Rzeszów - statystyki

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Gaya » 05 maja 2020, 14:36

Miasto musi sie rozwijac i rosnac w strone lotniska.
Gaya
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 59
Na forum od: 16 sie 2019, 16:28

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: pisul » 25 maja 2020, 13:15

Dziś albo jutro decyzja czy trzeba będzie nosić jeszcze maseczki:
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4515315

Nie powiedzieli o jakie 3 województwa chodzi ale patrząc po mapie może my się załapiemy?


17 kwietnia
Obrazek
25 maj
Obrazek

źródło: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... f6NzFCICdg
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Duszek » 25 maja 2020, 19:10

Na Wielkanoc było ok. 200 aktywnych zakażonych, teraz ok.20. Jak się nic nie wydarzy to na Podkarpaciu na koniec maja powinno być czysto lub prawie czysto. Mówimy wiadomo o zdiagnozowanych, ale i w tych danych-patrząc na inne województwa jest dobrze!
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Michał_C » 15 lip 2020, 20:17

Pojawiła się aktualizacja liczby mieszkańców na koniec czerwca 2020.
Obecny stan 195 031 czyli mniej o 703 osoby od początku roku.
Ciekawe czy to przez "świrusa" i co będzie dalej?

https://www.erzeszow.pl/41-miasto-rzesz ... yczne.html
Michał_C
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 gru 2017, 8:45

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: pisul » 15 lip 2020, 22:23

Spadki przez zamknięte urzędy przez korona wirusa. Rocznie umiera w Rzeszowie aż 1600 osób, przez kilka miesięcy urzędy były nieczynne i jeśli ktoś się wprowadzał do nowo oddanego budynku w Rzeszowie to nie mógł zmienić miejsca zameldowania. I dlatego statystyki były tylko w dół. Duża liczba inwestycji która jeszcze się sprzedała przed tym cyrkiem jest na ukończeniach. Mowa o Witolda Park, Capital Towers, ST55, Wikane Square, SkyRes L4...

Jeżeli nie będzie 2 fali zachorowań jak ma to miejsce na świecie i ponownych obostrzeń i zamykania urzędów to będzie po staremu na plusie na koniec roku.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: Grzegorz44 » 22 lip 2020, 13:42

Myślę, że miało na to wpływ także zamknięcie uczelni i szkół. Część osób prawdopodobnie wróciła do miejsca stałego zamieszkania, a dane UM obejmują też czasowe zameldowania. Wszystko zależy jak będzie z uczelniami jesienią, np. WSIiZ zapowiada nauczanie hybrydowe - wykłady mają być zdalne, a ćwiczenia i inne zajęcia "na żywo".
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: pisul » 29 lip 2020, 2:56

Liczba mieszkańców Rzeszowa zbliży się do 200 tys. Będzie kolejna zmiana granic.
Powierzchnia Rzeszowa znów się powiększy, a liczba ludności wzrośnie. Od 1 stycznia 2021 r. w granicach miasta znajdzie się sołectwo Pogwizdów Nowy...


źródło: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... lejna.html


Czyli około 1100-1300 osób dojdzie. Najśmieszniejsze że Krasne tak sie broni przeciwko przyłączeniu do miasta bo mają z podatków z Auchan 2 mln zł rocznie i nie chcą się dzielić ...
Po przyłączeniu mieliby od rządu grant 100 mln a tak ich po kawałeczku prezydent przyłączy a nic nie dostaną bo Auchan idzie w ślady Tesco!Chytry traci dwa razy. W czerwcu ogłosili że zamykają dwa pierwsze hipermarkety w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach a wczoraj poinformowali o kolejnych likwidacjach swoich hipermarketów w Lublinie i Grudziądzu:

https://biznes.interia.pl/praca/news-ko ... Id,4636883
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: on_ » 29 lip 2020, 10:51

_pisul a ty znowu populistycznie
No i co z tego ze 100 mln skoro zwykłego Kowalskiego najbardziej interesuje to ile przyjdzie mu płacić więcej za media/usługi komunalne/podatki gdy już zostanie przyłączony do Rzeszowa.
A porównanie wcale na korzyść miasta nie wypada bo weźmy chociaż opłaty za śmieci, pobór wody i odprowadzenie ścieków:
Krasne: 30zl/os; 2,79 zl/m3 i 3,87 zl/m3 plus stała oplata miesięczna 8,53 zl/1 mies
Rzeszów:32 zl/os; 4,70 zl/m3 i 4,73 zl/m3
Już nie wspominając o tym ze decydując się na Rzeszów mieszkańcy Krasnego nigdy nie będą pewni tego ze za chwile nie powstanie im za oknem wysoki na 60 metrów betonowy kloc dewelopera jakich pełno w mieście.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: pisul » 29 lip 2020, 17:20

Przykro czytać. Ty o przyoszczędzonych 5 czy 6 złotych a przyłączona cała miejscowość dostaje rządowy grant w wysokości 100 mln zł
tylko dla siebie. Patrz na koszty co by można za to wybudować? Budowa domu komunalnego na Drabiniance dla 45 rodzin kosztował 5 mln zł, Budowa żłobka "Calineczka" kosztowała 6,2 mln, ogromna szkoła/przedszkole powstająca na ul. Kwiatkowskiego 38 mln zł. Można za te pieniądze przy każdej drodze zrobić ścieżki rowerowe, nowe zatoczki na autobusy, nowe przystanki... Ogromna kwota można wiele dobrego zrobić ale są niestety tak myślący ludzie jak On_ :evil:

Nie rozumiem ludzi którzy tu pracują tu się leczą tu się uczą, korzystają z dróg które utrzymuje i remontuje Rzeszów korzystają ale dla kilku zł są przeciwko. Czy takich ludzi potrzeba miastu? Co do wysokich budynków. Każdy taki budynek daje jednak pracę. Betoniarnie, producenci pustaków, przewodów elektrycznych, stolarki, materiałów wykończeniowych, sprzętu agd, mebli itd... On_ za dużo u Ciebie - Ja , Moje, czy to się mi opłaci, gdzie tu mój zysk?

Może i dobrze że tacy ludzie nie będą częścią mojego miasta. jeszcze długo Podkarpacie będzie biednym rejonem z ludźmi z takim samolubnym podejściem.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8538
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Rzeszów - statystyki

Postautor: klamar1214 » 29 lip 2020, 21:00

Już nie wspominając o tym ze decydując się na Rzeszów mieszkańcy Krasnego nigdy nie będą pewni tego ze za chwile nie powstanie im za oknem wysoki na 60 metrów betonowy kloc dewelopera jakich pełno w mieście.
Pisul ja po pół wieku w stolicy innowacji mieszkam w Trzebownisku i to właśnie to co napisał on_ jest dla mnie kluczowe. Będziemy się bronić :D
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości