Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 17 paź 2022, 21:21

Wygląda na to, że dni giełdy, kultowego miejsca rzeszowian i mieszkańców całego regionu, są policzone. W niedzielę porządkowi mówili handlującym, że giełda otwarta jest do końca października. Zaalarmowało to klientów, którzy postanowili napisać petycję do prezydenta z prośbą o pomoc.


https://supernowosci24.pl/klienci-gield ... amkniecia/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3573
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Some Grue » 18 paź 2022, 1:12

Ale co prezydent miasta może w tym temacie? Ani to teren czy inicjatywa miejska - to przecież działalność prywatna. Jedyne co miasto ma do tego to podatki.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: Wieści z miasta

Postautor: lordfisher » 18 paź 2022, 6:31

za chwilę wjedzie pisul i powie, że Fijołek zarżnął giełdę :D
Z jednej strony się cieszę bo mieszkam prawie po sąsiedzku i smród spalin oraz tłuszczu ze spalonej kiełbasy to nie jest zapach, który się chce czuć przez pół niedzieli ale z drugiej są obawy, że powstaną tu jakieś maleństwa bo przecież nikt tam domków jednorodzinnych nie wybuduje...
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 347
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: Doniek » 18 paź 2022, 7:01

Nie chce mi się wierzyć, że nowa giełda przyjmie się gościowi w planowanym miejscu. Atutem jej było bliskość Rzeszowa i ewentualny wyskok do miasta. Nigdy tam nie byłem, a jedynie z czym mi się kojarzy to ze spędem powiatowych przyjezdnych.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: a1chemik » 18 paź 2022, 9:28

lordfisher pisze:za chwilę wjedzie pisul i powie, że Fijołek zarżnął giełdę :D
Z jednej strony się cieszę bo mieszkam prawie po sąsiedzku i smród spalin oraz tłuszczu ze spalonej kiełbasy to nie jest zapach, który się chce czuć przez pół niedzieli ale z drugiej są obawy, że powstaną tu jakieś maleństwa bo przecież nikt tam domków jednorodzinnych nie wybuduje...


Z mojej wiedzy to firma 7R lub Pannatoni zainteresowane są tym terenem. Chca wybudować park magazynowy w tym miejscu i beda starać się o zgodę na zjazd z łącznika do A4/S19, więc bardziej spodziewaj się kolejek tirów pod domem niż maleńśtw :)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: Patryk M » 18 paź 2022, 10:08

Potwierdzenie, raczej nie chodzi o mieszkaniówkę:

Firma z Warszawy, która buduje nieruchomości na wynajem, chce zainwestować na terenie giełdy samochodowej na Załężu. Miałyby tu powstać dwa duże budynki handlowo-usługowe. W czerwcu i we wrześniu wystąpiła o warunki zabudowy, a teraz już o pozwolenie na budowę dla pierwszej nieruchomości.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... dowej.html
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2488
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Wieści z miasta

Postautor: NietoPterek » 18 paź 2022, 12:16

Na tej giełdzie samochodowej to ktoś jeszcze handluje samochodami? Czy raczej jest to miejsce handlu czym popadnie?
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Wieści z miasta

Postautor: a1chemik » 18 paź 2022, 13:12

Osobiście z doświadczenia wiem, ze jezeli chodzi o mój samochód to sprzedano tam felgi z mojego auta ale bez mojej zgody. Ktoś dzień wczesniej sobie je odkrecił z mojego auta. Więc pokładam nadzieje, ze w zwiazku z tym ze giełda odsunie się od miasta o taką dużą odległość to będe spokojniej spał w nocy z soboty na niedziele bez nasłuchiwania alarmów samochodów.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: a1chemik » 18 paź 2022, 13:20

Jak dla mnie to i tak zbędny wydatek na taką skale przy obecnych cenach za prąd, ale skoro już trzeba to dobrze że chociaż godziny świecenia skrócili...


https://rzeszow-news.pl/umowa-na-iluminacje-swiateczne-dla-rzeszowa-podpisana-beda-krocej-swiecily/
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 18 paź 2022, 14:24

Some Grue pisze:Ale co prezydent miasta może w tym temacie? Ani to teren czy inicjatywa miejska - to przecież działalność prywatna. Jedyne co miasto ma do tego to podatki.
lordfisher pisze:za chwilę wjedzie pisul i powie, że Fijołek zarżnął giełdę ...


Gdyby żył Ferenc Wielki nigdy by nie pozwolił na upadek giełdy i nie oddał wpływów z podatków w obce ręce.
Pewnie mało osób wie że kilka wieków temu wojska z Rzeszowa napadały na Łańcut i vice versa a celem było ustanowienie głównej lokalizacji handlu w regionie. Trochę ludzi zginęło. Dziwne że dziś ot tak "prezydent" przechodzi do porządku i nie widzi w tym żadnego problemu? A z nowszej historii, w latach 90-tych obecny burmistrz Kijowa Kliczko jeździł co niedziela na naszą giełdę handlować autami.

Co do nowej lokalizacji giełdy przy dzisiejszej cenie paliwa nie wróżę im sukcesów.

Obrazek
źródło: https://przemysl.naszemiasto.pl/po-36-l ... c3-9043805

Z RZ w dwie strony to jest bagatela 160 km!
Jak to powiedział w jakiejś komedii na weselu świadek podczas wznoszenia toastu na cześć młodej pary -
Dajemy Wam rok :lol:

Co do Fijołka i giełdy. Jest już petycja i zbierane są podpisy żeby ruszył 4 litery i wziął się do pracy - https://supernowosci24.pl/klienci-gield ... amkniecia/

Ale nie oszukujmy się to jest tylko Fijołek a nie Ferenc. Więc sami wiecie jak to się skończy.
Ale Rzeszowiacy sami wybrali co wybrali.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości