjalnych statystykach.


Duszek pisze:
PanKrzychu pisze:Zakładając, że raport się nie myli Rzeszów wyprzedziłby pod względem ludności Toruń, Radom, Częstochowę i pewnie Gdynię. Następny byłby Białystok z przewagą ponad 30 tysięcy. Ale nawet gdyby te liczby były prawdziwe, to trzeba pamiętać, że taki stan rzeczy nie będzie wieczny.


Jest jeszcze 50 tys. studentów więc wg tych wszystkich danych może być w mieście tymczasowo do 350 tys. osób...

W Rzeszowie studiuje ok. 35 tys. studentów, w tym 1/3 to stali mieszkańcy miasta, sporo ludzi jest z najbliższych okolic, którzy codziennie dojeżdzają a mieszkają u siebie, kolejna grupa to studenci niestacjonarni, którzy wpadają tylko na weekendy do miasta.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości