Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: jasiop » 11 wrz 2022, 23:08

Taką scenę sprawna ekipa stawia w ciagu max 2 dni
Znam się na tym trochę
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1184
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: NietoPterek » 12 wrz 2022, 9:37

Tylko trzeba liczyć też czas imprezy i potem demontażu. Pierwsze zdjęcie z montażu było 8 września, a patrząc po kamerkach dzisiaj może skończą demontaż. Czyli tak jak piszą parking prawie na tydzień zamknięty.

rafik pisze:(...)Już lepszy był by parking na Żeglarskiej, Park Sybiraków czy Papieski :?


Parking na Żeglarskiej to prywatny teren, a właściciel w sobotę organizował własną imprezę. W przypadku Parku Papieskiego sąsiad z katedry mógłby protestować. Natomiast Park Sybiraków byłby idealnym wyborem ponieważ druga część imprezy odbyła się w klubie znajdującym się w Nowym Świecie. Może właściciel bał się, ze te 8000 by się nie zmieściło, a mając daleko do klubu wiele osób pewnie się rozmyśliło. Może parking okazał się tańszy, albo łatwiej było go zabezpieczyć przed gapiami bez biletów?
NietoPterek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 372
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Wieści z miasta

Postautor: a1chemik » 12 wrz 2022, 13:16

Nikoś pisze:Mozna by w tym pseudo parku na Sikorskiego taka scene postawić, a nie w takim miejscu.
Miastu brakuje coś w stylu sceny letniej z widownią. Ale miasto wolało przyłączac kolejne wioski a nie inwestować w kulture - nawet takiego poziomu


I to jest klu.

to kolejny przykład tego, jak w tym mieście mocno zaniedbano tego typu obiekty. Brakuje nam poprostu terenów na organizację takich wydarzen. Robimy koncerty po parkach, skwerach, terenach rekreacyjnych czy nawet miasteczkach akademickich, wszedzie gdzie nie ma na to warunków.

Panie Prezydencie KF - potrzebny jest nam teren do letnich imprez! coś w rodzaju pólotwartego amfiteatru do wydarzeń zarówno komercyjnych jak i miejskich...

Kielce mają taką kadzielnie np....
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 547
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 12 wrz 2022, 17:13

W Rzeszowie na razie nie będzie okresowych wyłączeń oświetlenia ulicznego w nocy.


https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/czy-w-rzeszowie
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2973
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Patryk M » 14 wrz 2022, 6:09

Czytelnik: Stadion Miejski miejscami się sypie. Ratusz: Zajmiemy się tym

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na pogarszający się stan infrastruktury Stadionu Miejskiego w Rzeszowie, choć obiekt był w ostatnich latach wielokrotnie modernizowany. Rzeszowski ratusz zapewnia, że uszkodzone elementy mają zostać naprawione.
...
O sprawę sypiącego się obiektu sportowego zapytaliśmy w rzeszowskim ratuszu. Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa poinformował nas, że miejskie służby zajmą się uszkodzeniami na stadionie.

- Sprawa zostanie załatwiona w ramach bieżącego utrzymania stadionu. Dziękujemy za zgłoszenie tego problemu - zapewnia Bartosz Gubernat.

Trybuna wschodnia na Stadionie Miejskim została wybudowana w 2012 roku. W trakcie zawodów sportowych może pomieścić 4716 kibiców. To nie pierwsze problemy z jej infrastrukturą, w ostatnich latach konieczne było również łatanie dziur w dachu, bo w czasie deszczu na trybuny lała się woda.

Przypomnijmy, że 2021 roku zrealizowano też modernizację niektórych elementów infrastruktury stadionu. Stare zabytkowe jupitery zostały zastąpione nowymi. Oświetlenie zamontowano też na trybunie wschodniej. Do tego zainstalowano system podgrzewania murawy. Wszystko to po to, aby obiekt spełniał warunki licencyjne na grę w Fortuna 1 Lidze. Obecnie na Stadionie Miejskim swoje mecze na tym poziomie rozgrywają Stal Rzeszów i Apklan Resovia Rzeszów. Oprócz tego obiekt jest również domową areną zmagań żużlowców Texom Stali Rzeszów.

Oprócz tego stadion dysponuje również przestarzałą trybuną zachodnią bez zadaszenia. Łącznie obiekt może pomieścić 11,5 tysięcy widzów. Trybuna wschodnia miała być pierwszym etapem gruntownej przebudowy i rozbudowy obiektu przy ul. Hetmańskiej. Na tym się jednak skończyło i na razie nie widać za bardzo perspektyw na dalszą przebudowę Stadionu Miejskiego.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=25&id=2692 ... &pagebln=0
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1145
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 15 wrz 2022, 21:10

Biznesmen Ryszard Podkulski dostał wezwanie do więzienia.


https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... ozyli.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2973
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Patryk M » 16 wrz 2022, 13:28

Plac Farny w Rzeszowie zamknięty dla samochodów. Na tydzień

Miasto przeprowadza kolejny „eksperyment”. Od piątku (16 września) na tydzień zamknęło dla samochodów plac Farny w Rzeszowie.

Plac Farny zamknięto dla samochodów w związku z rozpoczętym 16 września Europejskim Tygodniem Mobilności, który potrwa do 22 września. Z tej okazji w Rzeszowie 22 września odbędzie się Dzień bez Samochodu, bezpłatnie skorzystacie z autobusów MPK Rzeszów.

Zamknięcie placu Farnego dla samochodów jest częścią tygodnia mobilności. Rok temu miasto na tydzień zamknęło ulicę Jagiellońską – od skrzyżowania z ulicą Zygmuntowską w kierunku 3 Maja. Po roku miasto tylko zlikwidowało możliwość zawracania przy aptece.

Teraz „eksperymentowi” poddano plac Farny, który będzie zamknięty dla samochodów do 22 września (włącznie). Przed kościołem farnym ustawiono parklety, donice z roślinnością i leżaki. Na placu Farnym zaparkowała także kawiarnia na czterech kółkach.

– Dopiero dzisiaj możemy zobaczyć jak plac Farny jest duży. Kiedy stoją tu samochody, nie zwracamy uwagi, co nas otocza na tym placu – jak piękne są budynki, jak piękna jest zieleń w tym miejscu – uważa Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni.

– Eksperyment ma pokazać, że nasza przestrzeń może być bardziej demokratyczna, bardziej podzielona pomiędzy samochodami, rowerzystami i pieszymi. Nie wszędzie musimy wpychać nasze kochane volkswageny – mówi Konrad Fijołek, prezydent miasta.

https://rzeszow-news.pl/plac-farny-w-rz ... a-tydzien/
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1145
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: Patryk M » 17 wrz 2022, 13:41

Zmiany na Jagiellońskiej, kierowcy łamią przepisy. Na drodze utknęli policjanci

Widać pierwsze efekty zamknięcia części ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie dla samochodów. Ale zapewne nie takich oczekiwało miasto.

Jak informowaliśmy, od piątku (17 września) ulica Jagiellońska, od wysokości kamienicy nr 4 do rogu z ulicą 3 Maja, jest zamknięta dla samochodów. Na blisko 30-metrowym odcinku ustawiono duże ławki i donice z roślinnością.

Kierowcy już nie są w stanie zawracać na deptaku, muszą korzystać ze specjalnych zawrotek, które wybudowano przed parkletami. Drogowcy w tym celu obniżyli krawężniki i zabrali pieszym część chodnika.

Na Jagiellońskiej postawiono znaki informujące o zakazie zatrzymywania się i nakazie zawracania. Takie rozwiązanie wprowadzano na polecenie prezydenta Konrada Fijołka. Już w piątek część internautów skrytykowało gospodarza Rzeszowa.

„Jak tamtędy przejedzie karetka, straż pożarna?”, „Gdzie są parkingi?” – pytają. „W ramach walki z nudą, dziś ławki postawię sobie Tu”, „Stawianie słupków i ławek w zamian za miejsca parkingowe, to jest to, czego oczekują właśnie mieszkańcy” – drwią.

Niektórzy internauci uważają, że miasto zdemontuje parklety, jak na Jagiellońskiej dojdzie do tragedii i miastu przyjdzie płacić odszkodowania. Już w piątek mieszkańcy zauważyli, że kierowcy nagminnie łamią przepisy na Jagiellońskiej.

– Parkują tam, gdzie jest to zakazane – sygnalizują nam czytelnicy.

O godz. 21:00 przez Jagiellońską próbował się przebić się jadący na sygnałach radiowóz. – Policjanci chcieli przejechać przez 3 Maja. Wycofali się, bo radiowóz nie zmieścił się przez przejazd pomiędzy nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami – twierdzi pan Jakub.

Na zdjęciu innego naszego czytelnika widać, że kierowcy parkują nawet na powstałych zawrotkach. – Najgorsze jest to, że najbardziej mieszkańcy na tym cierpią wraz z właścicielami firm na Jagiellońskiej – komentuje zmiany Oskar.

Straż Miejska w Rzeszowie obiecuje, że ulica Jagiellońska będzie baczniej obserwowana przez jej funkcjonariuszy. – W miarę możliwości – usłyszeliśmy w sobotę w rzeszowskiej SM. – Mamy to na uwadze, będziemy tam zaglądać – obiecują strażnicy.

https://rzeszow-news.pl/zmiany-na-jagie ... olicjanci/
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1145
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 18 wrz 2022, 8:38

Spacer z urzędnikami po zielonych terenach


https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/spa ... h-terenach
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 2973
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Patryk M » 22 wrz 2022, 8:34

Dwie nowe estakady i ścieżki pieszo-rowerowe nad Wisłokiem.
Jest projekt miejscowego planu dla prawego brzegu

Na wrześniowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni zdecydują o przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla prawego brzegu Wisłoka.
Ale obszar, jaki został w nim ujęty, różni się od pierwotnych założeń.

Plan obejmuje obszar o powierzchni ok. 12,5 ha, położony po prawej stronie rzeki Wisłok, pomiędzy al. Kopisto, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze.

Zakłada m.in. stworzenie małej architektury i ścieżek pieszo-rowerowych, a nawet budowę dwóch estakad pieszo-rowerowych nad Wisłokiem. Pierwsza z nich ma połączyć ul. Bulwarową z ul. Podwisłocze. Druga, znacznie mniejsza estakada, ma upłynnić przejazd przez al. Powstańców Warszawy.

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... hwaly.html
Patryk M
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1145
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość