Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: swiety » 03 lis 2019, 13:36

^^ I to jest chyba dobre rozwiązanie. Obecna Castorama to pomyłka. Mały parking, brak zaplecza magazynowego, kiepski dojazd dla dostawców.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2154
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 03 lis 2019, 18:54

http://supernowosci24.pl/za-miesiac-rze ... iatelkami/
RZESZÓW. Oprócz kolorowych światełek na ulicach miasta pojawi się m.in. świetlna obręcz, 3,5-metrowy zaprzęg reniferów, kolorowe choinki i oświetlony autobus z rogami.

Miejski ratusz otworzył oferty na dostarczenie świątecznych dekoracji. W tym roku dwie firmy chcą przyozdobić Rzeszów i obie propozycje mieszczą się w założeniach finansowych (1,29 mln zł). W najbliższych dniach zapadnie decyzja co do wyłonienia wykonawcy. Iluminacje i ozdoby pojawią się na ulicach miasta już za nieco ponad miesiąc – 1 grudnia.

Co prawda do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu, lecz rzeszowski ratusz od września poszukuje dostawcy kolorowych, świątecznych ozdób. Początkowo oferty miały zostać otwarte 16 października, lecz przez szereg pytań zadawanych przez potencjalnych wykonawców, datę przesunięto na poniedziałek (28 października). Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: wykonawca z Zabrza (1,22 mln zł) oraz z Piastowa (1,19 mln zł). – Na wynajem ozdób mieliśmy przeznaczone blisko 1,29 ml zł, dlatego obie oferty spełniają założenie finansowe – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Ostateczną decyzje podejmiemy do połowy listopada – dodaje.

Jak będą wyglądać zimowe atrakcje? Standardowo na ulicach, przy latarniach i słupach, pojawią się światełka, a ponadto montowane będą atrakcje świąteczne i kolorowe ozdoby. Na Rynku zainstalowana zostanie olbrzymia choinka (16,5 m). Dodatkowo pojawi się oświetlony autobus z rogami 3D i 26 słupów oświetleniowych, kształtem nawiązujących do formy korony drzew. Na ul. 3 Maja bombkę choinkową, zastąpi blisko 3,5 metrowy zaprzęg reniferów oraz sań, na który będzie można usiąść. Na rondzie Pobitno rzeszowianie będą mijać czterech Świętych Mikołajów podróżujących… motorem żużlowym, a na rondzie Jana Pawła II dekoracje w formie napisu „Rzeszów” z blisko 5-metrowymi prezentami. W centrum, przy skwerze Górskiego znajdzie się sześć wróżek, a na rondzie Kuronia pięć elementów wiszącymi 2D. Światełka świąteczne pojawią się m.in. na ulicach: Kościuszki, 3 Maja, Matejki, Grunwaldzkiej, Sokoła, Mickiewicza, Jagiellońskiej, Krakowskiej czy Marszałkowskiej.

Zwycięska w przetargu firma zamontuje iluminacje świąteczne do 30 listopada. Ozdoby zaświecą 1 grudnia, a zgasną w połowie lutego.

Kamil Lech


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: rafik » 04 lis 2019, 14:48

Adamerio pisze:
bystry pisze:Konkurencyjnego sklepu wielkości Tesco raczej bym sie tam nie spodziewał, a przynajmniej byłbym bardzo zdziwiony gdyby konkurencja coś tam chciała otwierać bo takie formaty nie wpisują się w obecne trendy rynkowe. Miejmy nadzieję, że przejmie to jakiś deweloper i powstanie tam duży biurowiec lub kilka biurowców bo miejsce jest idealne. Przy trasie wielu linii autobusowych i na granicy bardzo dużych osiedli. Wiele osób mogłoby mieć pracę "5 minut" od mieszkania, bez potrzeby wsiadania do samochodu. Biura w takich miejscach mogłyby odkorkować miasto ;)


Do budynku po Tesco przenosi się Castorama - żadnych biurowców nie będzie.

W takim razie ciekawe co Podkulski wymyśli w miejscu Castoramy
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 770
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: Doniek » 05 lis 2019, 7:44

Pewnie będzie można się spodziewać kolejnego biurowca, skoro ceny za metr rosną to trzeba iść w góre ;) Swoją drogą szkoda o ile to prawda, że bedzie tam Castorama. Takie markety powinny leżeć jeszcze bardziej przy granicach miasta. Może niespełna 20 lat temu tam tam było, ale teraz lokalizacja zmieniła swój charakter i jakby tam powstało coś deseń business parku to mega odmieniłoby okolice.
Doniek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 513
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: janek » 05 lis 2019, 19:31

Jakaś plotka chodziła, że mają być bloki na miejscu TESCO. Z tą Castoramą to już pewne?
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 08 lis 2019, 21:45

https://www.rozrywka.resinet.pl/aktualn ... rynku.html
Już od 7 grudnia w świąteczny klimat wprowadzi nas jarmark bożonarodzeniowy, który funkcjonować będzie na rzeszowskim Rynku.

Zgodnie z tradycją, w grudniu na płycie rzeszowskiego rynku pojawią się świątecznie przyozdobione domki, w których mieszkańcy będą mogli kupić rękodzieło, ozdoby świąteczne oraz skosztować regionalnych przysmaków. Przewidziano również tematyczne warsztaty świąteczne dla dzieci i dorosłych.

Przez cały okres trwania jarmarku (od 7 do 20 grudnia) na płycie rynku będzie działać wesołe świąteczne miasteczko, będzie można również zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową, a także spotkać się pod jemiołą - zrobić sobie zdjęcie z najbliższą osobą w świątecznej oprawie przy studni na Rynku.

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego Jarmarku będą: fireshow - pokaz cyrkowy z elementami pirotechniki scenicznej, Mikołajkowy Zlot Motocyklowy, koncert kolęd i pastorałek oraz koncert jazzowy.

Wizyta świętego Mikołaja.

7 grudnia Rzeszów odwiedzi Święty Mikołaj. Powitamy go przy Fontannie Multimedialnej, skąd kolorową Mikołajkową Paradą, z elfami i bajkowymi postaciami ruszymy przez ulicę 3 Maja i Kościuszki na Rynek. Tam Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty. Będą też zabawy i animacje z pomocnikami Świętego Mikołaja.

Mikołaja będzie można również odwiedzać przez cały czas trwania Jarmarku w domku Świętego Mikołaja.

Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko otrzymało prezent na scenie Rynku od Świętego Mikołaja może przesłać zgłoszenie na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. W temacie należy wpisać: "Mikołaj na Rynku - zgłoszenie", a treść powinna zawierać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 6 grudnia. Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej w dniu 7 grudnia, w godzinach 9.00-12.00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

Wigilia Miejska.

20 grudnia odbędzie się natomiast Wigilia Miejska dla wszystkim rzeszowian. Podczas Wigilii, jak co roku, życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa. Będzie również darmowy poczęstunek, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie.


Obrazek


https://rzeszow-news.pl/magia-swiat-na- ... iasteczko/
Od 7 grudnia w świąteczny klimat wprowadzi nas jarmark bożonarodzeniowy, który będzie na rzeszowskim Rynku.

W świątecznie przyozdobionych domkach (ma być ich ok. 20), wśród smakowitych zapachów, na jarmarku będzie można kupić rękodzieło, jak zapewnia Estrada Rzeszowska, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Dzieci i dorośli będą mogli również wziąć udział w tematycznych warsztatach świątecznych.

Przez cały okres trwania jarmarku (do 20 grudnia) na płycie Rynku będzie działać wesołe świąteczne miasteczko, będzie można również zobaczyć szopkę bożonarodzeniową, a także spotkać się pod jemiołą – zrobić sobie zdjęcie z najbliższą osobą w świątecznej oprawie przy studni na Rynku.

Podczas Jarmarku odbędzie się też fireshow – pokaz cyrkowy z elementami pirotechniki scenicznej, Mikołajkowy Zlot Motocyklowy, koncert kolęd i pastorałek oraz koncert jazzowy.

Wizyta świętego Mikołaja.

7 grudnia Rzeszów odwiedzi Święty Mikołaj. Zostanie on powitany przy fontannie multimedialnej, skąd kolorową Mikołajkową Paradą, z elfami i bajkowymi postaciami ruszy przez ulicę 3 Maja i Kościuszki na Rynek. Tam Mikołaj rozda dzieciom prezenty. Będą też zabawy i animacje z pomocnikami Świętego Mikołaja.

Mikołaja będzie można również odwiedzać przez cały czas trwania Jarmarku w domku Świętego Mikołaja.

Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko otrzymało prezent na scenie Rynku od Św. Mikołaja, może przesłać zgłoszenie na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. W temacie należy wpisać: “Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a treść powinna zawierać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia. Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej 7 grudnia, w godzinach 9:00 – 12:00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

Wigilia Miejska.

20 grudnia odbędzie się natomiast Wigilia Miejska dla wszystkim rzeszowian. Podczas Wigilii, jak co roku, życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa. Będzie również darmowy poczęstunek, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 08 lis 2019, 22:21

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=7057 ... &pagebl1=0
Podobnie jak w poprzednim roku Firma Multidekor Sp. z o.o. Sp.k. z Piastowa będzie odpowiedzialna za dostarczenie świątecznych iluminacji w Rzeszowie na sezon 2019/2020. Koszt tegorocznych ozdób wyniesie 1 mln 199 tys. 747,00 zł. Na rozświetlone ulicznymi światełkami ulice Rzeszowa poczekamy do 30 listopada, kiedy to rozpocznie się montaż elementów.

Okres wynajmu oświetlenia rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 31 stycznia 2020 r. Demontaż ma nastąpić 14 dni po zakończeniu okresu wynajmu. Może okazać się jednak, że ozdoby będą cieszyć oko mieszkańców Rzeszowa dłużej niż zakładają warunki przetargu. Władze miasta, podobnie ja w roku ubiegłym, mogą zwrócić się do firmy odpowiedzialnej za dostarczenie światełek i poprosić o pozostawienie ich bezpłatnie jeszcze przez jakiś (po zakończeniu umowy) czas oraz późniejszy demontaż.

Firma Multidekor złożyła w ogłoszonym we wrześniu przetargu na dostawę ozdób świątecznych najniższą ofertę i prawdopodobnie to zdecydowało o wyborze właśnie tego wykonawcy zadania. Drugą trochę wyższą ofertę w wysokości 1 mln 228 tys. 634 zł przedstawiło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o i ta kwota również mieściła się w budżecie, jaki na realizację tego zadania przewidziało miasto Rzeszów. Przypominamy, że była to kwota 1 mln 290 tys zł.

W tym sezonie świątecznym w Rzeszowie zobaczymy łącznie 27 rodzajów różnych dekoracji świątecznych. Tradycyjnie na Rynku stanie choinka, ma być sztuczna i wysoka na 16,5 m - imitująca świerk. Uzupełnieniem stojącej na rynku choinki, będzie dekoracja wolnostojąca 3D, w kształcie autobusu z rogami renifera i prezentami na dachu, o długości co najmniej 550 cm. Z kolei na ul. 3 Maja ma pojawić się zestaw elementów wolnostojących 3D, w formie zaprzęgu dwóch reniferów oraz sań z możliwością wsiadania.

Iluminacje (głównie na latarniach) pojawią się na ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzkiej, placu Farnym, ul. 3 Maja, ul. Matejki, ul. Sokoła, ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Jagiellońskiej, skwerze Górskiego, rondzie Jana Pawła II, wiadukcie Tarnobrzeskim, ul. Marszałkowskiej, zieleńcu koło Galerii Rzeszów, al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, placu Śreniawitów, ul. Kilara, al. Kopisto, moście Zamkowym, na rondzie Rejtana-Kopisto-Niepodległości, al. Piłsudskiego, ul. Grottgera, ul. Asnyka, ul. Krakowskiej, wiadukcie Śląskim, rondzie przy szpitalu MSWiA, ul. Hetmańskiej, ul. W. Pola, Poznańskiej, rondzie Pobitno, rondzie Ulmów, rondzie Kuronia i rondzie Pileckiego.Obrazek

Tak ma wyglądać dekoracja w formie autobusu z rogami renifera, jaki oprócz choinki miałby stanąć na rzeszowskim Rynku Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Obrazek

Dekoracja w kształcie zaprzęgu dwóch reniferów oraz sań z możliwością wsiadania ma stanąć na ul. 3 Maja
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Obrazek

Rzeszowski Rynek rozświetlony świątecznie.
Fot. Viperis
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 10 lis 2019, 15:12

Sprawne parkowanie w centrum jest wyzwaniem dla kierowców w większości polskich miast. Władze Rzeszowa postanowiły to zmienić i podpisały umowę ws. wdrożenia systemu, który ma skrócić poszukiwanie wolnego miejsca postojowego, a przez to ograniczyć emisję spalin.


https://www.tvp.info/45271155/wkrotce-m ... -rzeszowie
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1948
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 13 lis 2019, 19:52

https://rzeszow-news.pl/sylwester-w-rze ... aser-show/
Ratusz postanowił, że w tym roku podczas Sylwestra na rzeszowskim Rynku będzie zabawa bez fajerwerków. Urzędnicy uznali, że lepszym rozwiązaniem jest o północy specjalny laser show.

Po ubiegłorocznej dyskusji na temat tego, czy w Sylwestra o północy wciąż powinny strzelać fajerwerki miasto zdecydowało się na wprowadzenie kompromisowego rozwiązania. 15-minutowy pokaz podczas Sylwestra 2018 składał się 10-minutowego laser show i 5 minut fajerwerków.

A jak będzie w tym roku? – Zdecydowaliśmy, że o północy zaproponujemy mieszkańcom podczas Sylwestra tylko laser show. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdziło, ludzie doskonale się bawili – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Pokaz będzie trwał około 10 minut. Laser show polega na “wypuszczeniu” kolorowych wiązek laserów w specjalnie przygotowaną wcześniej chmurę. Całemu pokazowi będzie towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka.

Miasto w tym roku na Sylwestra planuje wydać około 250 tys. zł. Na razie miejscy urzędnicy nie zdradzają, kto w tym roku wystąpi na scenie rzeszowskiego Rynku.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: Szymek_Rz » 13 lis 2019, 23:19

Wreszcie zmądrzeli!
Szymek_Rz
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość