Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Pomysły na ulepszenie transportu, MPK i ogólnie kwestii komunikacyjnych w Rzeszowie

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: jasiop » 03 mar 2020, 10:41

".... Andrzej Świder, dyrektor MZD – Progi zwalniające w rejonie skrzyżowania nie wchodzą w grę. Po pierwsze, nie stawia się ich tam, gdzie jeżdżą autobusy."

- Nieprawda, można stosować progi wyspowe ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Kacu » 03 mar 2020, 12:29

Jakoś muszą wytłumaczyć swoją niekompetencję, przecież nie przyznają się wprost że przerasta ich taki problem ;)
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 08 cze 2020, 17:21

Jest noc z piątku na sobotę. O godz. 3. budzi mnie potworny huk. Dobiegam do okna. Przy sąsiednim bloku widzę roztrzaskany samochód.


http://supernowosci24.pl/skosil-latarni ... kane-auto/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 22 lip 2020, 9:48

Mieszkańcy – mimo wyraźnych zakazów, a także wystawianych co jakiś czas mandatów - cały czas przechodzą przez tory.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... raz-blizej
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Ole » 15 sie 2020, 11:32

Kolejne miejsce niebezpieczne to: Most Mazowieckiego
Ale tylko wieczorami od około 22.30 do około 23.30
Wiadomo - motory są po to żeby się ścigać a ulice, mosty i inne proste odcinki po to żeby gnać na złamanie karku.
Zwykle jak już ścigacze się popiszą to za testowanie swoich fur biorą się samochody.
Oczywiście patrol policji pojawi się tam godzinę później no bo jak.
Chyba zabrakło kilku tysięcy na kamery albo są nieczynne bo taki operator miejskiego monitoringu szybciej by wysłał patrol.
Można by zainstalować fotoradar na pylonie to przynajmniej dochód by był z mandatów.

Ciekawi mnie dlaczego nie ścigają się na S19 czy A4, no przecież bezpieczniej nawet dla nich.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: rafik » 15 sie 2020, 13:11

I w czym problem że chłopaki sobie trochę docisną na prostej? Tak, jeszcze więcej kamer na każdym kroku żeby każdy chodził jak w zegarku bo przecież na Załężu na moście o 23 dzieci przechodzą przez jezdnię... :x
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: porteño » 15 sie 2020, 14:45

Przepisy są po to, by je przestrzegano, więc niech się ścigają na specjalnie do tego wyznaczonych odcinkach, a nie drogach użyteczności publicznej. Tu wcale o żadne dzieci nie chodzi, tylko ogólne bezpieczeństwo. Kamery powinny być wszędzie, to i bezprawia będzie mniej.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Ole » 15 sie 2020, 20:34

@rafik
Świetnie że ich jeszcze do tego zachęcasz. Napisałem przykładowo w nocy bo akurat wczoraj tak sobie używali. Dziś jednak akcję zrobili ok 16 więc ja uważam że to nieodpowiedzialni i najpewniej młodzi gniewni.
Nie wiem jak Ty, ale czasem człowiek zmęczony po pracy chciałby nadgonić kilka godzin snu.
Wiem że na Sikorskiego też nieraz były akcje ale mieszkam za daleko żeby to usłyszeć.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: rafik » 15 sie 2020, 23:11

Dla mnie nie ma problemu, a z Sikorskiego nocami szczególnie motocykle słyszę bardzo dobrze. Przejadą sobie kilka razy i tyle. To jest miasto nie wieś, więc i odgłosy są miejskie. Monitoringowi w tak abstrakcyjnych ilościach mówię stanowcze nie.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Kacu » 16 sie 2020, 22:53

A dla mnie jest problem, bo na ściganiu na moście się nie kończy. Jeżdżą po całym mieście piłując do odcinki na co żadne ekrany akustyczne nie pomagają.

Przepisy obowiązują wszystkich, bez wyjątku. Chcą się ścigac, to spadówa na tor. Kiedyś taki pajac popełni błąd i pół biedy jeśli sam się zabije, ale ile było przypadków że w wypadki ginęli postronni ludzie? W tym kraju fotoradary powinny stać co 100 metrów na każdej drodze, a kwoty mandatów powinny być czterocyfrowe. Może wtedy poprawiło by się bezpieczeństwo na drogach.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości