Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: Jastrząb » 20 lut 2024, 20:32

Zapowiadają się prace remontowe na "okrągłej kładce". Miasto ogłosiło przetarg na remont polegający na wymianie mocowań tafli szklanych oraz uszkodzonych tafli szklanych na kładce im. WOŚP w Rzeszowie. Termin składania ofert, to na dziś 5 marca.

Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane obejmujące: „Remont polegający na wymianie mocowań tafli szklanych oraz uszkodzonych tafli szklanych na kładce im. WOŚP w Rzeszowie.”

I. Termin wykonania robót
Roboty należy wykonać w terminie wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy.

II. Przedmiot zamówienia obejmuje
Przedmiot zamówienia obejmuje wymianę mocowań tafli szklanych kładki oraz wymianie uszkodzonych tafli szklanych. W ramach wymiany mocowań należy wykonać i wymienić konsole stalowe wraz z kotwami stalowymi, mocowaniami typu Spider oraz rutalami. Wszystkie elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Wymiana w/w elementów musi zostać poprzedzona wykonaniem analizy technicznej oraz obliczeń weryfikujących stopień wytężenia blach, kotew oraz zamocowań które to czynności muszą zostać wykonane przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej mostowej lub w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wydanymi na podstawie ustawy – Prawo budowalne (Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.) lub odpowiadającymi im ważnymi uprawnieniami wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo kwalifikacjami zdobytymi za granicą, uznanymi w Polsce przez właściwy organ.

W ramach realizacji przedmiotowego zadania wymienianie podlegać będzie również 4 uszkodzone tafle szklane gr. 2x10 mm stanowiące wypełnienie balustrady

W celu wykonania wymiany mocowań tafli szklanych Wykonawca przedstawi do zaakceptowania Inspektorowi Nadzoru/osobie nadzorującej Program Zapewnienia Jakości. Program Zapewnienia Jakości powinien zawierać szczegółowy opis oraz kolejność wykonywanych prac.

Ze względu na lokalizację kładki wszystkie prace muszą być wykonywane „pod ruchem” tzn. nie będzie możliwe całkowite zamknięcie jezdni ul. Grunwaldzkiej oraz al. Piłsudskiego. W związku z powyższym na Wykonawcy spoczywa obowiązek przygotowania i zatwierdzenia Projektu Tymczasowej Organizacji Ruchu oraz oznakowania miejsca prac zgodnie z tym projektem.


Źródło: Opis przedmiotu zamówienia z dokumentacji przetargowej
Jastrząb
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 370
Na forum od: 03 mar 2021, 12:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 06 mar 2024, 21:27

Kwadrat Kultury znajdujący się nad rzeką Wisłok od ponad trzech lat jest nieużywany i zarasta krzewami. Teren należący do dewelopera kilka lat temu został zagrodzony wysokim blaszanym płotem, który odgrodził tym samym część ścieżki spacerowej. Urząd Miasta Rzeszowa chce wywłaszczyć to miejsce, jednak jak się okazuje, nie będzie to proste.


https://rzeszow24.info/wiadomosci/miesz ... wxbQpZJ0ic
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 13 mar 2024, 18:57

Miasto miało oddać deweloperowi działki przy Żwirowni w zamian za działkę na ul. Spacerowej. Na sesji padło stwierdzenie, że Żwirownia od samego początku nie miała być celem rekreacyjno-sportowym


https://rzeszow24.info/wiadomosci/beton ... 3SdQVBrw01
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 13 mar 2024, 19:50

Do powstania parku na Zalesiu brakowało miastu kawałek cudzej ziemi i zamiast się zamienić z deweloperem i startować z parkiem to nie będzie ani tak potrzebnych nowych mieszkań w Rzeszowie ani parku. Brawo radni.

W artykule ktoś dobrze napisał że deweloper nie chce budować blisko wody tylko od strony drogi gdzie juz istnieje zabudowa. A tak nie będzie NIC. Dobrze że idą wybory i mieszkańcy takich radnych będą mogli wysłać do pośredniaka.

Drabinianka i tak jest uprzywilejowana bo między nową szkołą i nowym przedszkolem powstanie niedaleko
żwirowni spory teren zielony dla mieszkańców - https://www.resinet.pl/aktualnosci/rzes ... zacje.html


Miasto musi się rozwijać i bez sensu budować park przy parku przy jednym osiedlu a przy drugim wcale. A to już kolejna inwestycja mieszkaniowa zablokowana na tym osiedlu!
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8570
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Wieści z miasta

Postautor: Romek18 » 14 mar 2024, 11:18

Bardzo dobra decyzja o zablokowaniu. Niech deweloper sobie inny teren wybierze - mniej ingerencyjny. Mam nadzieję, że na kolejnej sesji całkowicie upadnie temat zabudowywania Żwirowni. Już pomijając fakt, że te brzydkie bloki przy Żwirowni od NG nie powinny nigdy powstać, tylko powinnien być tam park na całej dlugości dla mieszkańców.

A co do radnych, którzy głosowali "ZA" to mam nadzieję, że ich nie będzie w kolejnej kadencji.
Romek18
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 17 sty 2022, 14:57

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ryuk » 14 mar 2024, 11:48

Panie Pisul może najpierw jakaś droga? Czy bloków jak grzyby po deszczu nastawiać a potem z buta, bo już teraz szybciej przejść Kwiatkowskiego niż przejechać.
Ryuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 17 lis 2023, 15:04

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 21 mar 2024, 16:36

– Ubytek w dochodach Rzeszowa, po zmianach podatkowych wprowadzonych przez rząd PiS, szacujemy na aż ok. 350 mln zł – mówił podczas grudniowej sesji Rady Miasta Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


https://supernowosci24.pl/temat-dnia/za ... 50-mln-zl/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Patryk M » 25 mar 2024, 13:04

Sesja Rady Miasta Rzeszowa. Szkoła Podstawowa nr 37 będzie nosić imię Tadeusza Ferenca

Z wnioskiem o nadanie wystąpiła wspólnie rada pedagogiczna, rada rodziców oraz samorząd uczniowski szkoły.
(...)
Nazwa wpisuje się w dotychczasowy program edukacyjny i wychowawczy placówki, w ramach którego postać Tadeusza Ferenca jest przedstawiana oraz wskazywana jako przykład w zakresie działalności społecznej, oraz pedagogicznej podczas nauki, oraz wychowania uczniów. Ponadto postać Tadeusza Ferenca mocno wpisuje się w społeczność lokalną, a pamięć o Jego osiągnięciach jest szczególnie kultywowana na osiedlu, na którym znajduje się placówka
- czytamy w uchwale.

https://rzeszow24.info/wiadomosci/sesja ... uY2QvhlvEK
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2478
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Wieści z miasta

Postautor: NietoPterek » 25 mar 2024, 16:51

Bardzo dobry pomysł. W końcu dzięki niemu powstała ta szkoła. Ciekawe czy nowy prezydent jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję wybuduje jakąś szkołę z przedszkolem i żłobkiem. Może na staromieściu ogrody, bo w końcu są tam zarezerwowane tereny na taki cel.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 711
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 03 kwie 2024, 21:18

Rada Miasta zgodziła się na to, by w Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisano dodatkowe 30 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.


https://rzeszow-news.pl/dodatkowe-30-ml ... etycznego/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości