[Rzeszów] Chaos reklamowy

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: icetruck » 29 mar 2021, 17:53

a dlaczego by nie w mieście nieskończonych możliwości gdzie wszystko można 8-)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: konradp » 30 mar 2021, 19:17

Proszę się nie czepiać... nowe znaczy ładne, nowe znaczy rozwój, nowe znaczy stolica innowacji
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: miro. » 02 kwie 2021, 13:02

Pisałem ostatnio maila do Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa z prośbą o udzielenie informacji na temat prac nad Uchwałą Krajobrazową. Niestety nie dostałem odpowiedzi. Rzeszowska 'reklamoza' i 'szyldoza' jest potwornie przytłaczająca... Przydałaby nam się organizacja na kształt gdańskiego 'traffic design' : ) https://trafficdesign.pl/realizacje
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: jasiop » 02 kwie 2021, 18:16

miro.

Wcale mnie to nie dziwi - w tamtym roku już o tym pisałem
"... Ponad półtora roku temu zagadywałem o to Pana A. Deca. Pokrótce stwierdził, że to małoistotna w zasadzie dla naszego miasta sprawa. I nie ma z czym się spieszyć, poza tym nie ma "woli politycznej"

PS
Na koniec jeszcze obiecał iż zorientuje się na jakim etapie są prace nad szczegółowymi zapisami
Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: miro. » 03 kwie 2021, 17:42

Obawiam się, że bez inicjatywy oddolnej za szybko ta sytuacja się nie zmieni. Będę zgłebiał temat.

Gdyby ktoś był zainteresowany tą tematyką:
https://sprzatamyreklamy.org/
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: OloB » 15 kwie 2021, 10:40

Dobry przykład z Gdańska
Obrazek
Obrazek

Gdańsk jest pierwszym dużym miastem w Polsce, które postanowiło wytoczyć poważną wojnę niekontrolowanym przez nikogo szyldom i reklamom. Gdańska Uchwała Krajobrazowa co prawda została przyjęta już dwa lata temu, ale dopiero od kwietnia 2020 roku jej efekty są widoczne gołym okiem, bo właśnie wtedy skończył się okres "ochronny" dla właścicieli lokali i właścicieli billboardów.

Od tamtego momentu zarówno wielkopowierzchniowe reklamy, jak i przysklepowe szyldy - w zależności od dzielnicy - muszą spełnić określone normy estetyczne zapisane w uchwale krajobrazowej. Przykładowo, w Głównym Mieście nie można stosować plastikowych, kolorowych kasetonów, które nie pasują do zabytkowej zabudowy. Równie restrykcyjne założenia odnoszą się do wielkich billboardów - te nie mogą np. zasłaniać okien. [...]


https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/cu ... h,3796b4dc
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: swiety » 15 kwie 2021, 18:09

Wg mnie w ścisłym centrum nie powinno być miejsca na duże banery reklamowe, billboardy. Przykład z Kopisto - miasto robi oś widokowa na zamek od MH a po drodze mamy takie molochy, znak drogowy również do usunięcia.
Załączniki
64CA55C9-A0EA-4DC3-968A-6CE7FE56962B.jpeg
64CA55C9-A0EA-4DC3-968A-6CE7FE56962B.jpeg (437.19 KiB) Przeglądany 5831 razy
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: miro. » 20 kwie 2021, 14:08

Z zazdrością patrzę na to co się dzieje w Gdańsku pod względem uchwały krajobrazowej. Z miasta zniknęło mnóstwo reklam. Niekiedy nawet ukazując ciekawą architekturę jak poniżej:
Obrazek
Śmiem twierdzić, że otoczenie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Patrząc na drugie zdjęcie czuję znacznie większy spokój, niż na pierwsze.

Również uważam, że w ścisłym centrum nie powinno być miejsca dla wielkoformatowych reklam. Poniżej widok na zamek, który moim zdaniem jest obciachowy nie tylko dla miasta, ale i dla firm, które się reklamują w taki sposób.

Obrazek

Pisałem w tej sprawie do konserwatora zabytków, który sugeruje kierować zapytania do BRMR:

W odpowiedzi na poniższą wiadomość e-mail informuję, iż formalnym rozpoczęciem prac nad opracowaniem przez gminę uchwały zwyczajowo nazywanej „uchwałą krajobrazową” lub „uchwałą reklamową” było podjęcie przez Radę Miasta Rzeszowa Uchwały Nr LII/1212/2017 z dnia 12 grudnia 2017 r. w sprawie przygotowania projektu uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Jednostką zajmującą się przygotowaniem projektu tzw. „uchwały krajobrazowej” dla Miasta Rzeszowa jest Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa (tel.: 17 74 849 00; e-mail: sekretariat@brmr.erzeszow.pl).

Niestety BRMR nic nie odpisało na zapytanie o uchwałę.
miro.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 02 kwie 2021, 12:17

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: abrakadabra » 22 kwie 2021, 1:13

Potwierdzam że Gdańsk jest wzorem i w wielu miejscach pięknie poradzili sobie z reklamami. Od razu lepiej i przyjemniej jedzie się przez miasto
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [Rzeszów] Chaos reklamowy

Postautor: Doniek » 22 kwie 2021, 6:44

Przykład rzeszowskiego chaosu reklamowego tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że władze i społeczeństwo mentalnie żyje tutaj po wschodniemu :( te wszechobecne reklamy szmateksów, kantorów czy marketów... Będą u zachodniego sąsiada, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to porządek i brak reklamowego syfu gdzie popadnie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości