Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: LeszekB » 28 lip 2021, 6:35

Kacu pisze:Wy czytacie w ogóle te newsy, czy tylko same nagłówki?


Owszem, czytałem treść, i poza tym, że "pracują" nad znalezieniem alternatywnych miejsc - nie ma ani jednego konkretnego słowa gdzie te miejsca będą, choćby dla mieszkańców. Jeśli ktoś odrobinę kojarzy teren naokoło to wie, że tych alternatywnych miejsc nie ma, chyba, że miasto wynajmie za pieniądze podatników miejsca na parkingu za Policją/naprzeciwko Domaru.
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Wieści z miasta

Postautor: Doniek » 28 lip 2021, 6:45

Kacu pisze:
Zamkniętym odcinek drogi zostanie przeznaczony na rekreację. Miasto planuje ustawić na nim parklety, czyli niewielkie miejsca z siedziskami i zielenią.

– W tym tygodniu rozpoczniemy pracę nad wyznaczeniem miejsc parkingowych, które zastąpią te przy ulicy Jagiellońskiej – zapewnił Fijołek.


Wy czytacie w ogóle te newsy, czy tylko same nagłówki?

Niektórym to się marzy chyba Rzeszów, w którym każdą sprawę można załatwić bez wysiadania z auta. Sprawy urzędowe, zakupy - wszystko to jedynie po uchyleniu szyby. Już teraz zresztą widać, że Polak musi zaparkować jak najbliżej wejścia, choćby w samych drzwiach wejściowych :lol:

Na całym świecie istnieje trend wyrzucania samochodów że ścisłego centrum i jakoś gospodarki się nie walą, a biznesy nie upadają. Tylko w Polsce, gdy pojawi się choćby pomysł ograniczenia możliwości kierowcom, to zaraz podnosi się kwik że jak tak można, a gdzie ja mam jeździć, parkować, itd.

Czyżby kolejny klakier z nowej ekipy? Przecież nikt nie powiedział, że to zły pomysł, ba ja nawet uważam że wspaniały. Tylko jakie ma to znaczenie dla sedna sprawy jak nie czysto propagandowe? Ważne żeby coś pisali że coś się dzieje, miesiąc ich tam nie będzie a później po staremu. Tak jak pisałem żadne znaki nie pomogą jeśli droga fizycznie nie zostanie czymś zablokowana, nie wszyscy czytają rzeszowskie brukowce.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: Kacu » 28 lip 2021, 8:56

Czyżby kolejny klakier z nowej ekipy?


Oczywiście, ale nie robię tego za darmo, mam płacone 50 groszy za wpis :lol:

Tak samo bym się cieszył z tego pomysłu, gdyby zdecydowali o tym Leniart, Warchoł czy nawet Braun. Fijołek jest prezydentem zaledwie od miesiąca, a mam wrażenie że oczekuje się od niego aby w ten miesiąc zrealizować wszystkie obietnice wyborcze.

Rozliczać z realizacji obietnic będzie można zacząć za jakiś czas, a na razie trzeba zwracać uwagę na mniejsze działania. A jeśli te zmierzają w stronę oczyszczenia ścisłego centrum z samochodów, to tym bardziej trzeba się z tego cieszyć. Bo samochodoza w Rzeszowie jest niemniejszym problemem, niż betonoza. Więc ja po tych miejscach parkingowych płakać nie będę, ale rozumiem że niektórych te dodatkowe 100m do przejścia będzie strasznie boleć... No i jak wtedy eksponować swojego 20-letniego Passata w Tedeiku? :cry:
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 10 sie 2021, 21:55

Włodarze już pracują dla miasta

Powtarza się scenariusz z ostatniego okresu rządów Tadeusza Ferenca. Zastępcy prezydenta Konrada Fijołka mają od niego wyższe pensje.


https://rzeszow-news.pl/wiceprezydenci- ... d-fijolek/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 13 sie 2021, 17:03

Pojemniki na elektrośmieci !

Dzisiaj Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą MB Recycling oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko, w wyniku której już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 specjalnych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.


źródło: https://kurierrzeszowski.pl/2021/08/13/ ... -osiedlach

OSIEDLE NOWE MIASTO
Podwisłocze 2, 4
Podwisłocze 6
Podwisłocze 24
Popiełuszki 6
Świadka 1-7

OSIEDLE MIESZKA I
Monte Cassino 14
Niepodległości 9-11
Twardowskiego 2

OSIEDLE KRÓLA AUGUSTA
Kr. Augusta 25
Sportowa 19

OSIEDLE KRAKOWSKA- POŁUDNIE
Kotuli 5
Lewakowskiego 3

OSIEDLE STAROMIEŚCIE
Gromskiego 2

OSIEDLE PADEREWSKIEGO
Krzyżanowskiego 8
Paderewskiego 3

OSIEDLE DĄBROWSKIEGO
Żwirki i Wigury 7

OSIEDLE DRABINIANKA
Cicha 7
Grabskiego 98/100/104

OSIEDLE ZAWISZY CZARNEGO
Bieszczadzka 9
Podgórska 16

OSIEDLE KOTULI
Dukielska 11
Iwonicka 9 / Żmigrodzka 1
Krajobrazowa 6/12

OSIEDLE 1000 – LECIA
Kochanowskiego 13-15
Podchorążych 3

OSIEDLE ZALESIE
Dunikowskiego 31-33

OSIEDLE BARANÓWKA
Kolbego 6

OSIEDLE DRABINIANKA
Strażacka 18 a ,b, c

OSIEDLE GEN. ANDERSA
Ofiar Katynia 21

OSIEDLE BUDZIWÓJ
Budziwojska 154, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7

OSIEDLE PRZYBYSZÓWKA
Dębicka 288, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: Nikoś » 13 sie 2021, 18:49

Pomysł spoko, tylko to powinno stać bardziej w miejscach ogólnodostępnych. I jak wszystkie osiedla jeśli wiadomo NM ma 4 lokalizacje a niektóre zero
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 14 sie 2021, 8:19

Myślę że to się szybko przyjmie i może postawią kolejne ?
Na naszej mapie inwestycji naniosłem ich lokalizacje (przybliżone bo dopiero stawiają) jak by były gdzieś indziej to dajcie mi znać na PW.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 16 sie 2021, 19:08

Swego czasu ten śmieszny ruch "Zablokujmy wszystko w Rzeszowie" odgrażał się że wystawi swojego kandydata na prezydenta i to oni będą decydować co może a co nie dostać pozwolenie na budowę w Rzeszowie... oczywiście podkulili ogon i nikogo nie wystawili.

Potem robi się jeszcze śmieszniej - zgłosili do prokuratury nadużycia władzy w kwestiach wydawania decyzji o warunkach zabudowy oraz niegospodarności przez prezydenta Ferenca(!) zapominając że w obowiązku prezydenta jest dbać o politykę mieszkaniową w mieście :lol:



No to co innego mogła powiedzieć prokuratura?:

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nie wszczęła śledztwa w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz podległych mu urzędników ...

źródło: http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=1902 ... &pagebl1=0
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Wieści z miasta

Postautor: jasiop » 17 sie 2021, 7:20

"... Swego czasu ten śmieszny ruch "Zablokujmy wszystko w Rzeszowie" odgrażał się że wystawi swojego kandydata na prezydenta i to oni będą decydować "
Doprawdy ? można prosić np o jakiś cytat ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: patryk700i » 18 sie 2021, 16:23

A osiedle zależę to co? Nadal wszystko będzie wyrzucane do pobliskiego lasu?
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości